azat
azat (üye)
Kütahya / Amatör

Çıplaklık Sanatmıdır Sizce

ÖNCELİKLE SANAT NEDİR DİYE SORAYIM GENEL OLARAK. ÇIPLAKLIK SANATMIDIR. SANATLA NE DERECE ÖRTÜŞÜR. NÜ TARZI ÇALIŞAN ARKADAŞLAR BUYRUN CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 17:05 - İp: 81.***.**7.24
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Sayın AZAT,
Soruyu sorma tarzınızı sevmedim. Bir tartışma yaratmaktan ve o konuda aydınlanmaktan çok bir fikrin dayatılması yaklaşımı ağır basıyor.

Sanatta kesin matematik doğruyu aramak ve belli kalıplar koymak işi niteliğine aykırıdır. Sanatın dogması olamaz.Çünkü sanat üretme ile ilgilidir.Yorum, anlam ve emek katmaktır.Sizin yaklaşımınızla çıplaklığı salt bir durum olarak görmek ve örtmek lazım.

Saygılar..

Tarih: 3 Ağustos 2006, 13:12 - İp: 85.***.**4.112
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Görsel Sanatın bir Parçası bence.
Bu fotograf olur,tiyatro olur,sinema olur,herhangi bir show olabilir.
Ne gözle baktığınız ve ölçüsü çok önemlidir.Estetik ise sanata yakışmıştır,heyecan veriyorsa güzeldir.Ve öylece sanatın parçası olsun.
Ancak sapkınlık derecesine çıkmışsa insanda heyecan yerine sapkın duygulara yer vermişse,bence sanatın parçası olmasın.
Kimi durumlarda beğendiğimiz,kimi durumlarda da abartı olmuş dediğim olmuştur.
Nü tarzı çalışmam hiç olmadı,ama bu işi çok iyi yapan ve yapamayan örnekleride mevcut.
Saygılarımla.

Tarih: 3 Ağustos 2006, 13:22 - İp: 85.***.**3.100
kurdiss
kurdiss (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sevgili AZAT, sanat bir duygu karmasasidir, sen su anda neler hissediyorsun? Neler yazardin mesela? Iste dusunduklerin, yazacaklarin bir sanattir. Dusunmek basli basina bir sanat zaten. Dusununcede iste goruyorsun neler cikiyor ortaya ama, dusunebiliyorsan!
Al sana bir formul=
Dusunce(AZAD)+duygu(KARMASA)+etkilesim(EMEK)=SANAT(SONUC)

Tarih: 5 Ağustos 2006, 20:21 - İp: 85.***.**9.48
electrony
electrony (üye)
Ankara / Amatör

Ben de bir soruyla başlayım cevabıma: Manzara sanat mıdır? Yada doğadaki herhangi bir görüntü sanat mıdır?
Bence sanat, neyin çekildiğiyle değil, nasıl çekildiğiyle ilgili bir şey olmalı.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 22:49 - İp: 85.***.**9.152
kurdiss
kurdiss (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Evet electrony haklisin, doga cekmenin sanat ile alakasi yoktur bence de. Sanat ne yaptigini bilmedigin 'sey' dir. Sonra anlarsin ne oldugunu, ya da baskalari anlar ne oldugunu. Sonuc olarak herkes farkli bir acidan bakabiliyorsa iste sanat odur sanirim. Tam formul yani

Tarih: 6 Ağustos 2006, 00:22 - İp: 85.***.**9.48
azat
azat (üye)
Kütahya / Amatör

arkadaşlar değerli açıklamalırınız için hepinize yürekten teşekkür ederim.

Tarih: 9 Ağustos 2006, 14:57 - İp: 81.***.**7.24
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ya azat arkadas, 1000 kez okunmus topiginiz ve 66 kez insanlar sorunuza yanit vermek icin zaman ayirmislar. acikca söylemek istiyorum: sizin kendi fikrinizden bir milimetre bile ayrilmadiginiza inaniyorum. zira bunun icin bu topigi acmadiniz. nücü öcüleri taslamak icin baslattiginiz zavalli bir topik. size önerim vaktinizi bilincinizi gelistirmek icin kullanin. yaptiginizi artik kücük cocuklar bile yapmiyor. yasinizin ve devrin insani olun. bunu yapmak icin inancinizi kaybetmeniz gerekmiyor. TOLERANS dünya barisinin tek formülü!
selamlarimla

Tarih: 9 Ağustos 2006, 20:32 - İp: 84.***.**4.163
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

buraya tıklayın

Konuyla alakası olmasada.. Kimi insanların, nekadar toleranslı olduğunu.. gösteriyor..

Ne, TOLERANS ... 24 saatte bir mesaj yaz ve tahrik et..

Orada çok iyi bir kural uygulanmış.. Gereksiz polemik isteyenlere cevap yazılmamış...

Bu konudaki sabırlı tutumu ve özelden yazdıklarıma verdiği çok değerli yanıtları nedeniyle, thalhassa'ya teşekkür ederim..

Tarih: 10 Ağustos 2006, 11:22 - İp: 85.***.**8.205
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Az önce verdiğim linkde, bir kişi cevap hakkını kullanmış...

ve gerektiği şekilde üslubunu düzeltmiş..

Tarih: 10 Ağustos 2006, 12:12 - İp: 85.***.**8.205
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ya mete bey, polemik falan yok benim yazdiklarimda! polemik bu topicde var! neyin ne oldugunu anlayacak yasa geldim. ve cokta rahat bir yolculuk yapmadim buraya kadar. milyonlarca kendini bilmezlerin, baskasinin sinirlarina saygi göstermeyenlerin icinden gecerek geldim. dini, imani ellerinden gelen her ayiplarina yama yapanlarin arasindan darbeler yiyerek gectim bu yollardan. ahlak ahlak diye bagirip digerlerini ahlaksizliklariyla sindirmeye calisan insanlarin arasindan siyrilarak geldim.
evet efendim ve artik garip mentalitelerin garip saldirilarina gögsümü acmiyorum. kendini sanatci sayanlara da hic aldirmiyorum. neyin sanat oldugunu yillar, bazen de asirlar karar veriyor. hic bir SANATCI yuuuuuuuuuuuuuuu diyeyorum yapmaz. bunu ancak bazi maymunlar belki yapabilir. kafanizi her seye yormayin sayin mete bey. zira sizin ilkel tepkilerinizi de bundan aylarca önce yasadim. oturun oturdugunuz yerde, yapin fotograflarinizi ve beni de rahat birakin.

Tarih: 10 Ağustos 2006, 14:54 - İp: 84.***.**5.195