pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sony Türkiyeyi Kutluyorum

A100 ün fiyatını avrupa ile aynı seviyede Türkiye pazarına sunarak bir ilki gerçekleştirmiş olmaları, başka firmalarada örnek olma ihtimalleri nedeni ile kendilerini kutluyorum.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 10:21 - İp: 81.***.**1.109
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Daha önce Sony Türkiye yi başka konulardaki tutumu ile ilgili olarak eleştirmiştim fakat uyguladıkları fiyat politikaları nedeniyle bende kutluyorum. Umarım diğer büyük markaların Türkiye temsilcilerinede iyi bir örnek olur.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 10:59 - İp: 85.***.**7.2
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

sony başkadır

Tarih: 13 Ağustos 2006, 11:15 - İp: 85.***.**7.100
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

bir de makine bozulduğunda yeterli ilgiyi gösterseler tadından yenmez ama uzun bir süre daha böyle bir ilgiyle karşılaşamıycaz galiba

Tarih: 13 Ağustos 2006, 11:19 - İp: 85.***.**8.32
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili pazarbey,
piyasaya yeni giren makinelerin avrupa ve türkiye satış fiyatlarını inceleyen bir çalışma yapılsa sanırım iyi olur...hep beraber aydınlanmış oluruz ...ben bu kjonuda www.akakce.com sitesini takip ederdim bir zamanlar

Tarih: 13 Ağustos 2006, 13:59 - İp: 85.***.**4.97
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/1362.html;jsessionid=dCwhej5qOMF5

Tarih: 13 Ağustos 2006, 14:11 - İp: 81.***.**1.109
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de Sony'nin örnek fiyat politikasını diğer firmaların da uygulamasını diliyorum. Aynı makinaya ABD vatandaşının 2 katı para vermekten bıktık ya, biz yolunacak kaz mıyız?

Tarih: 13 Ağustos 2006, 15:38 - İp: 85.***.**6.86
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

biz simdiye kadar bu kadar bilinci olsaydık daha dogrusu millet olrak. ne canon ve nikon bu kadar fiyat farkı koymazdı... ama ceyhun arkadasımızında dedigi gibi arada 3. bir aracı oldugu surece nikon canon ne yapsın.. kokten degisim lazım..sony 3. aracı firmayı aradan cikartarak bence bu kadar uygun fiyata satıyor... simdi nikon d 80 cikartacak.. canonda 370 d veya oyle birsey.. verecekleri minimum fiyat bile bu nedenden dolayı bilemiyorum ki alfa dan assagi olabilsin? cikacak yeni nikon ve canon modelleri ve fiyatları bu firmalaırn onumuzdeki donemlerd eTurkiye deki satislarını etkileyecektir... ancak burda sony nin takdir ettigim bir tavrı var bunuda es gecmeyelim. verdikleri lens her nekadar testlerd e dx 18-70 (nikon kit lens)den dah iyi bir lesn olmasada canon 350d , 20d , 5 d ile verilen 18-55 lens veya nikon d50 ile verilen yine ayjı 18-55 lens den cok daha iyi oldugu kesin... basta insanı rahatsız eden konu bu... fotograf isine gonusl veren insanları uzen en onemli konu bu olmalı bence... bir kucak dolusu para verip makine yi kit lens ile alıyosunuz sonra bir kucak dolusu daha para vermeniz gerekiyor.. sony digital slr isine girmeden evvel dersin iyi calismis ve lens uretmis...baktim diger lesn fiyatlarıda fiyat olarak uygun.. ozellikle 2.8 sabit diaframlı lensleri mesela....tesekkurler Sony...

Tarih: 13 Ağustos 2006, 16:21 - İp: 88.***.**7.127
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

k. etkisi 18-55 in 5D ye takılmayacagını bilmen lazım yok eger bilmiyorsan ki gayet normal, bence bir arastır insanlara yanlıs bilgiler vermeden once.. nikon 18-70 objektifi babasının hayrına vermiyor uzerine 200 usd daha alıyor..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 00:07 - İp: 88.***.**3.91
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

abicim sen zaten 40 yıllık japon olympusa alman demissin olayı bitirmissin bence biraz daha arastırma yap yorumlarını yazmadan once gercekten insanları yanıltıyorsun..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 00:24 - İp: 88.***.**3.91
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

haklısın omergin arkadas biraz daha arastırma yapmam lazım... olymous un alman degilde japon olması onu kotu ve ucuz bir makine yapar. Turkiyede insanlar olympus markasını yumatu veya primier gibi zannediyor, onun yanlıs oldugunu vurgulamak istemistim.canon 5d ye 18-55 takılması hususunda nette gordugum modellerde o lens vardı . belki oylesine koymuslardır. bu durumda ben diil ilgili web siteleri yanlıs yonlendiriyor ozaman. yinede bu kadar BUYUK VE ONEMLI yanlıs bilgilerle yarın canon 5d alacak arkadaslarla , alman malı diye japon malı olympus d-500 alacak arkadaslardan ve senden ozur dilerim.

Tarih: 14 Ağustos 2006, 15:49 - İp: 85.***.**5.142