buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Allah Cezanı Versin Telekom

Sene 1998...Modem günleri,çevir sesi,diiiitttt,gayyyyyuç,tiiiiii.

pentium2 li bilgisayarımla az mücadele vermedik o dönemde. internete bağlanması da, bağlandıktan sonra bir şeyler yapmak da çok zor. windows98 yeni çıkmış o dönemde....bağlantım kopuyor,bağlanamıyorum, telekomu arıyorum, ama derdimi anlatamıyorum. adamlar benim kadar anlamıyor zaten.

sene 2000...değişen pek bir şey yok. sadece işlemcim terfi etmiş biraz. ama internet aynı. bir resim indirmek yarım saat filan sürüyor.

2002. bilgisayarım komple değişmiş. AMD 1700xp. fx5200 vga ve 256 ram. 30gb hdd. ama batı cephesinde değişen bir şey yok. aynı zamanda virülerin altın çağı. milletin bilgisayarına bulaşan virüsler uluslararası bağlantı kuruyor, insanlar maaşlarının tamamını fatura olarak ödüyor. ama telekom sorumluluk kabul etmiyor. virüs programı kuruyorsun ama o bağlantı hızıyla zaten pek olanaklı bir şey değil o virüs programını güncellemek. bu sırada dünya ADSL ye geçişi tamamlamış.
WinXP yeni çıkmış, hemen gidip kurmuşum. Kurulum ekranında soruyor, internete bağlanmak ister misin diye? İmkan mı var?

2003 olmuş, benim ram artık 512. telekom ufak ufak adsl ile tanışıyor.

2004. ekran kartım radeon 9500, ram 1gb. 200gb daha hdd almışım. dvd sürücüler henüz çok pahalı. cd yazıcıların altın çağı. ilk kez adsl ile tanışmışız. 128/64 bağlantı hızı. o da ankara, istanbul un bazı mahallelerinde.....ama yılın ikinci yarısında neredeyse tüm ülke adsl ile tanışıyor. oh be dünya varmış diyor.
Bu arada dünyada 2mit bağlantı 15 dolara satılıyor.
ADSL ile birlikte bağlantı yavaşlığı,kesilen bağlantı gibi sorunlarla da karşılaşıyoruz. ama 1 mp3 5 dakikada iniyor ya, daha ne isteriz? her şeye katlanıyoruz.

2007. AMD X2 4400, xfx7600GT, segate320gb sata2, 3GB DDR2 RAM. Böyle olmuş benim PC. Ama telekom cephesinde ADSL fiyatları katlanmış. Bu arada telekom özelleşmiş, özelleşince her şey çok güzel olacak diyenler şimdilik avucunu yalamış. Gerçi Cem Yılmaz reklamlara filan çıkmış, hatta MFÖ nin M si yani Mazhar da reklamlara çıkıyor ama ben deli oluyorum. Bağlantı kopuyor, 2 dakikada bir kopuyor. Telefona sarılıyorsun. Hattınızı kontrol edin diyor. Bir daha arıyorsun, hattınızda sorun yok biz kontrol ettik, modeminiz arızalı diyor , ulan denemediğim modem mi kaldı

--------------------------
10 gün tatile çıkıyorsun, evde kardeşinin bilgisayarından nete giriyorsun. İnternet yok. 1 dakika var 20 dakika yok. Bir fotoğrafı yorumluyorsun, sonra aynı yorumu 10 kere daha yazmak zorunda kalıyorsun. Modem arızalı mı diye düşünüyorsun, başka modem takıyorsun. Belki kablo kopmuştur diyorsun gidip 2 metre kablo satın alıyorsun. Ama yok, kopuyor, yine kopuyor.
Telekom a gidiyorsun, biz arıza almıyoruz şu telefonu arayın diyor.
10 günde 30 kez arıyorsun. kablonuz bozuk, modem arızalı, modemin firmwaresi sorunlu, telefonla ayrı hatta bağlayın, telefonla aynı hatta bağlayın, tamam modeminiz açık kalsın ben anlara dan test yapacağım(hadi oradan yalancı) ....Ama yok, kendi hatlarında sorun olduğunu kabul etmiyorlar. Ekipleri yok, işten anlayan adamları yok. 15 gündür çıldırıyorum, iki mail okumak bile ızdırap.

Telefon açtığımda bana ders vermeye kalkıyor, ulan ben senin genel müdürüne C++ dersi veririm,sen kimsin, ben 15 senedir bilgisayar kullanıyorum diyorsun ama yok, hatlarında sorun olması olanaksızmış....

Bilgisayar sabah açılmasa, arıza verse, anakartın verdiği hata seslerinden arızayı tespit edebilirim. DVD mi bozuk, ram mi bozuk, hdd mi bozuk anlarım. windows hata veriyorsa sorunu çözmem 2 dakikamı almaz. belki 1000 kere format attım, belki 20000 tane program kurdum. excel de bir sürü program yazdım. ama telekom a derdimi anlatamadım10 senedir. Kablonuz bozuktur beyefendi diyor bana....
İşin komik kısmı şu, 1 aydır toplam 2 saat bağlı kaldığımız adsl kotayı 5gb aşmış gözüküyor. İmkansız, mümkün değil. 1 dakika varsa 20 dakika yok internet. Ama telefonda dosya indirmişsinizdir beyefendi diyor. Ulan laf anlamıyor musun

Tarih: 2 Ağustos 2007, 04:41 - İp: 88.***.**2.190
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

hattımızı ıraktan alsakmı düşünüyoruz.. orda bile daha hızlı..

Tarih: 2 Ağustos 2007, 08:48 - İp: 88.***.**6.51
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Sadece Türkiye'de yavaş ve arızalı heryede uçuyor bizde kazıkla birlikte bağlantıları kesmeleri yok mu kapattırdım evdeki neti sadece işyerinden giriyorum o da rastgele deyip

Tarih: 2 Ağustos 2007, 08:49 - İp: 81.***.**7.150
ayg
ayg (üye)
İstanbul / Meraklı

"Senden Japonya da beleş olan 30mit bağlantıyı, İngiltere de 10 dolar olan 20mit bağlantıyı istemiyoruz. 30 liraya sattığın 4gb kotalı dandik bağlantını bari adam gibi ver diyoruz. Hat arızalı diyoruz. ALOOOOOOOOOOOO, telekom efendi duyuyor musun? ...

Sahi biz bu kurumu kelepir fiyata neden sattık yahu?..."

---

ALOOOOO YU DUYAMIYORDUR, MALUM ARIZADAN...

BAŞKA SÖZE NE HACET...

HELAL buffalo...

Tarih: 2 Ağustos 2007, 09:00 - İp: 85.***.**9.60
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

AYG
yorumun süper sabah sabah iyi güldürdün beni
Allah ta seni güldürsün...

Tarih: 2 Ağustos 2007, 09:31 - İp: 81.***.**3.185
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

normaldir bence bu yaşananlar hiç şaşırmıorum.ben bu yüzden evdeki bilg.ımı çöpe attım.

Tarih: 2 Ağustos 2007, 11:52 - İp: 88.***.**3.95
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

niye çöpte fiberoptik bağlantımı var ?

Tarih: 2 Ağustos 2007, 12:05 - İp: 81.***.**3.185
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aradığınız istikamete doğru bütün hatlarımız doludur lütfen daha sonra yeniden deneyin. Dıt dıt dıt dıt dıt dıt dıt dıt...

Tarih: 2 Ağustos 2007, 12:10 - İp: 88.***.**1.154
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bufalo eyleniyonmu sen ya.Oda bişeymi bak benim faksımın faturasına geçen ay 2 liralık faks kullanmışım 16 lira fatura gelmiş.Yani konuştuğumun 8 katı. Aboovv ya. Ahada faturam:

Tarih: 2 Ağustos 2007, 12:15 - İp: 88.***.**1.154
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Aşağı yukarı hemen herkesin aynı sorunu var birader...

Telekomun kampanyasından yararlanarak kablosuz modem aldım...

Modem kablosuz ama nasıl kablosuz?

Modemin olduğu odanın balkonuna çıkarsam hat yok ama odaya girersem var.Bu yüzden modemin yanında kablosuz bağlanıyorum.Haa kabloyu takma menzilinde olduğum için bazende sırf nostaljik olsun diye kabloyuda takıyorum laptop'a

Bakıyorum üretici firmanın sitesine...Telekomun bana verdiği modemin iki versiyonu var.
1-normal piyasada satılanı
2-telekomun müşterilerine satılanı

üstelik farklı firmwareleriyle birlikte...Ne yani iki modem aynı modem değil mi?

Buffalonun sıkıntısı şöyle bir benzetmeyle biraz daha ele tutulur hale getirelim...

Yıllar önce bir yol yapılmış,öyle otoban filan değil,sadece gidiş gelişi olan yol...

Zamanla bu yola çıkan otomobil sayısı artmış ta artmış.

Otomobil sahibleri yolun darlığından şikayet etmeye başlamışlar yolu genişletin trafik rahatlasın demişler...

Yol genişletilmemiş ama sağına soluna yeni ışıklar,uyarı levhaları takılarak durum bir süre idare edilmiş...

Bu arada bu yola habire yeni arabalar ilave oluyormuş....

Trafik artık keşmekeş olmuş....

Arabanın biri gidiyor biri kalıyor sonra gidende duruyormuş...

Yolun sahibi artık dayanamayıp bu yolu satmış...

Alan ise verdiği parayı çıkarmak için yola habire yeni arabalar ilave edip sürümden kazanma çarelerine girmiş...

Satan memnun....

Alan daha da memnun....

Araba sahipleri ise bu yolda ilerlemenin mümkün olmadığını defalarca bildirmelerine rağmen sonuç alamamış...

Bakmışlar ki ecnebilerde durum hiçte böyle değil....

Oradaki araba sahipleri "otoban" olan yolları çooook ucuza hemde geniş geniş rahat rahat kullanmanın keyfini çıkarıyorlarmış....

Ya bizdekiler napıyormuşşş???

..........

Alooooo...Telekom mu,arıza servisi mi?

dııııt dıııııt lütfen bekleyin.....

Alooo arıza servisi mi?

Evet...

İnternete bağlanamıyorum da onun için şeyetmiştim.

bi dakka sizi arıza bölümüne aktarıyorum.....

dıııt dıt dıtırtıtırrııııt.....

efenim arıza bölümü mü...

evet..

Efenim int....

Sizi teknik servise bağlıyorum ayrılmayın...

.................

Çatır çutur..ben böyle telefonunda internetininde modemininde..........biiiip biiiip biiiip biiiip

---devam edecek---hemde yıllar boyu-------

Tarih: 2 Ağustos 2007, 12:23 - İp: 88.***.**8.176
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

ev telefonları da aynı pazarbey

ben evde telefon kullanmıyor gibi bişeyim
cep kullanıyorum genelde
ev telefonuna yaptığım görüşme tutarı 1,20 ytl
gelen fatura 15,50 ytl
kalanı hep vergi abonelik bedeli ıvır zıvır
ev numaram çok eski ve biliniyor yoksa iptal ettireceğim bu saçmalık yüzünden