serdarski
serdarski (üye)
İstanbul / Amatör

Dijitalden Negatife

Benim bir sorunum var. Bilgisayarda yüüksek çözünürlüklü resimlerim var. Bunları negatif veya dia filmine aktarmam lazım. Nasıl yaparım? Bu işi İstanbul'da yapan yerler var mı?

Tarih: 30 Ekim 2007, 10:52 - İp: 88.***.**3.65
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

neden böyle bir ihtiyaç doğdu anlamak güç..
eğer slayt gösterisi için kullanacaksanız direk bilgisayara bağlanan projeksiyon cihazı düşünebilirsiniz..
yok illa negatif yada pozitif diyorsanız. ekrana/perdeye yansımış görüntünün analog makine ile fotoğrafını çekmeyi deneyin..
profesyonel bir çözüm olmasada filme aktarma konusunda pratik bir çözüm diye önerdim.

Tarih: 6 Kasım 2007, 18:40 - İp: 88.***.**2.216
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

bu hizmeti verenlerin kaldığını sanmıyorum. tanıdık ajans varsa sorun bildiği bir yer varmı

Tarih: 9 Aralık 2008, 15:58 - İp: 78.***.**3.31
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

film recorder denilen bir ekipman ile bu işi yaptırtabilirsiniz.
Ankara Agomar bu işlerle uğraşıyordu diye hatırlıyorum.

Tarih: 31 Ocak 2009, 13:43 - İp: 88.***.**5.112
sonerix
sonerix (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

mrb şimdi bende aynı konuyu açacaktım foruma banada lazım bilgisayarımdaki manzaraları fonprojeksiyonunda kullanmak istiyorum ben araştırıyorum bulursam size yazarım eğer siz bulduysanız bana haber verirmisiniz e-mail [email protected]

Tarih: 4 Şubat 2009, 13:31 - İp: 85.***.**9.219
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

arkadaşlar merhaba dijitalin ilk çıktığı yıllarda boyle bir alet vardı.
bilgisayarda hazırlanan işleri filme aktarıyordu sonra banyo ve analogda basılıyordu,yanılmıyorsam darfilm satıyordu birde reproset satıyordu bu iki firmadan hala kullanan varmı dıye öğrene bilirsiniz eğer ulaşamazsanız ben yinede bi araştırma yapa bilirim sizin için

Tarih: 19 Mayıs 2009, 22:42 - İp: 88.***.**6.154
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Fındıkzade'de Focus fotoğrafçılıkda film çıkış yaptırabilirsiniz (bildiğim kadarıyla).. İnternetde "focus ajans" olarak da bulabilirsiniz..

Tarih: 14 Haziran 2009, 18:19 - İp: 78.***.**7.251
  • 1