lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

Avatar Seçiminde Birazcık Dikkat...

Arkadaşlar az önce okuduğum bir başlık içinde, sevgili foks'un avatarını gördüm: Bir Atatürk Fotoğrafı...
Çok olumsuz etkilendim (Yanlış anlaşılmasın, ben aktif ADD ve ÇYDD üyesi biriyim, konu farklı):

Bu yazıyı foks'a karşı yazıyor da değilim. Onun avatarı, böyle bir konunun varlığını bana gösterdi sadece.

Arkadaşlar, bence tarihsel bir kişiliğin, hele bir kurtarıcı liderin resmini avatar olarak kullanmak, pek uygun değil. İnsanız, her sözümüz, avatardaki kişinin imajına uygun doğrulukta olmayabilir. Yazdıklarımızdan dolayı, çok biçimsiz cevaplar da gelebilir; yakışıksız bir durum ortaya çıkar diye düşünüyorum (Şimdi hatırlayamadığım bir üye de, Arapça "Allah" kelimesini avatarına koymuştu).

Böyle aşırı cüretli bir avatar kullanımı, bana doğru gibi görünmüyor. Çünkü avatarları, kendi fotoğrafımız yerine kullandığımızı unutmayalım.

Geçen aylarda, yine Atatürk fotoğrafını avatar olarak kullanan bir üyenin kendini düşürdüğü durumu hatırlayınca (UNESCO ile ilgili yalanları ortaya dökülünce, siteden gitmişti) onun adına değil ama, avatarının saygınlığı adına üzülüyorum.

Temur21'in CHE resminde olduğu gibi, beğendiğimiz bir resmi, mesajlarımızın altında kalıcı hale getirmek, daha doğru olur diye düşünüyorum. Belki çok önemli bir konu değil ama, düşüncemi belirtmeye değer buldum.

Tarih: 22 Eylül 2006, 20:08 - İp: 85.***.**8.139
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

sizi bu konuda kalpten destekliyorum. bence üyeler individuel avatar secmelidirler. burasi bir sanat ve kültür sitesi! herkes diledigince bayrak tasiyamaz. eger tasiyorsa yüksek bir kisilikle tasidigi bayragin degerini ayakta tutabilmelidirler! saygilarimla

Tarih: 22 Eylül 2006, 22:51 - İp: 84.***.**0.139
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet bende kesinlikle katılıyorum size. avatar seçiminde biraz daha dikkatli olmak gerek. bence bu tür şeyler dikkat çekilmek için yapılıyor ama çok yanlış.
saygılar.

Tarih: 24 Eylül 2006, 14:32 - İp: 88.***.**1.14
drzg
drzg (üye)
İçel / Meraklı

kesinlikle katılıyorum.umarım sizin bu konuda gösterdiğiniz duyarlılığı herkes gösterit...

Tarih: 24 Eylül 2006, 17:32 - İp: 81.***.**9.7
erdemsagdi
erdemsagdi (üye)
İçel / Reklam Fotoğrafçısı

evet. size kesinlikle katılıyorum avatar dediğimiz şey bizi temsil eden resim veya figürdür. buraya ünlü bir kişiliğin resmini koymak çok yakışıksız bir durum olur bunun yerine beğendiğimiz saygı duyduğumuz ve idol olarak gördüğümüz kişilerin resmini imza olarak yazıların altına atmak daha yerinde bir hareket olur

Tarih: 25 Eylül 2006, 18:25 - İp: 88.***.**8.160
meella
meella (üye)
Çorum / Meraklı

düşüncelerinize katılıyorum ve sonuna kadar destekliyorum.
saygılar.

Tarih: 26 Eylül 2006, 04:31 - İp: 85.***.**9.227
denizdemirbas
denizdemirbas (üye)
Yalova / Reklam Fotoğrafçısı

KATILIYORUM

Tarih: 26 Eylül 2006, 15:31 - İp: 85.***.**1.224
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 26 Eylül 2006, 15:44 - İp: 85.***.**7.216
alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

Oh be, birisi nihayet olaya el koydu.
Aynen katılıyorum.
Hatta artırıyorum.
Ben bazı arkadaşalarımızı nikinden değil avatarından tanıyorum.
( İhtiyarlık kolay değil )
Arkadaşlar sık sık avatar değiştirmeyin de kimin yazdığını anlayabileyim.
Ama Pazarbey değiştirebilir. Onu zaten sık avatar değiştirmesinden tanıyorum ( makroları hariç ).

#alimallah' tarafyndan 26.09.2006 16:26:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Eylül 2006, 16:22 - İp: 212.***.**8.75
doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

#doli2300' tarafyndan 26.09.2006 17:34:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Eylül 2006, 17:32 - İp: 81.***.**9.148
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

kısmen katılsamda..

foks'un avatarını sempati ile karşıladığımı belirtmem gerek.. Sonuçta Foks'un Mustafa Kemal Olmadığına eminiz..

Tarih: 26 Eylül 2006, 18:10 - İp: 88.***.**1.139