paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gonullu Photoshop Hizmeti

Daha önce önerildi mi bilmiyorum ....

Elimde bir dolu fotograf var , PS işlemi sonucunda daha etkili olabilecegını sandıgım . Ne yazık ki bu konuda özürlü sayılabilirim - zaten PS programımda yok .

Bu sitede kombine çalışmalar yapabilsek . Ben mesela elimdeki bir RAW dosyayı PS'dan anlayan birinize pas etsem . O kişi de bildiğince bir çalışma yapsa .... Sonucu ister galeriye ( 2 isimle ) , ister burada acılacak bir topike yuklese ...

Boylece , photoshop'un neler yapabilecegini gozlerimize gorsek . Mesela ben aradaki farkı görüp , önyargılarımı kırıp , PS ogrenmeye ve kullanmaya vakit ayırsam .

( Ya da PS'un cok farketmedıgını gorsek )

Katılan var mı - cok mu şey istiyorum ??

Tarih: 19 Mayıs 2009, 04:37 - İp: 64.***.**4.24
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bir fotoğrafla ne yapılabilir? Kendimce çözdüm.

-----------------------------
herşey yapılabilir
bir beyaz kağıtla
uçak,örneğin uçurtma,mesela
altına konabilir
bir ayağı ötekilerden kısaolduğu için
sallanan bir masanın
veya şiir yazılabilir
süresi ötekilerden kısa
bir ömür üzerine.

yılmaz erdoğan-yenibir sayda sana bakmak

Tarih: 20 Mayıs 2009, 01:31 - İp: 88.***.**5.22
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Haklısın Remi ....

Bu JPG

Bu , PS elements ile sadece gölge açma/aydınlık karartma yapılmışı

Bunla başlayalım , arkası gelecek benden ...

Tarih: 20 Mayıs 2009, 01:31 - İp: 96.***.**9.175
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben küçük resim ekleyene kadar forum ilerlemiş ....Gaijin becerebilirsen yazını buradan sonraya taşı ....

Remi , ben eksiklerini söyleyeyim fotografın - sen ona göre takıl ...

Arka plan çok aydınlık , parlıyor ...Blur olsa daha mı iyi olur ??
Kuşun gövdesi çok karanlık ....
ISO yüksek biraz , crop da var ... noise'u silelim lütfen...
Kuş biraz renklensin
ve de
18-135 mm malum kit lens ..Kalitesini düzeltelim lütfen

Tarih: 20 Mayıs 2009, 01:38 - İp: 96.***.**9.175
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sadece kontrast ve renklerle oynayarak fotografın daha estetik gorunebilecegine ornek olsun istedim...hiçbir ekleme cıkarmada yapmadım, ama yinede laf eden cıkacaktır..
daha ıyıleri yapılabilir.. ama farkı gosterme acısından faydalı olur sanırım,buarada bir oncesi sonrası fotografı ekleyecegim yarın

Tarih: 20 Mayıs 2009, 01:42 - İp: 78.***.**1.139
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

büyüt>>

Tarih: 20 Mayıs 2009, 05:00 - İp: 88.***.**5.22
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gaijin , Remi iki farklı tür çalışma için ikinize de çok teşekkürler .

Remi , senin " sonra"yı 1024 pix ( 335 kB ) olarak indirdim . Bendeki aynı boy olanlar ile kıyaslayıp farklara bakacagım .

Gaijin , seninki minyatur vaziyette - 40 kB filan . Bir de orijinali ile bitişik halde biliyorsun . Daha büyük alıp , kontrast ve renk canlılıgının bir seylere malolup olmadığını görebilmek iyi olur ...

Sonucunda da galeriye yukleyebliriz birini - olur derseniz . Gerçi geçen hafta yüklediğimin benzeri olacak ama bakarız artık .

HDR'ye uygun bir seyler bulup da post etmeyi dusunuyorum .

#paperman' tarafından 20.05.2009 10:00:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 09:56 - İp: 96.***.**9.175
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hocam buraya koyduğun fotoğrafta fazla öğe olmadığı için rahat hareket edemiyoruz. Şöyle bahar havası veren, içinde evdir dağdır çiçektir gibi görsel öğesi çok olan bir fotoğraf çok süper olur. Tam mevsimindeyiz zaten.

fikir vermesi açısından örnek için bu linklere bakabilirsin.
1>>>>
2>>>

Hdr olan karede insan öğesi olmazsa daha güzel olur. Malum insanların yüzleri gözleri hdrde birbirine giriyor.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 10:12 - İp: 88.***.**5.22
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sen de haklısın be Remi ....Çok da renksiz bir fotograf secmişim bu iş için ( o yüzden seçtik ya - renklensin diye ) . Kuşun gagası ve biraz tüyleri dışında renk yok bütün karede .

Insan arasan da bulamazsın pek benim fotolarda - merak etme

Tarih: 20 Mayıs 2009, 11:15 - İp: 96.***.**9.175
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kadraj programının videoları var internette. Orada çalışmalarında insan öğesi bulundurmayan bir fotoğrafçı şöyle demişti. Benim fotoğraflarımda insan öğesi yoktu. Sergi sırasında aldığım bir eleştiri sonucunda insan öğesi katmaya başladım fotoğraflarıma demişti. İnsan fotoğrafı yaşatır. Usta sanatçıların çoğu insanları kadraja dahil etişlerdir hep. Yaşayan canlılarda fotoğrafa hayat katar fakat insan öğesi daha etkileyici olur derlerdi ustalar.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 11:41 - İp: 88.***.**5.22
bila
bila (üye)
Ankara / Meraklı

Bu da benim versiyonum. Bahsettiğiniz gibi seçilen fotoğraf üzerinde işlem yapılmaya pek müsait değil ama genede ufak tefek birşeyler yapılabiliyor.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 13:04 - İp: 88.***.**3.209