nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

Net Foto Ya Öneriler...

haddim omayarak gi kaç konuda öneride bulunmak isterim derginin dizgisi hakkında...

yazı karakterinizi daha uygun bir karakter daha doğrusu boyut büyüdüğünde gözü tırmalamayacak bir karakter seçerseniz....

yazı boyutlarını tüm sayfalar için eşit tutarsanız...

konu başlıklarını boyutları ve sayfa içerisinde bulunduğu konum aynı olursa..(mesela dergini sayfaları çevrildiğindee tüm başlıklar rahala seçilebilse..)

sağa yatık sola yatık wordd deki word artta yazılmışş başlıklarr gözümğ çok tırmaladı.. dediğim gibi onlara bir düzen gelirse..

fotoğrafları sunarken fotoğraf başlıklarının büyüklüğü çok fazla ve neredeyse fotoğrafı arka planda bırakacak bir şekilde yer alıyor sayfada..
fotoğrafın bi köşesine şöyle çok büyük olmayacak şekilde konulabilirse başlıklar daha şık durur..
hattaa ftotğrafı tam sayfa yapmayıp başlık için bi yer bırakıp oraya başlığı ve açıklamaları yazabilirsiniz..

sayfalar içerisinde bulunan ufak fotoğrafların çerçecelerii ve yamuk yumuk konulmaları görüntüyü acaip bozuyor....

sayfların renkleri şöyle hoş gözü yormayan bir renk ile sabitlense daha hoş olur.. bu haliyle bir renk cümbüşü gibi dergi ve yazıları okumak için bile gözlerimi kısmak zorunda kalıyorum..

yazrların fotoğraflarını sayfalara koymak da hoş değil sadece ismi ve birkaç bilgi verilirse hakkında yeterli olacaktır...

dizgi hakkında yardıma hazırım...haberiniz ola..

Tarih: 3 Nisan 2007, 11:35 - İp: 85.***.**4.74
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

basarılarınızın devamını dilerim sahincoban..ben fuara geldigimde dergiye abone olmak istiyorum..yada aslında siteye üye olmak isteyen arkadaşları dergiye abone olmak şartı getirmeliyiz.ben bugüne kadar hiç paylaşım yapmadım bilgilerim hariç.ne fon verdim nede program ama bu şekilde dergiye herkez abone olursa bundan sonra bütün bilgilerim ve bütün fonlarım vede programlarımı paylaşacagımm...

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:16 - İp: 88.***.**1.70
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

böyle bilgisayarın başında laf ile peynir gemisi yürütmek daha hoş geliyor kusura bakmayın..

esa google her derde deva..

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:35 - İp: 85.***.**4.74
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

maalesef dediğiniz gibi bilgisayarın başında laf ile peynir gemisi yürütmek daha hoş geliyor... ama biz o bilgisayarın başında sadece gemi yürütmüyoruz... yürütmeyede çalışmıyoruz... burada karşılıksız ve çıkarsız bir iş yapıyoruz... ve ben bu dergiyi işimin arasına sıkıştırıyorum 7 aylık kızıma vakit ayırmadığım kadar vakit ayırıyorum... bu tarz üzücü eleştiriler insanı incitiyor...

dediğim gibi yapmak isterseniz bu sayıyı size bırakabilirim.. yada ortak yapabiliriz... saygı ve sevgiler....

sayın liebster... bu konu beni aşıyor... fuardan sonra böyle bir öneri getirilebilir... zaten dergi ücretsiz bir şekilde yayınlanıyor sitede... desteğiniz için teşekkürler... abone olmadan daha giren her kişi dergiyi indirebiliyor...

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:43 - İp: 88.***.**1.1
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

valla nedimy tasarımı eleştirdin. grafikerim diyorsun.. yapabileceğin dergiyi merak ettim.. ama mesela gelecek sayının kapak tasarımını yapmak isterdim.. şahin çobana duyurulur..

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:52 - İp: 88.***.**2.40
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

elbette
seyyah kardeşim sevinirim..

üçümüzde birer kapak çalışması yapalım... siteye sunalım... bence böyle daha güzel birşey olur... birlikten kuvvet doğar...

Tarih: 4 Nisan 2007, 16:14 - İp: 88.***.**1.1
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bu şekilde site için olan herseyde bende varımmm...yeterki site için olsun..

Tarih: 4 Nisan 2007, 16:18 - İp: 88.***.**1.70
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Derginin tasarımı bence çok başarılı.Her şey özenle yapılmış ve belli ki çok emek verilmiş.

Tarih: 4 Nisan 2007, 16:21 - İp: 81.***.**7.49
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

önümüzdeki ayın kapak malzemeleri ayarlanınca yapmak isteyen arkadaşların maillerine geçebilirim...

herkes kendine özgü bir kapak tasarımı yapıp siteye sunarız... beğenilen sayafa o ayki sayının kapağı olarak kullanılır ve kapak tasarım o kişinin adıyla yayına verilir...

Tarih: 4 Nisan 2007, 16:22 - İp: 88.***.**1.1
esa
esa (üye)
Adana / Haber Fotoğrafçısı

bencede iyi fikir.. Şahin Bey'e katılıyorum..
Merak ediyorum yapılacak olan kapakları

Nedim Bey'e gelince..
teknolojinin varlığını unutmuş değilim.. Böyle bilgisayarın başında laf ile peynir gemisi yürütmek güzel oluyordur sizin gibi..
Niye alındınız algılayamadım.. Ne güzel araştırmacı ruhunuzu hayran olduğumu dile getirmiştim

Tarih: 4 Nisan 2007, 16:23 - İp: 88.***.**4.17
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

bu arada şunuda belirteyim dediğim gibi işimin arasında yapıyorum bu dergiyi...

ve bu dergnin tamamını bir günde (1 gün) bitiriyorum...

Tarih: 4 Nisan 2007, 16:24 - İp: 88.***.**1.1