paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gonullu Photoshop Hizmeti

Daha önce önerildi mi bilmiyorum ....

Elimde bir dolu fotograf var , PS işlemi sonucunda daha etkili olabilecegını sandıgım . Ne yazık ki bu konuda özürlü sayılabilirim - zaten PS programımda yok .

Bu sitede kombine çalışmalar yapabilsek . Ben mesela elimdeki bir RAW dosyayı PS'dan anlayan birinize pas etsem . O kişi de bildiğince bir çalışma yapsa .... Sonucu ister galeriye ( 2 isimle ) , ister burada acılacak bir topike yuklese ...

Boylece , photoshop'un neler yapabilecegini gozlerimize gorsek . Mesela ben aradaki farkı görüp , önyargılarımı kırıp , PS ogrenmeye ve kullanmaya vakit ayırsam .

( Ya da PS'un cok farketmedıgını gorsek )

Katılan var mı - cok mu şey istiyorum ??

Tarih: 19 Mayıs 2009, 04:37 - İp: 64.***.**4.24
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

gaijin çok sağol beğendiğine sevindim. Baştada dediğimiz gibi değişik tarzlara bakıyoruz. Kim iyi yapacak olayı değil mevzu. Paperman ustam seninde beğenmene sevindim. Elimden geldiğince destek olmaya devam edeceğim. Benim kendi tarzımca yorumladığım fotoğrafları istediğin gibi kullanabilirsin. İster isim kullanın ister kullanmayın. Fotoğraf sizin. Ben karışmıyorum, keyfinize bakın.
Eğer kütük fotoğrafının olduğu yere bir daha gitme şansınız varsa detay çalışmanızı ve tripod ile gitmenizi ve tan yeri ağarırken gitmenizi tavsiye ediyorum. Malum yaz geliyor güneş çok çabuk beliriyor. Sanırım o kütükten güzel hdr çıkar

Ayrıca konumuza katkı sağlayan üyelere ve ayrıca teşekkürü borç bildiğim 2 değerli ustayada hoşgeldiniz diyorum. Sizleri her daim aramızda görmek bizleri sevindiriyor. Sağolun varolun.

Kim bu ustalar? Tabiiki, HÜSMENAĞA VE FDEMİRHAN

Tarih: 24 Mayıs 2009, 07:41 - İp: 88.***.**7.59
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gaijin çok sağol ...Buyuk açınca - küçükte belli olmuyordu - doğallıktan biraz uzak olduğunu anladım ( soylemiyecektin dumanların sahte olduğunu ) . Galeride PS dusmanlarına koz vermeyelim diye koymıyayım en iyisi ...

Tarih: 24 Mayıs 2009, 10:44 - İp: 64.***.**4.24
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

öncesi ;

ve sonrası ;

S-B olarak işlenmiş ve flare yok edilmiştir...

Tarih: 24 Mayıs 2009, 15:51 - İp: 88.***.**9.224
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Tarih: 24 Mayıs 2009, 17:57 - İp: 85.***.**0.203
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Eflatunca ...S&B için teşekkürler - gayet güzel olmuş ...Bu fotografın SB'ı daha iyi galiba - zaten renk yonunden zayıf ...

Makara , hangi tür olduğunu istersen kuşçulara bir sor bakalım ....Kanca gagalı buyuk mavi balıkçıl dersin bilemeyenlere

Tarih: 25 Mayıs 2009, 01:28 - İp: 64.***.**4.24
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

Tarih: 26 Mayıs 2009, 21:03 - İp: 88.***.**1.229
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kheer , sana da çok teşekkürler ....Aynı fotografın değişik hallerini görmek çok faydalı oldu ...

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:09 - İp: 96.***.**9.175
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Jpg dosyasını indirmiştim.

#turnusol' tarafından 27.05.2009 03:03:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mayıs 2009, 03:00 - İp: 78.***.**2.62
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Turnusol ,

Çalışman için çok sağol ....Seninkiyle de " takvimlik " kıvama gelmiş renkler ...

Tarih: 28 Mayıs 2009, 07:32 - İp: 64.***.**4.24