feyza95
feyza95 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

Allah Aşkına Yrdım Edin Resimlerim Gitti

Merhba, yıllardır çektiğim bütün aile resimleri vs hepsi gitti... feci üzülüyorum lütfen yardım edin.recover my files v5 programını indirip kurdum hatta anlatıldığız şekilde lost files'ide oluşturdum,resimlerimi buldum ama save edince online activation - offline activation diye 2 seçenek çıktı nedir bunlar napmalıyım? lütfen yardım edin çok zor durumdayım .. resimlerimi geri aliyim yeter...

Tarih: 6 Nisan 2013, 11:09 - İp: 95.***.**2.58
foxtrot
foxtrot (üye)
Kayseri / Amatör

http://www.solidfiles.com/d/eed54cf0fc/
Bu linkten programı indirip kurun ve crack yapın,sorun çözülecektir büyük ihtimalle.

Tarih: 6 Nisan 2013, 12:19 - İp: 62.***.**9.97
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

http://www.dosya.tc/server5/SgeLJ5/fotograf_geriye_getirme_program.rar.html

şifre: asd8*-fghj0çöçLKJGk*j?hgsdfgr654_65sdfg5wdfd

Tarih: 6 Nisan 2013, 18:17 - İp: 195.***.**0.11
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Tarih: 6 Nisan 2013, 18:34 - İp: 83.***.**2.251
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

lightingturkey'in verdiği programı denedim, yaklaşık 2 saat tarama yaptı ve 100.000'den fazla kayıt buldu...

bunlardan bir kısmı benim sildiğim kendi fotoğraflarım ancak %90'ı ise ıvır zıvır şeyler, tıkladığım her şeyin küçük bir fotoğrafı, hatta buradaki üyelerin avatarlarını (örneğin mete007) bile gördüm...

PC bunu nereye kaydediyor ve niye kaydediyor anlamadım...
bunları hiç kayd'etmemesi için ne yapılabilir?..
silinenleri geri getirmeyecek şekilde silmek mümkün mü mesela?..

Tarih: 7 Nisan 2013, 00:19 - İp: 176.***.**1.69
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

indirdiğiniz dosya içinde programı kullanmak için gereken ekran görüntüleri ile gerekli herşeyi ekledim. kurun deneyin. indirdiğiniz dosya içine iyi bakın ve beni oku dosyalarını okuyun derim. sitede illegal program paylaşımı yasaktır her an konuyu uçurabilirler ben yardım etim gerisine karışmam. omu bumu demeyin derim.

Tarih: 7 Nisan 2013, 00:43 - İp: 216.***.**7.173
aea
aea (üye)
Giresun / Meraklı

Sayın kiev19,
Bilgisayarlar ara belleğe alınan her şeyi sabit diske kaydeder. Sabit diskler katmanlar halindedir ve her katmanın üzerine veril yazılabilir özelliğe sahiptir, ancak hiçbir veri tam olarak silinemez. Çünkü manyetik bir mekanizma ile yazma işlemi yapılır ve her kayıt sonrası fiziksel bir iz mutlaka kalır. Kayıtların tamamı sabit disk üzerine kayıtlıdır ve tamamen silinemez. Ancak disk üzerine 3. veya 4. biçimlendirme yapılıp yeni veriler kaydedildiğinde eski verilerin yerleri değişecek ve üzerlerine yeni katmanlar ekleneceğinden eski verilere ulaşmak çok zorlaşacaktır. Tek çare sabit diskin içindeki metal diski tamamen imha etmektir

Tarih: 7 Nisan 2013, 01:04 - İp: 94.***.**2.200
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

@lightingturkey, o mu bu mu diye sormadım?..

bu tür programlar sildiklerimizi hatta girdiğimiz her sitedeki fotoğrafları, avatarları, ürün-reklam ve ıvır zıvır ne varsa herşeyi bulup kurtarıyor...demek ki PC bunları bir yere kaydediyor...

diyelim ki ben sildiklerimin kurtarılmasını istemiyorum...ben sildiysem başkası bulsun istemem, saklayacak olsam bir yere depolarım zaten...mesela, bu sitede galeriden baktığım her fotoğraf, incelediğim ürün fotoğrafları da kurtarılanlar içinde çıkıyor, halbuki ben bunları kaydetmedim, bunlar neden PC'de saklanmış?..

öğrenmeye çalıştığım mesele işin bu kısmı yani işin teknik/teorik yanı...bunlar kurtarılabiliyorsa demek ki onları HDD bir yerlere sıkıştırmış, bunları saklamasın diye ne yapılabilir?..
sildiklerim kurtarılamasın veya tıkladığım herşeyin küçük bir örneği biryerlerde saklanmasın diye ne yapılabilir?..mesele budur...

#kiev19' tarafından 07.04.2013 01:13:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Nisan 2013, 01:10 - İp: 176.***.**1.69
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

@aea,
açıklama için teşekkür ederim...

anlamadığım nokta şu: benim sildiklerimi anlıyorum tamam ama örneğin şu an bu siteye girdiğimde sayfadaki resimleri, avatarları, ürünleri neden kaydediyor HDD, bir yere tıkladığımızda aynı zamanda "kaydet" komutu mu vermiş oluyoruz?..

Tarih: 7 Nisan 2013, 01:19 - İp: 176.***.**1.69
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

anlamadığım nokta şu: benim sildiklerimi anlıyorum tamam ama örneğin şu an bu siteye girdiğimde sayfadaki resimleri, avatarları, ürünleri neden kaydediyor HDD, bir yere tıkladığımızda aynı zamanda "kaydet" komutu mu vermiş oluyoruz?..

Internet tarayıcıları gezinilen sayfalardaki bilgileri, Cache (önbellek) dediğimiz dosyalarda saklarlar. Bunun amacı, aynı sayfayı tekrar yüklemesi gerektiğinde, değişmemiş öğeleri netten indirmeyip disk üzerinden yüklemektir. Bu önbellek,belirli bir boyuta ulaştığında, en eski bilgiler öncelikli olmak kaydı ile (tarayıcı uygulaması tarafından) silinir, yerine yenileri gelir. İşte sizin gördüğünüz o silinen bilgilerdir.

Tarih: 7 Nisan 2013, 02:07 - İp: 176.***.**8.46
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

@ocaklilar,
teşekkür ederim...

Tarih: 7 Nisan 2013, 11:50 - İp: 176.***.**1.69