atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Gezi Parkı

Faşist zihniyetin baskısına, dayatmalarına türkiya bu kadar dayanabildi ve artık bardak taştı halk isyan etti.Bu uyuyan bir halkın faşizme olan direnişidir.

#atilla61' tarafından 07.06.2013 23:36:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2013, 09:27 - İp: 213.***.**5.217
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

yaa kardeşim bu sitede bu konulara girmesen diyorum. sonuçta herkes senin gibi düşünmez mesela ben kesinlikle senin gibi düşünmem sorarım o protestoya katılanlara; neredeydiniz mavi marmara olayında niye dışarı çıkıp tepkinizi göstermediniz diye. Çatışmalarda ölen şehitlerimiz için niye çıkmadınız. Ülkemizdeki fahiş vergi oranları için, dünyada en pahalı petrolu kullandığımız için ve daha bir çok sorunumuz hakkında tepkinizi niye ortaya koymadınızda böylesine basit bir mesele için yaygara çıkarıyorsunuz derim. bu olaylar tamamen provakasyondur.

#tasviran' tarafından 02.06.2013 00:21:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2013, 23:08 - İp: 82.***.**0.109
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Nerde tartışacağımı senden öğrenecek değilim.Görüşüme katlırsın katılmazsın sende fikrini söyledin.Burası serbest kürsü.

Tarih: 2 Haziran 2013, 00:06 - İp: 176.***.**8.13
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

bu provokasyonu kimler yaptırıyor onuda söyleyelim o zaman.
avrupa ve abd bizi yıllaryılı içimizdeki ve dışımızdaki terör örgütleriyle ekonomik krizlerle boğuşturarak büyümemizi kontrol altında tutuyorlardı şimdi hala sıkıntılarımız olmasına rağmen ekonomik büyüme gösteriyoruz sanayimiz güçleniyor imf borcumuz bitti terör bitti doğudada huzur ortamı oluşmak üzere böyle giderse türkiyenin gücü daha hızlı artmaya devam edecek uyuyan dev uyanacak hemen bişeyler yapmak lazımdı sonuçta demokrasiyle halledilecek bir durum değil bu çünkü halkın genelinin oyu belli, o zaman acilen hükümete muhalif olanları toplayıp provake etmek gerekiyordu. Emellerine ulaşamayacaklar ulaşırlarsa yunanistandaki kriz bizide vurucak yeniden ekonomik krizlerle uğraşmaya başlayacağız allah korusun. resmen insanlar oyuna getiriliyor saf olmamak lazım kimlerin faşist olduğunu aklıselim insanlar gayet iyi biliyor

Tarih: 2 Haziran 2013, 00:31 - İp: 82.***.**0.109
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Saf olma o zaman bu provakasyonu yapan üç tane ağaçtır. )

Tarih: 2 Haziran 2013, 01:22 - İp: 176.***.**8.13
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Atilla bey, oradaki dostlarımıza zorbalık yapıldığı doğru, ancak incelemenizi istediğim bir link ekliyorum:..

Buraya tıklayın. http://www.fatihcipil.com/2013/06/gezi-park-olayndaki-11-yalan-haber.html

AVM çöplüğüne dönmüş İstanbul'da ne akla hizmetle böyle girişim oldu bilmiyorum, ancak hükümet güç gösterisi yapmak için fırsat bildi..

Sözde ateşkes yapan teröristlerde provokasyon için fırsat bildi bu durumu.. Sözde çözüm sürecini duyduğumuzda, teröristle pazarlık yapılmayacağı ve hiçbir zaman sözlerinde durmayacaklarını söyledik, bölücü ve yıkıcı damgası yedik...

Bu konuların Netfotoğraf'ta olmaması gerektiğini yaklaşık 7-8 yıldır tekrar ediyorum, o sebeple konuya başkası cevap yazmasaydı, tek satır yazmayacaktım.. Diğer yandan, konu siyasi olmaktan çoktan çıktı, birçok arkadaşım dün ve önceki gün taksimdeydi ve hiç kötü niyetli değiller..

Atilla bey, gayet başarılı bir fotoğrafçı olduğunuzu söylemeliyim.. Işığınız bol, kadrajınız geniş olsun...

Tarih: 2 Haziran 2013, 07:55 - İp: 94.***.**9.205
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Mete bey teşekkür ederim.Bu tür halk hareketlerinde tabiki provakasyon ve yalan haberler olacaktır.Bu olay aslında iki üç ağaç meselesinden çıkıp halkımızın hükümete karşı birikmiş tepkisinin bir yansımasıdır.Türkiye çok kötü yönetiliyor ve halk bunun farkında
Gezi parkı halkın hükümete olan öfkesinin fitilini ateşledi.Halk hereketleri karşısında kimse duramaz. ama malesef tayyip erdoğan hala oraya avm yapacağım diyor.Malesef kafa bu.
Saygılar sevgiler mete bey.

Tarih: 2 Haziran 2013, 09:33 - İp: 212.***.**8.254
seka
seka (üye)
Tekirdağ / Amatör

Net Fotoğraf yönetimini , Gezi Parkı fotoğraflarını üst banta taşıdığı için kutlarım .
Fotoğraflar çok şey anlatıyor .
"Fotoğraf sâdece fotoğraf değildir" ...

Tarih: 3 Haziran 2013, 13:43 - İp: 109.***.**4.226
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Artık uyumayan direnişçilere, iki tane çapulcu deyip önemsemeyen ve memleketi yüzde elli diye ayıran başbakanı ve onun bu düşüncesini savunan tayfasını en önemlisi gece yarısı baskını ile masum insanları, yakmaya yıkmaya çalışan polisleri ve o emirleri veren vasıfsız amirlerini kınıyorum...

Tarih: 4 Haziran 2013, 13:46 - İp: 176.***.**4.40
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Bu sitede siyasal yazılardan nefret ediyorum.. Bir zamanlar çok sıcak muhabbet ortamının dağılmasının sebebi, bu siteyi kullanarak siyasal ve ideolojik görüşlerini fanatikçe futursuzca paylaşanlardır.

Pek çok biçimde bölünebiliyoruz.
Muhafazakarlar-Modernler
Ulusalcılar-Tutucular
Poşetler-Türbanlılar
Kemalistler-Ergenekoncular
vs. vs. vs.

ama yurttaşlar olarak birleşebilsek.. arada bir bölünüp tekrar birleşmemizin bi sakıncası yok.. bölünmek kavramını vatanı bölmek değil, tartışma platformunda "öteki"mizi yok etmemek anlamında kullandım.
eğer tarafımıza "biz" diyorsak, karşımızdakine "siz" diyebilcek kadar saygılı olup,
söz konusu ÜLKE-VATAN-TOPRAK-MİLLET olduğunda top yekün ve tek vücut BİZ olabilmek gerek.. gerisi teferruat..

ben, karşımda israilli, amerikalı, ingiliz, emperyalist, faşist olduğunda
alevi, kürt, tesettürlü, kemalist, fethullahcı (vb.) YURTTAŞLARIMLA kol kola seve seve girerim...

şu psikopat polis olayı ise malesef ülke gerçeğimiz..
bunu kabullenelim..
birşeylerin iyiye gittiği ülkede bazı sıkıntılar olacaktır.
poliste iyiye gidiyor ama bu dünden bugüne olmuyor..
eyri oturup büyrü düşünelim.
eskiden polis (zihniyeti) sokaktaki adama (kadına) psikopatlık yapmak için toplumsal olayı beklemezdi..
eskiler hatırlar.. polisler zorbaydı.. polisler zalimdi..
çünkü sanırım polisleri ya bu özelliklere göre seçiyorlar.. yada bu özellikleri kazandırıyorlardı..
Başka türlü toplumdaki kötülükle (suçluyla) baş edemeyecekleri düşünülüyordu..
Artık zaman değişti.. tabi toplumda değişti.. poliste değişecek.. değişiyor..
zerre kadar tasvip etmiyorum şu "gezi" olaylarındaki polis dehşetini.. soruşturulmalılar.. sorgulanmalılar.. cezalandırılmalılar..

ama bunu SİVİL TOPLUM - POLİS yada İKTİDAR-HALK çatışmasına çevirmemek gerek....
yangın büyürse ilk ve en çok yanacak kesim, MASUM HALK olacaktır...

........zannımca....

Tarih: 4 Haziran 2013, 18:57 - İp: 88.***.**8.29
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

polisin ilk müdahelesi saçmaydı ve herşeyin fitilini ateşledi, bizim polis biraz acemi yada kasten yapanlar var aralarında, gerekçe oluşmadan müdahele ediyor, tahrik ediyor...dolayısıyla ilk eylemciler buraya kadar haklı...

ama sonrasında olanların hiçbiri eylem veya tepki değil; terörizm...toplumsal olaylar gerekçeli başlar ama sonrasının aklı-mantığı yoktur, bu da sosyologların işi...

Tarih: 4 Haziran 2013, 20:24 - İp: 176.***.**1.69