feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Test: Fz7 ... Detaylı

Merhaba, uzun incelemelerimin sonucunda FZ7 de karar kıldım ve bugün aldım… Almadan önce R1, FZ30 ve 9500’ü yüzeysel inceleme fırsatım oldu.. Benim için taşıma kolaylığı birinci öncelik olduğundan FZ7 de karar kıldım..

FZ7’yi burada çok detaylı inceleyeceğim. Nasıl çekimler görmek isterseniz elimden geldiğince yardımcı lacağım..

Öncelikle fiziksel özellikleri ile başlayalım. FZ7 küçük bir makinei FZ5 den daha şirin hemen hemen aynı boyutlarda, hatları daha yumuşatılmış, mat plastik bir kasası var. Pil hafıza kartı bülümü ile AV Dc kablo giriş bölüm kapakları emniyetli ve sağlam kapanıyor bozulacak gibi değil.

Boyutları çok küçük olduğundan (H! Ve S2 den çok küçük) her yere çok rahat götürülebilir, mont cebinde taşınabilir.

Denklanşör konumu idare eder.. zoom canon larda olduğu gibi denklanşör üzerinde halka şeklinde.. ancak denklanşör butonundan biraz daha yüksek olduğundan hoşuma gitmedi alışmak zaman alacak..

Büyük bir (2,5) LCD sivar.. çözünürlük yeterli olsada FZ30’ kadar kaliteli değil, yanlardan bakınca görmek zorlaşıyor yani açısı sınırlı.. LCD si dışa doğru çıkıntı şeklinde olduğundan çizilmesi çok kolay olacak..

Makineyi salladığınızda içindeki objektif sallanıyor ve ses çıkartıyor.. bu hiç hoşuma gitmedi sanki hemen bozulacakmış gibi duruyor.. acaba fz5 ve fz20 de de böylemi…

Açılış süresi 3 sn .. bu süre biraz uzun.. bataryanın şarz olması 2 saati buluyor…

Hafta sonundan itibaren detaylı fotoğraflarla inceleme devan edecek

Tarih: 12 Nisan 2006, 23:48 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

O sallantı mühim değil.Benim z2 ve z3 tede vardı.Bİr yıl kullandım hiçbir şey olmadı.

Tarih: 13 Nisan 2006, 00:48 - İp: 81.***.**1.81
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

neyse biraz rahatladım.. ıs den olma ihtimali bencede yüksek hele sabit objektifli fz30 da var ise fz 7 de hayli olacaktır. bunun objektifi dışa açılıyor

Tarih: 13 Nisan 2006, 00:50 - İp: 85.***.**4.30
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

osmanlı video görüntülerini maillede yollarım incelersin

Tarih: 13 Nisan 2006, 00:53 - İp: 85.***.**4.30
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

bu ses sanırım lensleri hareket ettiren raylardan kaynaklı.uzman veya bilen varsa cevapını bizimle paylaşsın lütfen.yanlış bilgiyle yaşamak istemem

Tarih: 13 Nisan 2006, 00:54 - İp: 85.***.**4.59
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

makineyi sallamayın! sasıntıları absorbe eden askıdaki lensin sesi o...Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın..

Tarih: 13 Nisan 2006, 01:01 - İp: 88.***.**8.33
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Feridun istersen bir yere yükle.Merak eden herkes indirip incelesin.Böylelikle birçok kişinin fikrini alırsın video çekimi ile ilgili.Tabi sana sorun olmayacaksa...

Tarih: 13 Nisan 2006, 01:05 - İp: 85.***.**9.112
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

cevabı sizin yazacağınızı tahmin etmiştim teşekkürler burkay bey.

Tarih: 13 Nisan 2006, 01:05 - İp: 85.***.**4.59
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

burkay bey teşekkürler...
iyiki varsınız..
video (büyük) dosyalarını sorunsuz yükleyeceğim neresi var bilen varmı yardımcı olursanız yüklerim

Tarih: 13 Nisan 2006, 01:14 - İp: 85.***.**4.30
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili feridun,as aynen şunun olabileceğini söyledi;Emin olmamakla beraber zip leyip rapid e yükleyebilir,herkes oradan indirir.Rapid ile bu iş çözülür.
Yardımların için sana ve as'a teşekkürler.

Tarih: 13 Nisan 2006, 01:36 - İp: 85.***.**9.112
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

ok rapid'e yüklerim iyi geceler

Tarih: 13 Nisan 2006, 01:38 - İp: 85.***.**4.30