gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Fotoğrafların Adı..

Merhaba arkadaşlar..
Fotoğraflar arası seyahat ederken bu sitede genelde hep şunu düşünüyorum..Çekilen bir ağaç,bir insan veya bir böcek o anı makinanızın vizöründen bakarak deklanşörle ölümsüleştirmek..peki ya o fotoğrafın adı..!!?Bence fotoğraflara verdiğiniz ad en az çektiğiniz fotoğraf kadar önmlidir..Yeni doğan bir bebeğe verdiğiniz ad kadar önemli..Sanırım buna birazdaha hassasiyetle yaklaşmamız lağzım diye düşünüyorum..

Tarih: 15 Kasım 2005, 16:14 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

valla ben de sana katılıyorum..bazı fotoğraflar var..fotoğrafın adının ciddiyetsizliğinden dolayı bakmak gelmiyor içimden..
önem gösterilmesi gerekli gerçekten...
yada kitap ismi gibi değil mi...beğeni kazandıran biraz da adı olabiliyor bazen..

Tarih: 15 Kasım 2005, 16:26 - İp: yok
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

evet realsanto..tıpkı kitap adı gibi..gerçi fotoğraf ilk bakışta kendini belli eder fakat bence fotoğrafın adıda o görüntüye ayrı bir zenginlik katar..

Tarih: 15 Kasım 2005, 16:29 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet haklisiniz.. ama bir konuda hemfikir degilim.. bebege verilen ad kadar onemli degildir..

Tarih: 15 Kasım 2005, 21:07 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Kesinlikle doğru. Her sanat eserinin bir adı vardır ama açıklaması olmayabilir. Bazı şeyler açıklanamaz

Tarih: 15 Kasım 2005, 21:16 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kesinlikle yaniliyorsun ceko..
her sanat eserinin aciklamasi da olabilir, olmalidir da..
hersey aciklanabilir; aciklanamiyorsa, hakkinda yeterince dusunulmemis demektir.. (ne buyuk bir laf ettim oyle.. )
..onemli olan kelimelerle oynamayi bilebilmektir.. bir kelimeye bin anlam da yukeleyebilirsiniz mesela.. (bunu kesin bir yerden okumustum.. )
...sonuc olarak, aciklanamayan bir seyin aciklanabilir bir degeri de olamaz.. (bu da buyuk bir laf oldu.. )
..ha bir de; ben sanat eserine sanat eseri demem, aciklamasini yapamadikca.. (isteyenler; "aciklamasini yapamadikca" diye degistirebilirler sonunu..)

Tarih: 16 Kasım 2005, 02:37 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

çok büyük laf etmişsin yaw
hatta laflar 2x

Tarih: 16 Kasım 2005, 02:42 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tesekkur ederim realsanto..
aslinda sonda ayni seyi yinelemisim.. "aciklanmasi yapilmadikca" diye degistirmemiz gerekir..
..
hadi sen de birkac buyuk laf et realsanto.. ceko, cevap veremesin yarin..

Tarih: 16 Kasım 2005, 02:50 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

fotoğraf gözügnün gördügü ile değil verdignin adla güzelleşir....

Tarih: 16 Kasım 2005, 03:04 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

turkce mi bu cumle realsanto?..

Tarih: 16 Kasım 2005, 03:21 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

neden?
yoksa dadanagast dil ayrımı mı yapıor?
zenci olduğumu duysa keser mi beni?