leo61
leo61 (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Dslr Seçiminde Yardım Edebilir Misiniz?

Merhaba arkadaşlar,

Dslr fotoğraf makinesi almak istiyorum ama yetersiz bilgimden dolayı bir çok konuda kararsızım. Tavsiye yelpazenizi daraltma açısından tam olarak ne istediğimi aşağıda madde madde sıralayacağım ve bu sayede sizin tecrübelerinizle yararlanabileceğimi umuyorum..

* makineyi dünya turum için kaliteli resimler elde etme amacıyla kullanmak istiyorum
* gittiğim yerlerde çiçeği böceği otu dereyi gece şehri her şey çekmek istiyorum
* GECE ÇEKİM benim için çok önemli. gerek gece şehir manzarasında gerek mağra ve ışığın az olduğu ortamlarda kaliteli fotoğraflar elde etmek istiyorum.
* Sürekli elimde fotoğraf makinesi olmasa da fotoğraf çekimine ilgi duyuyorum ve sık sık kullanacağım
* Başlangıç için 600D önerildiğini biliyorum ama makinadan çabuk sıkılıp değiştirme isteğim gelmemesi için almışken iyi bir makine almak da istiyorum.
* 1500 liraya kadar bütçe düşünüyorum ama tavsiyeler üzerine gerekli olması taktirde 2500'TL ye kadar genişletebilirim genişletmesine sadece kullanmayacağım özellikler için boşa para vermek istemiyorum

Şu an için Canon 600D, 650D, 750D modelleri bana yakın geliyor. amacım için doğru modeller üzerinde mi duruyorum? Bir de Sony SLTA 37 model hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

Bunların haricinde senin için şu daha iyi olur diyebileceğiniz model var mı?

gönlüme yatan 750D ama fiyatından dolayı 600D ye kayabilirim. Benim amacımda kullanıcı için arada çok fark var mı?

600D ile gece iyi kalite resim çekebilme pekala mümkün mü?

Bak atladığın noktalar var, makine seçiminde şuna da dikkat etmelisin benim için olmazsa olmaz diyebileceğiniz özellikler var mı?

İkinci el almak da mümkün ama teknik bilgime güvenmediğim için bu konuya yanaşmıyorum. Korkum boşuna mı?

Canonda D600 650 700 serileri gibi D60 70 80 serileri de var bu iki seri arasındaki fark nedir?

Kısaca size ihtiyacım var yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

#leo61' tarafından 20.04.2016 17:41:59 tarihinde düzenlendi.

#leo61' tarafından 20.04.2016 18:16:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2016, 17:16 - İp: 88.***.**4.171
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

dünya turu iyiymiş. keşke ben de çıksam..

tüm bu saydıklarınıza lens alırsaznı bütçe yetmez.. sigma 17-70 2,8 lens genek olarak iş görür

iyisinden tripod almanız da lazım

dünya turu olduğuna göre 30 40 ülke vardır kaça maloluyor böyle bir tur?

#kesim00' tarafından 20.04.2016 23:18:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2016, 23:04 - İp: 212.***.**7.245
anordinaryman
anordinaryman (üye)
İstanbul / Amatör

Dünya turu fikri kulağa bile hoş geliyor. Arkadaşım belirttiğin bütçelerde o makinalara sahip olabilirsin belki ama ıso-diyafram-estantane üçlüsü hakkında bilgin olmadan işin zor derim. Kesim00 arkadaşımızın dediği gibi bir tripod alman şart fakat tripod alsanda gece çekimleri işi bahsettiğim üçlü ıso-diyafram-estantane bilgisi ister. bunların aralarındaki kuralı bilmeden işin zor derim. Bunları bilmiyor isen Bence auto veya P modunda çek gitsin derim. Kolay gelsin.

Tarih: 21 Nisan 2016, 14:21 - İp: 85.***.**1.4
  • 1