buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Titreşim Önleme Sistemleri Test

http://www.popphoto.com/cameras/4615/image-stabilization-special-stop-the-shake-lab-report-page2.html

#buffalo' tarafından 20.09.2007 04:46:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2007, 04:45 - İp: 88.***.**0.211
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

adnan abi ve bitpire :D sizi seviyorum..

bariss da katılıyor

Tarih: 22 Eylül 2007, 19:53 - İp: 85.***.**1.126
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

Adnan hocam; sizin saydığınız lensler de fiyat olarak pek ucuz değiller ama. Tabi ben aynı aralıkların Canon, Nikon üretimlerinin fiyatlarıyla karşılaştırmadan genel olarak söylüyorum.

Tarih: 22 Eylül 2007, 19:55 - İp: 88.***.**5.55
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Halen kullanmakta olduğum arabamı 2004 yılında sıfır almıştım. Arabayı alalı 3-5 gün olmuşken bir arkadaşımla taksiye binmiştik ve takside yeni aldığım araba üzerine muhabbet ederken taksici söze girdi. Abi ne aldın dedi. Mazda3 dedim. Satarken 5 milyar zarar edersin dedi. Başka da birşey demedi. Kendince haklıydı ama onu biz de düşündük herhalde. Demek ki öncelikler farklı. Taksici için bol ve ucuz yedek parça, yaygın servis ağı vb. çok önemli olabilir, e iyi de herkes için öyle olmak zorunda mı? Aynı şekilde fotoğraf makinesinde bir markanın yüzlerce lensi olması benim için çok önemli değil. Önceliği bu olanlara da saygı duyarım. Pentax alan birisi kaç tane lensi olduğunu bilerek alıyor zaten.
Sonuç: Bir Renault sahibinin benimle "heh heh senin arabanın kaç çeşit aksesuarı var piyasada bakıyım?" diye dalga geçmesi bana ne kadar koyarsa fotoğraf makinemin aksesuar kıtlığıyla dalga geçilmesi de o kadar koyuyor.

Tarih: 22 Eylül 2007, 20:37 - İp: 86.***.**4.235
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sedat bende sizi.

meliksahu ucuz olmadıklarını biliyorum.Ama bunlar yan sanayi değimiz lenslerin ana üreticilerin ürettiklerinden geri kalmayan lensler.
Bu lenslerin eşdeğerleri esas oğlanların ürettiklerinden ucuz olduğuna göre bizim gibi kullanıcılar için en iyi alternatif.

Esas oğlanların üretiklerinin daha kaliteli ,ama buna karşın daha ucuz olmalarına imkan varmı.

Böyle bir ihtimal olsa o yan sanayi üreticileri lensleri kime satacaklar.

Ama yinede bir açık kapı bırakayım.Çünkü lens ihtiyacım olmadığı için araştırmadım ,fiyatların son durumunu bilmiyorum.

#as' tarafından 22.09.2007 21:02:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Eylül 2007, 20:42 - İp: 88.***.**9.36
as
as (Üye)

bitpire senin Mazda 3 e laf eden taksicinin altında Renonun Toros modelimi vardı.

Tarih: 22 Eylül 2007, 21:08 - İp: 88.***.**9.36
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet oyleleri oluyor. Gosteriş budalaları var. Bir sidik yarısı olabiliyor insanlar arasında. Ben makinalarını yarıştıran insanlara sadece gülerim

Şu anda sinar p3 ve hasselblad ve canon 1ds mark2 kullanıyorum. Ama nikon benim tutkumdur.

Ekmegim icin yeri gelir pentaxda kullanırım. Ucuz işler icin mesela..

Tarih: 22 Eylül 2007, 21:22 - İp: 88.***.**0.136
as
as (Üye)

Hüseyin zaten ticarette en az yatırım ile en fazla kazanç amaç değilmi.

Benim bazı stüdyocu arkadaşlarım hala 300D ,D50 gibi makinaları kullanmaya devam ediyor.
İşlerini gördükten sonra ,kazandıktan sonra gerisi boş.

Tarih: 22 Eylül 2007, 22:05 - İp: 88.***.**9.36
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

en az yatırım demeyelim. En dogru yatırım diyelim.

Tarih: 22 Eylül 2007, 22:08 - İp: 88.***.**0.136
as
as (Üye)

Elbette.

Stüdyolar için özellikle ışık sistemlerinde.
Ben bunun önemini çok iyi makinaların çin malı flaşlı sonuçlarını gördükten sonra anladım.

Aynı ayarlarda arka arkaya çekilen iki fotoğraf birbirinden çok farklı sonuçlar veriyor.

Tarih: 22 Eylül 2007, 22:12 - İp: 88.***.**9.36
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

evet .. tek mesele ışık.. Bu amator cekilen fotograflar icinde gecerli.

Tarih: 22 Eylül 2007, 22:14 - İp: 88.***.**0.136