atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Gezi Parkı

Faşist zihniyetin baskısına, dayatmalarına türkiya bu kadar dayanabildi ve artık bardak taştı halk isyan etti.Bu uyuyan bir halkın faşizme olan direnişidir.

#atilla61' tarafından 07.06.2013 23:36:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2013, 09:27 - İp: 213.***.**5.217
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

% 49 İle iktidara geldiniz. Azınlıkta olan sizsiniz. % 51 sizi desteklemiyor. Yani bu tez yanlış. Şu anda yapılan kamuoyu yoklamalarına göre oy oranınız % 35 lerde.
Şimdi gelelim bu insanlar neden direniyor meselesine?
Hiç bu soruyu kendinize sordunuz mu?
Sorun sadece üç ağacın kesilmesi mi? yoksa toplumda 10 yıldır biriken bunalımın patlaması mı?
Bir kere, iktidar bile olsanız her istediğinizi yapamazsınız.
Eğer bunları yaparsanız kitleleri işte böyle sokaklara dökersiniz.
Çünkü:
90 senelik cumhuriyetin değerleriyle, Türk milletinin genleriyle keyfince oynayamazsınız.
Devrimleri yok sayamazsınız. Laikliği kaldıramazsınız.
Açılım adı altında ülkeyi bölünme aşamasına getiremezsiniz.
Milli bayramları yasaklayamazsınız.
Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alamazsınız.
3x4 sistemiyle eğitimin içine edemezsiniz. Memleketi imam hatiplerle donatamazsınız.
3. köprüye Yavuz Sultan Selim adını verip alevi vatandaşları rencide edemezsiniz. Onlar da bu ülkenin birinci sınıf vatandaşlarıdır. Bu gerçeği gözardı edemezsiniz.
İçkiyi yasaklayamazsınız. İki ayyaş deyip Atatürk ve İnönü'ye hakaret edemezsiniz.
Ailelerin özel yaşamlarına karışamazsınız. Kadınların kaç çocuk yapacaklarına başbakan bile olsanız siz karar veremezsiniz. Kürtaj ve doğum gibi özel konularla insanların yaşamına müdahale edemezsiniz.
Taksime ağaçları kesip topcu kışlası yapamazsınız. Bu konudaki yargı kararını ve hukuku yok sayamazsınız.
T.C. yi ülkeden silemezsiniz.
ÜLKEYİ SURİYE BATAKLIĞINA SÜRÜKLEYEMEZSİNİZ. HİÇ GEREĞİ YOKKEN SAVAŞA SOKAMAZSINIZ.
Mezhepçilik yaparak halkı bölemezsiniz. Sunni olmayan vatandaşlarımıza ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapamazsınız.
Eğer bunları yaparsanız kitleleri işte böyle sokağa dökersiniz.
Mesele sadece ağaç değil. Bunu bütün dünya öğrendi. Ama sizler öğrenemediniz

Tarih: 18 Haziran 2013, 08:54 - İp: 178.***.**4.51
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Öğrendilerde geri adım atmak yenilgiyi kabul etmek olur.Sandıkla geldi sandıkla gidecek.Tabi sandıklarda hile yapılmazsa.Hondablo arkadaşım doğru söylüyor,bu ülkede bizin paramızla alınan otobüslerin,polis arçlarının yakılması kamu mallarına zarar verilmesi asla kabul edilemez.Ama bunuda yurdun dört bir yerinde bu hükümeti protesto eden halkada mal etmek saçmalamak olur.Her toplımsal olaylarda provakatörler vardır ve hep olacaktır.Önemli olan halkın demokratik hakkı olan eylemlerinde bu oyuna gelmemesi, zaten gelmemiştirde.

Hondablo arkadaşımın şunuda görmesini çok isterdim.Başbakanımızın öbür yüzde elliyi zor tutuyoruz söylemleriyle halkı karşı karşıya getirebilecek tehlikeli söylemlerini,reyhanlıda 53 sunni vatandaşımız şehit oldu diyerek mezhep ayırımı yapmasını ve daha bir çok kırıcı söyelmlerini görmesini isterdim.Halkın parasıyla alınmış bütün belediye otobüsleriyle,vapurlarla ve devletin her türlü imkanlarıyla mutsuz olan yüzde ellininin karşısına insanları taşıyarak işte milli irade burda otekiler çapulcu
demesinide görelim.Sayın başbakanımızın halkı kin ve nefrete sürüklemekten daha önce mahkum olduğunu hatırlatmak isterim.

Yüzde 99 u müslüman olan ülkemizin insanlarını hiç bir güç ayrıştıramaz birbirine düşüremez.Biz bu oyuna gelmeyiz.Allah herkese akıl fikir versin.

#atilla61' tarafından 18.06.2013 14:03:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Haziran 2013, 13:39 - İp: 92.***.**3.133
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

"Yüzde 99 u müslüman olan ülkemizin insanlarını"...

yıllarca duyup da hiç gerçekçi bulmadığım ve artık kabak tadı verdiğini düşündüğüm söylemdir bu...

ortam gereği "benim dedem de hacı, benim anneannemin de başı örtülü" edebiyatıyla "ben de müslümanım takiyyesi" yapmaya, ayrıca oranları fazla gösterme çabasına hiç gerek yok...

not: burada vurgu yapılan ana olgu takiyyedir, takiyye'nin ne olduğunu bilmeyenler sözlüğe bakabilir...

#kiev-19' tarafından 18.06.2013 16:58:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Haziran 2013, 14:40 - İp: 176.***.**1.69
mustafali
mustafali (üye)
İstanbul / Amatör

Hiç kimse başkasının dilini ırkını dinini sorgulayamaz haddine değildir.

Tarih: 18 Haziran 2013, 16:22 - İp: 92.***.**5.2