nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

Net Foto Ya Öneriler...

haddim omayarak gi kaç konuda öneride bulunmak isterim derginin dizgisi hakkında...

yazı karakterinizi daha uygun bir karakter daha doğrusu boyut büyüdüğünde gözü tırmalamayacak bir karakter seçerseniz....

yazı boyutlarını tüm sayfalar için eşit tutarsanız...

konu başlıklarını boyutları ve sayfa içerisinde bulunduğu konum aynı olursa..(mesela dergini sayfaları çevrildiğindee tüm başlıklar rahala seçilebilse..)

sağa yatık sola yatık wordd deki word artta yazılmışş başlıklarr gözümğ çok tırmaladı.. dediğim gibi onlara bir düzen gelirse..

fotoğrafları sunarken fotoğraf başlıklarının büyüklüğü çok fazla ve neredeyse fotoğrafı arka planda bırakacak bir şekilde yer alıyor sayfada..
fotoğrafın bi köşesine şöyle çok büyük olmayacak şekilde konulabilirse başlıklar daha şık durur..
hattaa ftotğrafı tam sayfa yapmayıp başlık için bi yer bırakıp oraya başlığı ve açıklamaları yazabilirsiniz..

sayfalar içerisinde bulunan ufak fotoğrafların çerçecelerii ve yamuk yumuk konulmaları görüntüyü acaip bozuyor....

sayfların renkleri şöyle hoş gözü yormayan bir renk ile sabitlense daha hoş olur.. bu haliyle bir renk cümbüşü gibi dergi ve yazıları okumak için bile gözlerimi kısmak zorunda kalıyorum..

yazrların fotoğraflarını sayfalara koymak da hoş değil sadece ismi ve birkaç bilgi verilirse hakkında yeterli olacaktır...

dizgi hakkında yardıma hazırım...haberiniz ola..

Tarih: 3 Nisan 2007, 11:35 - İp: 85.***.**4.74
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

nediymm sana nediyim ben ya biraz kısa yazsana kardeşim yaa sayende göz doktorları köşegi dönecek..yoksa ortakmı calışıyorsun doktorlarla..vay cakal vayyyy

Tarih: 4 Nisan 2007, 13:42 - İp: 88.***.**1.70
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

bi göz doktoru tanıdığım var...

istiyosanızz irtibat kurdurabilirim

Tarih: 4 Nisan 2007, 13:45 - İp: 85.***.**4.74
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

nedim bende grafikerim..
bende dergiye baktığımda bir sürü yapılabilecek "yapıcı" eleştri buluyorum kendimce.. Birkaç kez düşündümsede yazmayı, sonradan vazgeçtim.
Seninde gördüğün gibi dergiye emek harcayıp ortaya bir "ürün-eser" koyan insanlar bu konuda çok hassastırlar.
Belkide haklı olarak hassas oluyorlar. Zira söz konusu işten ne bir şahsi çıkar sözkonusu nede takdir ve övgüye mazhar olup dikkat çekme çabası.
Bu dergi vb. işlerin ne zor olduğunu en az sende benim kadar bilirsin. Bunca hayat gailesi içinde birde buna zaman ayırıp kafa patlatmak bile yeterince yük. Kaldıki oturup emek ve zaman harcamak başka şeylerden mahrum kalmak anlamına geliyor. Hayatta herşey para değildir ama şu sıralar şahsen ben para kazandığım işlerden ve aileme ayırdığım zamandan zaman çalıp böyle birşey ortaya koyamam. O yüzden "yardımcı olurum" sözünü söylemeye bile çekiniyorum.
Yapılmış bir işin kötüsü olmaz.. En iyi iş bitmiş iştir.
Kolay gelsin

Tarih: 4 Nisan 2007, 14:00 - İp: 88.***.**3.222
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

ben neden yalnızım anlayabiliyorum şimdi...

ama böyle daha iyi

istemiyorum aile kurmayı felan grafiklerim yeter bana

Tarih: 4 Nisan 2007, 14:11 - İp: 85.***.**4.74
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

teşekkürler rokomet sanırım bizi en iyi anlayanlardan birisin...

nedimy... burada yaptığım işlerin ya da kaç senidir yaptığımızı tartışmıyoruz ki arkadaşım...

bende 14 senedir profesyonel olarak yapıyorum bu işi ama hala grafikerim demiyorum...

peki al sana bir fırsat derginin bu sayısını sen hazırla... amacımız seni veya başka birisini kırmak değil... yapılan herşey ortada.. dediğim gibi alsana bir fırsat bu sayı senin olsun...

Tarih: 4 Nisan 2007, 14:29 - İp: 88.***.**0.179
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

yok saolaun siz devam edin...

Tarih: 4 Nisan 2007, 14:55 - İp: 85.***.**4.74
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

neden hani yardımcı olmaya hazırdın...

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:04 - İp: 88.***.**0.179
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

yardımcı olacaktım hatta dediğinizi ben size teklif edecektim ama hiç ummadığım tepkilerle karşılaşınca vazgeçtim...

siz devam edin böyle güzel gidiyorsunuz.
inş. derginiz bir gun yazılı bassına gün yüzüne de çıkar..

saygılar... kolay gelsin...

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:09 - İp: 85.***.**4.74
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

teşekkür ederim... demek ki lafla peynir gemisi yürümüyormuş... her zaman bekleriz yardımlarınızı...

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:12 - İp: 88.***.**0.179
esa
esa (üye)
Adana / Haber Fotoğrafçısı

nedim bey neden derginin hazırlığını kabul etmediniz.. Üzüldüm doğrusu
Sizin hazırlayacağınız dergiyi cidden merak ettim.. Şahin Bey'in yaptığından daha iyi nasıl olabilir acaba..

(Bu arada araştırmacı ruhunuz çok hoşuma gitti.. Öyle ki; Altın Koza da ödül alan gazetecileri tek tek yazmışsınız tebrikler )

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:13 - İp: 88.***.**4.17