pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sony Türkiyeyi Kutluyorum

A100 ün fiyatını avrupa ile aynı seviyede Türkiye pazarına sunarak bir ilki gerçekleştirmiş olmaları, başka firmalarada örnek olma ihtimalleri nedeni ile kendilerini kutluyorum.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 10:21 - İp: 81.***.**1.109
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada omergin merak ettim sende ne makine var? cektigin fotografları yuklememisssin...ayrıca az evvel okurken farkettim "k.etkisi 18-55 in 5D ye takılmayacagını bilmen lazım " gibi bir cumlu kullanmıssın..bence bu tur kisisel tavirlara kendini yuceltmek icin felan girme. ben cok uzun suredir fotografr cekiyorum (15-16 yıl) hangi lensin hangi makieneye takılacaginida bilirim. ama burda insanları bu sekilde cikislarla rencide etmiyorum. sen birilerini elestireceksen, cektigin fotografları bir yukle bakalım hangi makineile ne cekmissin....
bu arada pazarbey ve site adminlerinden ozur diliyorum ancak bazı arkadasların usluplarına dikkat etmeleri icin boyle bir mesajı gonderiyorum... saygılar.

Tarih: 14 Ağustos 2006, 16:03 - İp: 85.***.**5.142
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

evet netfotografın galerisini begenmedigim icin fotografım yok.. sana kac tane fotograf gondermemi istersin? makinem 30D bunun seni neden ilgilendirdiginide anlamıs degilim.. bosuna nette 5D yi 18-55 gordum deme boyle birsey soz konusu bile olamaz.. bu arada benimle fotograf yarıstırma hevesine neden kapıldıgınıda anlamıs degilim ben sana bilmedigin konularda insanları yanlıs yonlendirmemen icin yazmıstım mesajı..kusura bakma ama hangi lensin hangi makineye takılacagını bilmiyorsun..

buarada al bakalım birkac fotograf var bu sayfalarda..

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=11308&offset=810

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=11308&offset=830

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=11308&offset=920

rawları mevcut

Tarih: 14 Ağustos 2006, 17:01 - İp: 88.***.**3.90
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

""".... ama excelent denilen makine dha ucuzken nikon d70s in Turkiye ve Avrupada neden daha cok sattıgını anlayamıyorum. kaldıki olypus bir alman markası olup, ucuz ve kaliteli oldugu icin basta almanya olmak uzere tum avrupada tercih edilen bir markadır. burda nikon dısındaki makinelere biz nasıl kusku ile yaklasıyosak , dısardada olympus dısındaki makienelere aynı sey yapılıyor olabilir.. """

"""olymous un alman degilde japon olması onu kotu ve ucuz bir makine yapar. Turkiyede insanlar olympus markasını yumatu veya primier gibi zannediyor, onun yanlıs oldugunu vurgulamak istemistim."""

iki mesajda sana ait, belli oluyor ne demek istedigin.. neyse uzatmayalım.. hoscakal..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 17:05 - İp: 88.***.**3.90
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

eger benimle ilgili soyleme istedigin bir sey varsa veya polemige girmek istiyosan [email protected] dan bana ulasabilirsin...tabi tartısacak medeni cesarete ve bilgiye sahipsen....

Tarih: 14 Ağustos 2006, 17:09 - İp: 85.***.**5.142
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

arkadaşlar siz fotoğrafçı sanatçı demektir böyle yaparak fotoğrafçıları rencide ediyorsunuz siz kullanıcısınız bende satıcıyım nikon bayiliğinide alabilirim canonuda yıllarca canon sattım ama nikon ve canon yeterince türkiyede sony gibi ciddi bir yatırım yapmadı sony Eursia paz. AŞ. diye bir firma var buda sony ta kendisi ondan bayilere ondanda siz müşterilere ulaşıyor makinalar ama nikonda öyle değil nikon karfo orda bayilere ordan sizlere bilmem antalatabildimi peki nikon canon a100 arasında yüzlerce dolarlık fark varmıdır unutmayın mutlaka ve mutlaka a100 ün carl zeiss lensi çıkacaktır h 1 sony di h 2 carl zeiss olduğu gibi görecekseniz o zaman bakalım cevaplar ne olacak lensler hakkında bir lens için 1000-2000 dolar fazla vermeye değermi... bir dahada kavga etmeyin tartışma yok yardımlaşma varrrrr

Tarih: 14 Ağustos 2006, 17:14 - İp: 88.***.**6.165
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada koy sony alfa idi dimi ... tekrar sony firmasına tesekkur edelim bu luzumsuz polemik sona ersin... konusmak isterse omergin arkadasımızla iki medeni insan gibi msn den konusuruz...

Tarih: 14 Ağustos 2006, 17:14 - İp: 85.***.**5.142
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Ceyhun,

Ben bu Canon ve Nikon'un Turkiye'de yapilanmasi hakkinda bilgi sahibi degilim ama anlattiklarindan anladigim shu :

Canon ve Nikon, Turkiye'de dogrudan temsil edilmiyorlar. Her ikisinin de distributoru Canon ve Nikon'dan bagimsiz sirketler ve onlar da mallarini baska ulkenin (sanirim Almanya) temsilcisinden tedarik ediyorlar. Dolayisi ile fazladan 1 el daha girmis oluyor araya.

Dogru anlamis miyim?

Acaba ayni sebepten mi, Canon'un "world wide" garantisi bir tek Turkiye'de sokmuyor?

Durum boyleyse ne Canon ne de Nikon, Turkiye'yi dogrudan girilecek buyuklukte bir pazar olarak algilamiyorlar ve girmeye tenezzul etmiyorlar. Sony'nin ise urun yelpazesi genisligi sebebiyle (TV,Bilgisayar,herturlu elektronik, vs.) Turkiye'deki mevcudiyeti yeterince buyuk zaten, ustune bir de DSLR eklemek onlar icin is degil. Yani "size matters".

Eger durum dedigin gibiyse uzun vadede Turkiye ve benzeri pazarlarda Sony agirligini iyice koyacak ortaya. Belki de bundan yirmi yil sonra bugun Canon,Nikon,Minolta, Pentax, Olympus markalariyla ozdeslestirdigimiz foto sektoru renk degistirip Sony, Panasonic, Samsung markalariyla ozdeslesecek.

Bana gidisat boyleymis gibi geliyor, iyi mi kotu mu yorum sizin.

Tabii beterin beteri var, 20 yil sonra belki de foto sektorunde tek isim kalacak : NOKIA

Tarih: 14 Ağustos 2006, 17:51 - İp: 85.***.**6.20
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Sana katılıyorum ceyhun....

Tarih: 14 Ağustos 2006, 18:00 - İp: 85.***.**5.142
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

ne güzel beni anlayan biri çıktı allah aşkına kaç tane makina satılırı türkiye bir senede söylermisiniz antika tşkkür ederim beni tercüme ettiğin için ne mutlu bana yaaaaaa bu kadar basit işte konu bu kadar yaaa onun için sony türkiyede fiyat politikası çok iyi bakın lcd televizyon piyasasına nerdeyse yerli fiyatlarla aynıdır peki kalite olarak hangisi yerlilermi sony mi bence sony tabiki yatırımları var sony türkiyede belki biraz daha pazara sahip olurlarsa neden bir fabrika açmasınlar dimi o zaman ne olur unutmayın kompack ta pazar sony nin dslr dede olacaktır izleyin görün

Tarih: 14 Ağustos 2006, 18:14 - İp: 88.***.**6.165
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

demokratik bir ulkede yasiyoruz.. ozgurlukler ulkesinde .. isteyen istedigi makineyi butcesine gore alır. burayı begenmeyip burada yorum yapanlarda elbette bunda ozgurdur. ama ne zamanki bu benim kisilik haklarıma saldırı haline donusur.. ozaman karsı tarafın hakkı orada biter..ya sev ya terk et diyorlar birilerimiz.. ben o kadar gaddar olamıyorum sevmesende saygı duy ve birlikte yasamayı ogren diyorum... saygı ve sevgi ile kalın...

Tarih: 14 Ağustos 2006, 18:38 - İp: 85.***.**5.142