gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Sizce Ben Körmüyüm Ve Bilgisizmiyim

Bu gün bir fotoğrafa yorum yaptım. Kendimce yani bilgimin ışığında bir fotoğrafı eleştirdim belki biraz sert ama eleştiri eleştiridir.

sizce ben o fotoğrafta yanılıyor muyum? yoksa hakkaten ben estetik duygusundan yoksun ve egomu tatmin etmek isteyen birimiyim.

o fotoğrafa yorumumun ardından geçen diyaloglar. belki yasak ama bu bir acil durum başlığı.

o kişi : Yorumunuz bir fotoğrafçı için olabilir. Ben sizin gibi profesyonel değilim. Ama yorumunuz saçma Bence siz meslek değiştirin.
ben : Ben profosyonel değilim... haksızsam yada fikirlenizi yorumumun altına yazın.
o kişi Profesyonel değilseniz, bilmediğiniz şeylerde yorum yapmayın. Komik oluyor. Demek ki diğer 6 kişi birşey bilmiyor siz çok biliyorsunuz.
ben : Hadi kardeşim güle güle.
o kişi : Güle güle...

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=248943

Tarih: 20 Nisan 2008, 20:26 - İp: 78.***.**4.226
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Haklısın gaijin,ama birçok önlem alındı biliyorsun.Benim demek istediğim de insanların değiştirilemeyeceği.
Ha yılalım hep beraber emeğinize sağlık tebrikler diyelim mi yok herhalde demeyeceğiz ama sosyolojik durum bu gibi.

Ben mesela dünyada nüfus artışına çok karşıyım kimse de gidip bu konuda birşey yapmıyor.insanoğlunun başına nükleerden,ondan bundan değil gelse gelse daha çok insandan gelir.120000 olunca sayı koyun oranı da artıyor.

Benim biraz da bahsetmek istediğim mesela 50 yaşında ama benden daha az fotoğraf geçmişi olan bir adam kötü fotoğraf ekleyince ne ölçüde bir eleştiri yapabileceğim...Ben bu adama ne diyebilirim?? Çoğu kez insanların yaşına bakmadan fotoğrafa göre yorum yapıyorum ama adam alınmaz mı 50 yaşımdayım 20 yaşındaki çocuk resmen beni acemi yerine koydu diye.Biraz alınır,özgüvensizse köpürebilir bile ki bizim toplumda böyleleri çok var.Olayların psikolojik ev sosyolojik ciddi boyutları var ama kafayı yer insan araştırırken

Tarih: 21 Nisan 2008, 00:40 - İp: 144.***.**0.203
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

ilgilenip görüşlerinizi yazdığınız için teşekkürler özellikle çağıla ve gajine teşekkür ediyorum. üşenmeyip içtenlikle yazmışsınız

Tarih: 21 Nisan 2008, 07:36 - İp: 81.***.**7.171
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Biraz geç kaldım İstanbul'dan ancak döndüm de Bence haklısın gürhan yorumun ve tespitlerin doğru olmuş.

Tarih: 21 Nisan 2008, 11:05 - İp: 81.***.**1.69
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

İki aydır hiç yorum almadım...
Demek ki en kötünüz benim...

Fotoğrafı koyan yorumu kabullenmeli. (hakaret ve ardniyet hariç)

Tarih: 21 Nisan 2008, 14:42 - İp: 88.***.**1.11
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

DE !.. GET !.. Bilgisizmisin, körmüsün. .Ne biçim başlık yazmışın öyle..

Her genç netfotoğraflının başına gelebilir Gürhan.. Sabırlı davranmışsın.. Her üyenin yorumu hür olmalı.. Benim çok övdüğüm bir fotoğrafa, "-şu gerekçelerle beğenmedim" şeklinde yazarsan, bu tabiki en doğal durum olur.. Hepimizin dağarcığı farklıdır.. Ben veya başka arkadaşın gözden kaçırdığı şeyleri yakalayıp daha iyisini gösterebilmek, en doğal hakkınız olmalı.. O fotoğrafa hep övgü yazılmış diye, sende aynısını yazmak zorunda değilsinki.. "Fikri hür, İrfanı hür nesil" siz değilseniz, hangi nesil olacak acaba..

Işığın bol olsun..

Tarih: 23 Nisan 2008, 09:48 - İp: 85.***.**5.215
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bahsi geçen fotoğraftaki yorumlar çok komik gerçekten
"muhteşem güzellikte" "renkler harika" "mükemmel bir kare"
süper komik olmuş fotoğrafın altı

harika bir kare, tebrikler

Tarih: 23 Nisan 2008, 23:40 - İp: 81.***.**7.8
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

sözkonusu fotoyu bende geçte olsa gördüm..
fotograf iyi veya kötü bir şey demiyorum.ama mükemmel diye yapılan yorumları ben dalga geçiyorlar herhalde diye düşündüm..
teknik olarak yardımcı olamayacaksan en azından eline sağlık diyebilirsin.
ama inadına; süper netlik,harika renkler falan ,
çok entresan şeyler.
dumur ötesi bir durum var..

Tarih: 24 Nisan 2008, 00:28 - İp: 88.***.**1.144
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

hocam bende baktım fotoğrafa çok şaşırdım gerçekten ben hayret etmeye başladım bu siteye gerçekten isme yorum yazılıyo artık nedir ya fotoğraf adına ben bişey göremedim o fotoğrafta açık konuşmak gerekirse ama yorumlara bakılırsa üst batlık

hocam bence siz kör değilsiniz çünkü aynı şeyleri görüyoruz...

Şimdi daha iyi anlıyorum işini iyi yapan fotoğrafçıların neden siteyi bırakıp gittiklerini yada fotoğraf eklemediklerini..

#arifuzumcu' tarafından 24.04.2008 00:58:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Nisan 2008, 00:54 - İp: 88.***.**2.166
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben takip ediyorumda bu kişiyi gerçekten kendi egosunu tatmin etme isteği var...

Tarih: 24 Nisan 2008, 15:47 - İp: 85.***.**6.240
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

malesef. bunlar parazit gibi göndersen tekrar çoğalıyorlar.

Tarih: 24 Nisan 2008, 16:13 - İp: 78.***.**4.224