deniz_35
deniz_35 (üye)
İzmir / Amatör

Canon 550d Gittigidiiyordan

Arkadaşlar merhaba. Uzun bir araştımadan sonra gittigidiyorda uygun fiyata 550d 18-55 buldum. Satıcı üstünde 550d yazdığını (kiss x4 veya rebel t2i değil) sıfır açılmamış kutu yollayacağını söyledi. yenilenmiş (refurbished) ürün satmadığını söyledi. bir problem çıkarsa ne olacağını sorduğumda cihazı kontrol edip yollayaacğını söyledi. yinede problem olursa parayı iade edebileceğini söyledi burda aklım karıştı. sanırım birkaç fotoğraf çekecek. ilk açılınca çıkan kurulum menüsünüde geçicek sanırım gerçi önemli değil ama Kullanılmış ürün gönderme ihtimali aklıma geldi.
http://urun.gittigidiyor.com/Canon-EOS-550D-Canon-18-55-kit-TURKCE-KILAVUZ_W0QQidZZ28933641
İşte linki. daha önce satıcıyla alışverişiniz oldumu? yada alışveriş yapan tanıdıklarınız varsa yardımcı olabilirlermi? Teşekkürler.

Tarih: 4 Eylül 2010, 02:20 - İp: 78.***.**2.206
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

Satıcı 19 adet işlem yapmış ve %100 olumlu puan almış.Şimdiye kadar 2 adet 550D satmış,Nikon D90'da satmış.Bunun yanında sattığı lenslerde var baya.Az işlem yapmışta olsa genel izlenim olarak güvenilir bir satıcı gibi görünüyor.Fakat bence yine de bir araştır.Adam şöyle yaparım böyle yaparım demiş olabilir ama dediğini yapmazsa seçeneğini de göz önünde bulundur.belki 100-200 lira fazla veririsin başkasına ama kafan rahat olur.Bu sitede de fotoğraf makinesi satan bir arkadaş olduğu söyleniyor.Ben kendisinden ürün almadım ve 550D sayıtıyor mu bilmiyorum ama güvenilir birisi olduğunu söylüyorlar.sitedeki niki sanırım ''mgirgin'' miş.Bir irtibata geç bence.Tabi almakta kararlıysan.Genelde böyle konu açıp kimse makine almıyordafotoğraf makinesine gelince bence iyi makine.burda Fiyatıda uygun.forumda gördüğüm kullananlar genelde memnun.Zaten yeni başlayan birisi için çoğu makine beklentiyi karşılıyor çünkü önemli olan; sadece makineyi almak değil.iş fotoğrafı çekende bitiyor öncelikle...

Tarih: 4 Eylül 2010, 02:53 - İp: 217.***.**2.117
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben olsam gider DOĞUBANK'dan alırdım. Aralarında çok bir fiyat farkı yok. Hem kafana takılacak bir şey kalmaz, hem yeni makina alırsın, hemde karşında muhatap bulursun...

Tarih: 4 Eylül 2010, 12:05 - İp: 85.***.**7.103
freestylegend
freestylegend (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

Bende birkaç kere gittigidiyordan ürün alcak oldum ama çok güvenemedim o yüzden kendin gidip elinle alman denemen daha iyi olur bence.

Tarih: 4 Eylül 2010, 13:36 - İp: 94.***.**5.176
ujio
ujio (üye)
Ankara / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 4 Eylül 2010, 17:07 - İp: 188.***.**6.79
deniz_35
deniz_35 (üye)
İzmir / Amatör

Teşekkürler tavsiyeleriniz üzerine internetten vazgeçtim ve izmirde erin fotoğrafçılıktan 1650 ytl'ye aldım. hem daha ucuz ve güvenilir oldu. ayrıca 6 ayda garanti veriyor . :

#deniz_35' tarafından 05.09.2010 02:36:09 tarihinde düzenlendi.

#deniz_35' tarafından 05.09.2010 02:38:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Eylül 2010, 02:35 - İp: 88.***.**1.37
deniz_35
deniz_35 (üye)
İzmir / Amatör

Dün ilk günümde deneme videoları ve fotoları çektim. ama birşey dikkatimi çekti. ilk fotonun üstünde 100-1425 yazıyor ve burdan devam ediyor. Arada atlamalarda oluyor sanırım yada bana öyle geldi çünkü kartım küçük olduğu için devamlı bilgisayara aktardım. aradakileri gözden kaçırmış olabilirim Ama sonuçta 100-1425 ten başlıyor ve sanırım benden öncede fotoğrf çekilmiş 1425 tane. Türkçe kullanma kılavuzu yok ondan bakmadım. Bu makinenin özelliğimi yoksa kullanılmış makinamı satın aldım ? kafam karışıtı. Bilenleriniz yardımcı olabilirmi acaba? Teşekkür ederim.

Tarih: 6 Eylül 2010, 15:48 - İp: 88.***.**5.0
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kartınızda önceden çekilmiş fotoğraf olmadığını farz ediyorum .

Büyük ihtimalle yurtdışında kusursuzca ambalajlanıp sıfır diye satılan "reconditioned" bir makina almışssınız . Makina sadece 1425 çekimde de olmayabilir - çekim yapıp üzerinde numerator reset edilmiş bile olabilir maalesef . Sayaç sıfırlamadan satışa sunmuş olmaları şaşırtıcı.

Amerika'da bile piyasada %3-5 olan bu makinaların çoğunun yolunun bizim gibi ülkelerdeki tüccarlara düşmesi kaçınılmaz. O sebeple Sirkeci / spot piyasasından alınan makinalara o ihtimali göze alınarak bakılmasını devamlı hatırlatıyorum.

Merak ettiğim alırken ambalajının nasıl olduğu ve size sıfır diye satılıp satılmadığı. Lens ve gövde üzerindeki seri numaraları , kutudaki ile aynı mı ?

Tarih: 6 Eylül 2010, 21:11 - İp: 96.***.**4.180
deniz_35
deniz_35 (üye)
İzmir / Amatör

Ambalajı gayet iyiydi ve izlediğim unboxing videolarındakiylede aynı paketlenmişti. Seri numaralarıda aynı. Satıcı amerikadan getirttiğini ve SIFIR olduğunu söyledi. Hatta refurbished ürün satmadığını ve zaten üzerinde çizikler olabileceğini ve anlaşılacağını bile söyledi. Not:Makineyi ilk açtığında ilk kurulum ekranı vardı. bunun sıfırlanmayla bir ilgisi olup olmadığını bilmiyorum. Birde satan arkadaş orda kendi BİR KART KOYDU test etmek için . sonra bende sıfır kart taktım. Bununla bir ilgisi olabilirmi? muhtemelen orda kullandığı bir karttır. Edit:Amacım aldığım alrkadaşı kötülemek değildi ama okuduktan sonra öyle anlaşılableceğini düşünerek üzüldüm vee editleme ihtiyacı duydum. Kendisi çok yardımcı oldu ve kndisine güvendim. Herkesede tavsiye ederim. Onunda bu durumu bilmeyerek satmış olabileceğini vurgulamak istemiştim. ama yazış şeklim onu kötüler gibi olmuş. yanlış anlaşılmasın diye o kısmı siliyorum. Erin digital Murat bey eğer bu forumdaysa yardımından dolayı kendisine burdanda teşekkür ederim ...

#deniz_35' tarafından 07.09.2010 00:37:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2010, 23:28 - İp: 88.***.**5.0
muharrem26
muharrem26 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2010, 13:46 - İp: 78.***.**2.145
berdushe35
berdushe35 (üye)
İzmir / Amatör

gittigidiyor sitesini çoğu defa kullandım ama bu satışların GET olarak açılmasını isteyin yani paranız sitede kalıyor ürün size ulaşığ kontrolunu yapıyorsunuz ve onay verdikten sonra para satıdıya geçiyor aksi takdirde,paranız geri geliyor...

Tarih: 28 Eylül 2010, 21:29 - İp: 81.***.**0.189