biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

6. Türkçe Olimpiyatları

Arkadaşlar
bu sene altıncısı gerçekleşen Türkçe olimpiyatları Ankara'da gerçekleşiyor.

Ankara'da olan arkadaşlardan renkli kareler bekliyoruz.

110 Ülkeden gelen yabancı çocuklar Türkçe konuşarak birbileriyle yarışıyorlar.

Tarih: 26 Mayıs 2008, 18:19 - İp: 76.***.**8.255
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

buda 1600 ISO
http://www.pbase.com/feridunb/image/98085048/large

#feridunb' tarafından 03.06.2008 22:51:59 tarihinde düzenlendi.

#feridunb' tarafından 03.06.2008 22:54:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2008, 22:49 - İp: 88.***.**0.45
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Okyanus bunlar cumhuriyetin cumartesi ekinden mi? Özbekistan katıldı işte. Allah Allah. Vakıa var ortada. YAlan yanlaş haberleri buluyor örtmenim.
Feridun b abi. Bir avukat arkadaş gitti bu törene. Tarihi bir olaydı kaçırdın dedi. NAsıldı bi anlatırmısın.

Tarih: 3 Haziran 2008, 22:55 - İp: 88.***.**0.26
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

pazarbey,

Fettullah Gülen kendi açıklama yaptıya bu özbekistandaki kapatılan okullar hakkında..İyi takip etmiyorsun bak olmuyor

Tarih: 3 Haziran 2008, 22:58 - İp: 88.***.**5.222
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Şu bir gerçek ki bugüne kadar izlediğim en mükemmel gösteriydi. bu günlerde çok yoğun olduğumdan sadece yarıfinalle katılabildim. keşke zamanım olsaydıda final öncesi günlerde çocukları görüntüleyebilseydim.

Haritada yerini bile bulamayacağımız ülkelerden gelen öğrenciler Türkçe şarkı söylüyorlar. duygulanmamak , gözyaşı dökmemek mümkün değil.
Sadece o çocukları değil, oraya eğitim vermeye giden öğretmenleri düşünüyorsunuz, hangimiz tüm tanıdıklarımızı bırakıp, madagaskara, yakutistana, tanzanyaya gideriz. Tanzanya'da vefat eden bir öğretmenin eşini çocuğunu tanıştırdılar, tüm salon ayakta alkışlayıp gözyaşı döktü.. eşi orada gömüldüğü için bırakıp gelemiyor ve orada kalıyor... bunun gibi niceleri......

bu duygu yoğunluğunda o çocuklardan güzel şarkılar, birkaç şiir dinliyorsunuz.

İçten gelen sözlerinden Türkiye'ye minnettar oldukjlarını, büyüdüklerinde Türk sevdalısı olarak yaşayacaklarını hissediyorsunuz.

Kelimeler kifayetsiz kalıyor o ortamı anlatmaya..
Seneye davetiye bulalımda senide çağıralım inşallah.

Tarih: 3 Haziran 2008, 23:11 - İp: 88.***.**0.45
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İnşallah abi. Bak sözmü bilet bulceksiniz bana. Hatta mgirgin ve okyanusuda davet edelim. Pek çok katı kalp (Bu arkadaşlara karşı asla ithamım değildir) böyle bir gösteriden sonra veya bir geziden sonra yumuşayabiliyor. İnşallah okyanus o gezilere katılır ve görür oraları ve yapılan fedakarlıkları.
Aynı evde kaldığımız bir kayserili arkadaş vardı. Abisi çok çok koyu bir Refah Partili idi. Ve bu tür okullara ve failiyetlere karşı gerçekten düşmandı. Tahtakalede kaçak mal getirmek için singapur taylanda o taraflara gidip geliyordu. Oralara gidince bunu uçaktan inince karşılamışlar. Onları görünc başlamış ağlamaya. Ve tabi ondan sonra çok değişti.
Barış Mançonunda başına benzer bir olay gelmişti .Yu tube olsa link verridim ama malum.

Tarih: 3 Haziran 2008, 23:18 - İp: 88.***.**0.26
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Vallahi pazarbey böyle gidersen seni cemaatten dışlıyacağım haberin olsun. Senin verdiğin linkte ne yazıyor, bu ülkelerde okullarımız var mı yazıyor, yoksa katılmak için başvuran ülkeler mi yazıyor. Gerçi katılmak için başvuran ülke tabiri biraz yanlış oldu. Yani o ülkeden de katılmak isteyen veya katılan olmuş diyor. Bu demek değil ki o ülkede fetullah okulu var. Yani olsa senden önce ben bilirim merak etme.

Fetullahı sevmem de, fetullahçıların bazılarını severim. Temiz çocuklar, ara sıra ajitasyon yapınca katılıyorlar ama lafı hocaefendiye getirmezsen. Kalbi temiz çocuklar, hatta kıramadığım için 3 tane öğrenciye de bu sene burs verdim ama bir daha yok.

Ya birader ben vakit gazetesi bile okuyorum nerdeyse hergün. İki ay öncesine kadar da zaman gazetesi abonesiydim. Her kanaldan besleniyoruz merak etme. Sende dengeli beslen.

Tarih: 3 Haziran 2008, 23:21 - İp: 85.***.**1.121
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

TAmam abi bende bundan sonra devamlı cumhuriyet okucem. 3 kominist 2 de ulusalcı öğrenciye burs vercem.
Abi burdada bi yurt yapılıyor. Hani diyorum....

Tarih: 3 Haziran 2008, 23:28 - İp: 88.***.**0.26
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Valla bu yaz fırsat bulursam gana ve mali ye gitmeyi düşünüyorum. Esasında gönlüm Türkmenistan orta asya gibi ata topraklarını görüp kımız yanında kavun peynir ister ama bakalım kısmet artık. PAzarbey bi orta asya buluşması ayarlasana.

Tarih: 3 Haziran 2008, 23:28 - İp: 85.***.**1.121
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

İnşallah O günlere ulaşırsak söz yarıfinale bilet ayarlayacağım. (final İstanbulda oluyor).

O manzara karşısında hiç bir insanın etkilenmemesi mümkün değil zaten..

Tarih: 3 Haziran 2008, 23:29 - İp: 88.***.**0.45
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Mende Türkmenem. Ayarlayalım. Emme türkmenistanda fotoğraf çekmek yasakmış. İş açmayalım başımıza. Bizimkiler Bizi kurtarıncaya kadar epey demleniriz maazallah.
Yalnız Orta Asya yemekleri bana çok ters. Yağlı yağlı. Hemde koyun yağı. Kusurım bak valla. Şimdi bile midem bulundı. Bİz en iyisi balkanlara gidelım ba.

Tarih: 3 Haziran 2008, 23:31 - İp: 88.***.**0.26