fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

İcra Hk

#fotoasli' tarafından 18.04.2008 18:51:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ocak 2008, 11:56 - İp: 88.***.**6.252
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

#fotoasli' tarafından 18.04.2008 18:52:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ocak 2008, 12:16 - İp: 88.***.**6.66
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

elinize sağlık,
bilgilendirme için teşekkür ederim

Tarih: 16 Ocak 2008, 14:12 - İp: 88.***.**1.44
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

konuyla alakası yok ama:. Rokomet, güncel olan başka konuda seni cevapsız bırakmama kızmassın (bilirim) ..

linke baktım fakat ilişikdeki yazıyı bulamadım.. genede teşekkürler.. hayırlı işler diliyorum..

Tarih: 16 Ocak 2008, 16:47 - İp: 85.***.**7.41
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

mete;
sn fotoaslinin bahsini geçtiği kadar kısa kesmişler haberi..
aslında haber demek bile yanlış olur. Duyum yada bilgi kırıntısı diyebiliriz..

Yapıştırabileceğim kadar kısa bir not düşmüşler buyrun ;
..............
KÜÇÜK ESNAFA MUAFİYET: Yeni gelir vergisi kanununda, basit usulde vergilendirmeye son verilmesi öngörülüyor. Esnaf odalarının kárşı çıktığı ve 900 bin dolayında esnafı ilgilendiren düzenlemeye göre, ayakkabı boyacısı, ayakkabı tamircisi ve berber gibi getirilecek limitlerin altında gelir elde eden küçük esnaf için "vergiden muaf esnaf belgesi" düzenlenecek. Bu şekilde, söz konusu grup vergiden muaf tutulacak. Diğer mükellefler ise gerçek usulde vergiye geçirilecek.
.................

Tarih: 16 Ocak 2008, 17:05 - İp: 88.***.**1.44
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

sevgili arkadaşlar bu dernekler tüm esnaflarda aynı sorun ama birde ticaret odası var biliyorsunuz tabi oranında aidatı var ama hiç olmazsa yılda 2 sefer yemek düzenliyorlar hem ticaret odasına kayıt oldunmu derneklere kayıt olmak gerekmıyor ayrıca fiyat tarıfesi diyede bişey yok istediğin fiyattan çalış zaten derneklerde fiyat denetlemesi yapmak yasal değil hiç bir yaptırımı yok biz uşakta bir çoğumuz meslektaş olarak ticaret odasına kayıtlıyız

AYRICA UYE ADININ ALTINDA AMATÖR YAZAN ARKADAŞLAR BU KONUYU ANLAYACAĞINIZI SANMIYORUM SİZLERE FOTOĞRAFCILIK ADINA DESTEK VERİYORUM AMA BU KONU FOTOĞRAFCILIĞI PARA KAZANMAK İÇİN İŞ EDİNMİŞ KARDEŞLERİM ANLAYA BİLİR

neden amatörlere ayrı yazdım çunku dernekleri savunan yazılar okudum ben bir studyocu olarak bu derneklerin kapanmasılazım diyorum (yada dernekleri seçim değil valilik atayacak ki fiyatları uygulasınlar)

Tarih: 17 Ocak 2008, 15:18 - İp: 85.***.**5.87
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

@fotonevzat
avatarının altında amatör yazanlara hitaben yazdığınız kısımdaki büyük harfleri, genelgeçer forum adabına göre BAĞIRMAK olarak algılayıp bu üslupta cevap vermek yani bir sohbette bağırarak konuşmak pek hoş olmayacağı için size daha sakin ve dostane bir tavırla cevap yazmaya çalışacağım.
zaten sizinde amacınız sanırım bağırmaktan ziyade vurgu yapmaktı..

Avatarımın altında amatör yazması benim başka bir branşta yada meslekte profesyonel olamayacağım anlamına gelmez. Zaten konu "fotoğrafçı dernekleri" veya "stüdyocu meslek odaları" değil, esnaf odaları idi. Ama siz bunu farklı algıladıysanız tekrar gözden geçirmenizi rica edeceğim.
Birde amatör fotoğrafçılar bu konuya karışmasın derken sizde ticaret odasına kayıtlı bir esnafken, esnaf odalarına kayıtlı kişileri savunuyorsunuz. madem ayrımcılık yapıyoruz, madem herkes yerini bilsin o halde iğneyi kendinize batırın. Kimsenin odaları savunduğuda yok buda ayrı bir konu.

Konuyu tekrar mantıklı bir şekilde tartışmak istiyorsanız şöyle düşünün derim.
Her şikayet ettiğimiz uygulamayı veya uygulamayı yapanı ortadan kaldırmaya kalkarsak sonu kaos olur. Kanun yapıcı bir kanun çıkartmış, filanca seviyede filanca meslekleri icra edip bu işten kazanç sağlayan gerçek şahıslar ilgili meslek odalarına kayıt yaptırmak zorundadır demiş kanunda.. ilgili meslek odasıda eğer bana kayıt yaptırıyorsanız kanunun bana verdiği yetki ile şu kadar aidat toplarım (vermek zorundasın) demiş.
Şimdi kanunları mı sorgulayalım yoksa uygulamaları mı..
Kanun yapıcılarımı sorgulayalım yoksa icra edenleri mi

yada yılbaşı bayram temennileri gibi dilek yazalım en iyisi
"meslek odaları kapansın, aidat toplanmasın.."
bencede

hayırlı işler

Tarih: 17 Ocak 2008, 17:05 - İp: 88.***.**1.44
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Yapanı yaptıranı tanımam. Biz kimi görüyorsak o yapacak düzenlemeyi. Yapamadımı?
bir üst amirine baskı yapacak.
odamı olmadı o amirde mi bişe yapamadı?
Oda bir üstüne gidecek anlatacak durumu olmazsa baskı yapacak.
oda olmazsa bir üstüne ve böyle devam edecek.
Olana kadar dertlerimizin mücadelesini verecek olan odadır.
Bize sonuç çıkartmak görevleridir.
Böyle bir mecburiyetleri vardır.
Yapmak zorundadırlar.
Yoksa ortalık kaos olur. Olurmu? pardon zaten oyöne doğru gidiyoruzya olacak böyle giderse.
Ben kaçtane fotoğrafçı gördüysem hiçbiri de bana odadan memnunum demedi. Ozaman ne diye var bu odalar?
Bu işin sonu hayrola..

Tarih: 20 Mart 2008, 03:38 - İp: 78.***.**0.252