fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

İcra Hk

#fotoasli' tarafından 18.04.2008 18:51:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ocak 2008, 11:56 - İp: 88.***.**6.252
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bu konu aslında kanayan bir yara ama hiç ses yok.Geçen sene bende iki büklüm ödedim.Sırtımızda bu kadar yük varken birde bize hiç bir faydası olmayan bir kurumu besliyoruz.Oda varmış veya yokmuş ne olurki.Sesimizi dahada yükseltmemiz lazım.Geçmiş olsun.

Tarih: 7 Ocak 2008, 21:19 - İp: 85.***.**4.202
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

#fotoasli' tarafından 18.04.2008 18:51:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ocak 2008, 10:58 - İp: 88.***.**5.45
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

dünyadan haberimiz yok
bir şey daha öğrendim

Tarih: 8 Ocak 2008, 11:21 - İp: 62.***.**4.162
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

bu memlekette hak yiyen yanına kar kalıyor.
Bizlere hiç bir konuda yardım etmeyen dernekler haraç keser gibi para yopluyor. benimde borcum var nolur sonu bilmiyorum benden para alacaksa benim sorunlarımla ilgilensin yardımcı olsun beim parlarımlar ankaraya imparatorluk binaları dinlemnme teszileri yapmasını biliyorlar.
çok kızdım yazmaya devam edersem işin sonun mahklemede bitecek . ya sabır.

Tarih: 8 Ocak 2008, 11:46 - İp: 88.***.**6.139
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

böyle haksızlıklar karşısında bişey yapamamak insanı teröre iter işte
sonrada ülkeden neden terör var deyip önlem almak adına sorun üretirler.

Tarih: 8 Ocak 2008, 11:50 - İp: 62.***.**4.162
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

FOTO ASLI ABİ,AK PARTİ BU DERNEKLERİ KAPATCAM DİYORDU SEÇİMDEN ÖNCE AMA TISLAYAN YOK.BİRŞEYE ŞAİT OLDUM ORADA ÇALIŞANLARIN BAŞINA DA ÇOK BÜYÜK DERT GELİYOR.SEBEBİ DE FAİZLİ PARALARDAN DİYORUM BEN.BÜTÜN ESNAFLAR ORAYA VERİLEN PARAYI NEREDEYSE HARAM EDİYOR.ZAMAN ÖNCELERİ FAİZLERLE ESNAFI SOYAN EN BÜYÜK YERLER BURALARDI.HAKLISIN ABİ.BENCE DENETİMLERİ BİLE HİÇ YOK ARTIK.FİYAT LİSTESİ SATIP DÜŞÜK PARAYLA ÇEKİM YAPANI BİLE SERBEST PİYASA DİYE KOLLUYORLAR. PARA ÇEKSEN BİLE HALK BANKASI VERİYOR. O ZAMAN BU DERNEK NE Kİ ABİ. BEN ADINI KOYDUM.FAİZLİ BESLENTİLİ SÜLÜK.

Tarih: 8 Ocak 2008, 19:17 - İp: 88.***.**5.116
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

haram edilen paraların cezasını cekseydı birileri emin olun sımdı cok daha farklı bir ulke olurduk.kendimizi bak haram ettılerde basına boyle iş geldi diye teselli etmeyelim hiçbir konuda.
---------

foto asli geçmiş olsun, anlam veremedigim bir durum.
gorunen oki şikayetci olanların sayısıda az degil.

Tarih: 8 Ocak 2008, 19:38 - İp: 88.***.**7.179
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bence bütün illerdeki kayıtlı arkadaşlar hep birlikte hareket edelim.Pretosto dilekçe veya neyse yasal yoldan neyapmamız gerekiyorsa hep birlikte yapalım.topluca bi sesimiz çıkarsa kayıtsız kalmazlar herhalde.

Tarih: 8 Ocak 2008, 21:56 - İp: 78.***.**2.148
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

esnaf odaları ve benzer kuruluşların alacakları amme alacagıdır diyor kanun aidatlarda bu kapsamda onun için hiç bir şans yok ödenecek bu para ancak oda yönetimi ile görüşülerek gecikme faizi gibi fazlalıkları almadan hallede bilirsiniz çünkü bir dahaki seçimde yine oya ihtiyacı olacagı için bu kolaylıgı gösterirler eminim.
kınamak veya başka eylemlerde yapa bilirsiniz ama çözüm organize olarak yönetimi kuşatarak isteklerinizi ve şikayetlerinize çözüm bulmaya zorlarsınız olmazsada yönetimi seçimde ele alabilrsiniz o zamanda bu şikayetleri daha duyarlı olarak çözüm yolu bulursunuz.
size kolay gelsin

Tarih: 8 Ocak 2008, 23:46 - İp: 88.***.**8.1
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

O, eslek odası.. eğer 2 sene önce, ösym nin webcam'le fotoğraf çekme girişimine mani olsaydı (en azından bir harekette bulunsaydı) buradaki bütün arkadaşları karşıma alabilirdim.. fakat, durum malum.. Bahsi geçen derneklerin, buradaki herhang ibir üye arkadaş kadar, işimize karşı duyarlılığı yok..

Webcam le vesikalık kadar saçma bişey varmı Geniş açılı tırnak kadar bile olmayan lensler, bizim makineden çok para verdiğimiz lenslere karşı..

iğneyi, başka tarafa yönelitmiyecekmiyim... duruun.. O meslek odaları, rotüş adı altında tuhaf montajlar yapıp, rotüşlü vesikalığı şaibeli hale getiren kimseleride uyarsaydı..

bu yazının sonu gelmez..

hakkınızdaki icra girişimine karşı söyleyebileceğim bir iki satır kalıyor:...

Küçük esnafın, geçimini sağladığı kadar ekipmanı vs.. haciz edilemez.. bilir kişi olarak atanacak kimse varsa, bunu iyi aklına soksun... yanlış biliyorsam, burada avukat arkadaşlar beni uyarsın.. ben kamuyönetimi okudum.. hukuk bilgim sınırlı sayılır..

Tarih: 11 Ocak 2008, 10:16 - İp: 85.***.**6.209