excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Gitti Fotograflarım

arkadaşlar yanlışlıkla bilgisayarımın d klasöründeki fotograflarımın % 80 i silindi

sistemi geri getirdim gene olmadı..kaç yıllık arşivim silindi yedeklememiştim..

harddix ten nasıl geri getirebiliriz..bir yol veya program varmıdır

Tarih: 15 Kasım 2007, 00:32 - İp: 88.***.**2.80
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

sayın arkadaşım hard discler verileri silerken alt dokuda aslını tamamen silemez.bu nedenle korkmeyın. bu işle ilgilenen firmalar da var.arkadaşların geri getirir.yalnız sitede bu arkadaşımızı kurtaralım arkadaşlar.inanın o adam bu arşivden ekmek yiyor. emeği orada.hadi göreyim sizleri.adamın şu anda derdini bir ben bilirin bir de allah.

Tarih: 18 Kasım 2007, 22:46 - İp: 88.***.**9.88
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Malûm sene sonu ve büyük mağazalarda Taşınabilen 250 - 400 GB HD'lerin fiatları uygun şu an.Bir tane alıp fotoğrafları vs şeyleri yedeklemek iyi olur,yoksa emeklere yazık olur..

İcabında içine lisanslı windows kurup,USB girişinden de işletim sistemini çalıştırmak, uygulamak bilgisayarı rahatlatmak açısından iyidir..

Tarih: 24 Aralık 2007, 23:29 - İp: 88.***.**5.148
ahoca
ahoca (üye)
Adana / Meraklı

PROĞRAM TAVSİYE-TuneUp Utulites 2007
Bu proğramın içinde File recorvary diye bir kısım var oradan bilgisayarı ilk aldığın gün kurduğun proğramlardan resimlere kadar yedi ceddine ulaşabiliyorsun.Yalnız ayırmadan o kadar çok şeyi tarıyor ve getiriyor ki hard diskinin geniş olması lazım.
Hadi kolay gelsin.(Yalnız orada sil diyede bir kısım var dikkatli ol)

Tarih: 1 Şubat 2008, 23:40 - İp: 88.***.**4.89
halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

bence dokunma fake bu tür programlar,içlerinde casus yazılımlar var,hiç bir vürüs programı yakalayamaz bunları,profosyonellere git,arkadaşım çökertti aynı sorundan,casus yazılım olayı fecidir,harddiski atarsın sonra,100 ytl ye patlar sana,ama aynen geri gelir herşeyin...

Tarih: 2 Şubat 2008, 00:09 - İp: 78.***.**3.214
jeofem
jeofem (üye)
İstanbul / Meraklı

exalibur arkadaşım ,verileri kurtarabildinmi?en azından bizede bir ders olur..selam ve saygılar.

Tarih: 8 Nisan 2011, 10:16 - İp: 46.***.**8.243
miraberk
miraberk (üye)
İstanbul / Amatör

Sorun yazılımsal olduğu için daha kolay ama herhangi bir kişiye (yada kendin) disk üzerinde işlem yaptırmadan diskinin imajını mutlaka, ister bir dosya olarak istersen başka bir diske kopyası olarak al (diskin birebir kopyası) bunu çok başarılı olarak yapan Acronis ve Symantec System recovery programları var. sonra diskteki silinen dosyaları kurtaran bir çok şirket var.

Buradaki sorun yazılımsal olduğu için daha kolay ama donanımsal bir sorun daha zor bu yüzden bu sorunla da karşılaşabilecek olanlar içinde aşağıdaki firma bilgilerini iletiyorum., diski tamamen açıp başka bir diskede yedekliyorlar, fiyat 750 USD'den başlıyor. Yazılım kurtarma daha ucuza mal olacaktır.

Veri Kurtarma Hizmetleri
(533) 581 77 26 Merkez Ofis: (216) 455 03 23
http://www.verikurtarma.com/?gclid=CMuo-ujIjKgCFQUz3wodeCltDQ

NOT:Bu konu çok eskiden açılmasına rağmen herzaman herkesin başına gelebilir diye açıklama yaptım.

#miraberk' tarafından 08.04.2011 12:30:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Nisan 2011, 12:24 - İp: 193.***.**3.211