paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gonullu Photoshop Hizmeti

Daha önce önerildi mi bilmiyorum ....

Elimde bir dolu fotograf var , PS işlemi sonucunda daha etkili olabilecegını sandıgım . Ne yazık ki bu konuda özürlü sayılabilirim - zaten PS programımda yok .

Bu sitede kombine çalışmalar yapabilsek . Ben mesela elimdeki bir RAW dosyayı PS'dan anlayan birinize pas etsem . O kişi de bildiğince bir çalışma yapsa .... Sonucu ister galeriye ( 2 isimle ) , ister burada acılacak bir topike yuklese ...

Boylece , photoshop'un neler yapabilecegini gozlerimize gorsek . Mesela ben aradaki farkı görüp , önyargılarımı kırıp , PS ogrenmeye ve kullanmaya vakit ayırsam .

( Ya da PS'un cok farketmedıgını gorsek )

Katılan var mı - cok mu şey istiyorum ??

Tarih: 19 Mayıs 2009, 04:37 - İp: 64.***.**4.24
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaşlar , hepinize çok teşekkürler ....

Lazut , ters köşe yaptın vallahi beni ...Böyle bir fotografı siyah beyaz denemek aklımın ucundan bile geçmezdi - renklerin etkisini alamam diye ...Halbuki daha etkili hatta infrared gibi bir etki olmuş . Ilave bilmemiz gereken bir şey var ise yazıver .

Gaijin de enteresan çalışmalar yapıyor . Benim aklımdan geçenin tersine ( yeşilleri mavileri daha da güçlendireceğine ) tamamen başka renklere /kahverengi tonlarına çekiyor - sanki başka bir mevsim yaşanıyor fotografta ...

Bila'nın da S&B 'a çevirmesi iyi olmuş ...Çoğu zaman fotografın siyah-beyaz yıllarında bu işten daha çok zevk aldığımı düşünmüşümdür . Ona rağmen 15 yıldır S&B film aldığımı hatırlamıyorum ...Onbinlerce renkli çekimden de digitalde S&B'a çevirdiğim fotograf 10-20 taneyi geçmez . Demek ki biraz daha fazla ağırlık verilebilir bu işe ....

Bila'nın çalıştığı fotografı sevmeme rağmen sol üstte gözüken "flare" sebebiyle galeriye yuklemiyorum . Allah rızası için biriniz o flare'i PS ile kaldırabilirse - renkli veya S&B'dan - yükleyeceğim ( 2 isimle ) ...

Koprulu fotografın renkli dikey kadrajını zaten siteye eklemiştim - ya değişik mevsim ayağıyla ya da S&B'ı diyerek yine 2 isimle ( çeken ve PS'layan ) olarak yüklemeyi düşünüyorum ....

Sonucta bana bir sekilde son haldeki JPEGler lazım ...Direk mail ile mi halledelim , Rapidshare'e koyar mısınız ??

Remi'de vakit bulursa bir HDR yapacak artık ....

Baska kimse resim koymasa da ben cok yararlandım bu ortak çalışmalardan - aklıma pek gelmeyecek hallerini gordum resimlerimin ...

#paperman' tarafından 23.05.2009 08:59:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mayıs 2009, 08:57 - İp: 64.***.**4.24
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

burda ne güzel fotograflar buldum böyle...
hayırdır fotograf paylaşımı galeri yerine foruma mı taşındı
Bila hocamın ve Gaijin'in yaptığı düzenleme çok iyi olmuş...
bende katılırım kendimce başka yok mu Paperman yapılacak bunların hepsi düzenlenmişte...

#eflatunca' tarafından 23.05.2009 11:06:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mayıs 2009, 11:04 - İp: 88.***.**7.213
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Manzara olan tam benlik fotoğraf...
2 çeşit işledim, aşağıdaki fotoğrafta, en üstteki RAW'ın sadece jpeg'e çevrilmişi, altında PS ile işlenmişi, en altta ise tek kareden HDR yapılıp PS'ten geçirilmişi var.

Tarih: 23 Mayıs 2009, 11:41 - İp: 85.***.**1.118
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

paperman hocam ben prensip olarak tek kareden hdr yapmıyorum.
Şaka tabiiki. Hüsmenaga ustam yapmış ben yapmayayım istedim. Ama senin için 2 tane fotoğrafı editledim. Bir tanede sen gönlünce kullan diye, sadece flaresi olan fotoğrafın flaresini düzelttim jpeg olarak koyuyorum. Sen istediğin gibi yaparsın.
Link:http://rapidshare.com/files/236364083/flaresiz.jpg.html

Tarih: 23 Mayıs 2009, 18:36 - İp: 88.***.**7.59
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

üzmen agam pek guzel olmus en alttaki, remi koprualtı cok cok iyi olmus, elinize saglık

Tarih: 23 Mayıs 2009, 19:23 - İp: 78.***.**3.61
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Kütüklerin fotografı çok güzel. Elinize sağlık diyorum.
Umarım kadraj değişikliği rahatsız etmez, O fotografı ben böyle gördüm. Belki böyle kadrajınıda çekmişsinizdir.

Tarih: 23 Mayıs 2009, 23:30 - İp: 85.***.**6.215
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ilk çalışmaları yapan arkadaşlara daha önce teşekkür etmiştim ...

Bu sefer de :

-PS'un veya HDR'nin bir katkısı olmaz dediğim Tahta Köprü fotografını harika bir HDR'a çeviren Hüsmenağa'ya ,

- "Köprüaltı" nı editleyen ve sulu-kazıklı fotograftaki ( burası 1800'lerde su kenarında kurulmuş , sonra yanmış bir kereste fabrikası ) en büyük kusurum "flare"' i silerek galeriye ekleyebileceğim hale getiren Remi'ye ..( böylece ilk fotografını yüklemiş olacak galeriye Remi )

- Yine sulu-kazıklı fotografta yakalamaya çalıştığım ama fazla kuvvetli olmaması sebebiyle tam görüntüleyemediğim " buharlaşmayı " , çalışmasıyla ve kadrajı değiştirerek ön plana çıkaran FDemirhan'a

çok çok teşekkürler ....

"Bir elin nesi var , iki elin sesi var " sözünü hep beraber doğrulamışız sanki . Ne çekerken , ne sonrasında akıl etmediğim / tekniğini bilmediğim uygulamaları sayenizde gördüm - dediğim gibi en çok da ben yararlandım . Bu çalışmaların 1-2 tanesini 2 isimle ( çeken / PS'layan ) galeriye yuklememin bir sakıncası olmaz diye tahmin ediyorum ( yuklenmesini istemeyeniniz varsa lütfen belirtsin )

Başka katılan olur mu bilmem ...Ben buraya ilerde yardımlarınız ve değişik fikirleri uygulamanız için tekrar fotograf ekleyeceğim ....

Eflatunca... ya bekleyeceksin , ya da kendin 1-2 fotograf ekleyeceksin - üzerinde PS yapılsın diye ...

#paperman' tarafından 24.05.2009 02:58:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 02:36 - İp: 64.***.**4.24
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

duman konusunda hile yaptım
cok ugrasmadım acıkcası daha iyisi yapılabilir,-ki yapıldıda zaten

Tarih: 24 Mayıs 2009, 03:48 - İp: 78.***.**3.61
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gaijin , ( manipulasyon da olsa ) çok beğendim - istediğim gibi bir efekt olmuş . O fotografı çektiğim ve PC'de flare gordugumden beri bir kac kere aynı yere gittim ama aynı sis görüntüsünü yakalayamadım - zaten fazla hafifti ( "sadece sabahları ve hava çok hızlı bir sekilde ısınırsa o sis oluşur" dedi bir bilen ...O havaya da denk gelemedik )

Sadece " sonra" olanını 1024 pix (minimum ) Rapidshare link atar mısın ?? Galeriye yuklemeyi dusunuyorum da - bir mahsuru yoksa....

#paperman' tarafından 24.05.2009 06:26:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 05:16 - İp: 64.***.**4.24
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

keşke daha özenli calıssaymısım diyorum ozaman

http://rapidshare.com/files/236555245/paperman_ddd.rar.html

Tarih: 24 Mayıs 2009, 06:58 - İp: 78.***.**8.17