fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A700 Yeni Dslr

Sony'nin yarın detaylarını açıklayacağı makinenin ilk fotografları..
http://www.photographyblog.com/index.php/weblog/index/

Galiba balon değil.

Tarih: 5 Eylül 2007, 19:15 - İp: 85.***.**6.225
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

hepsi muthis fotograflar. objektiflerde konusuyor tabi. uzun zamandan sonra ilk defa ten rengi gormus olduk. Neydi o bir ara pentaxın kurbaga renkleri.. Cok begendim.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:45 - İp: 212.***.**9.194
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bu senson nikonda da aynen boyle cosarsa bak sen işin dadına

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:47 - İp: 212.***.**9.194
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Doğru söylüyorsun As, fiyat çok önemli

Ben sony'nin A 700 fiyatını (ABD için) 1300 doların altında tutacağını tahmin ediyorum.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:48 - İp: 212.***.**7.181
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Titreşim engellemede 2-4 stop kazanç.
Normal ve geniş açıda 4 stop (50mm ve altı)
telede (400-500 civarı) 2 stop. Bu gayet normal.

Cross type sensor.
makine autofocus sensörü odak kutucgundaki en kontrastlı bölgeyi seçer ve kontrastı maximum yapana kadar lensi ileri geri uynatma komutlarını verir. Bu klasik olarak sadece düşey çizgide çalışırdı. Çapraz çizgilerdede çalışma özelliği iyi bir şey.
Ama daha önemli olan şey sensör kutucuğunun hassasiyeti. Siz öndeki bir şeyi odaklamak isterken, makinenin arka plandaki daha kontrastlı bölgeyi odaklaması çok sinir bozucu (sık çalı veya dalların arasında düşük kontrastlı bir kuş vs fotografını deneyin, ne demek istediğimi anlarsınız). Bu konuda odak kutucuğunun boyunu ayarlama imkanı veren Nikon diğerlerinden çok ilerde.
Sadece merkezi odak noktasında bir tane cross sensör bence yeter. Bunlar biraz pazarlama... hızlı ve doğru odaklama çok daha önemli.
Bu duyurulara bakınca (canon nikon sony.. oly'i saymıyorum, ligden düştü) Canon duyurusu başka marka kullananı canon cu yapmaz. Sony içinde aynı şeyi söylerim. Ama nikon duyurusu başka. Özellikle d3 başka marka kullananı cezbedebilecek kadar sıkı makine. Benim aklımı karıştırıyor doğrusu.
Ama görüntü kalitelerini duyduk, görmedik. laboratuarda çekilen fotograflara hiç inanmadım. Makine çıksın, görüntü kalitesini 5D ile kıyaslama imkanı olsun, o zaman bakalım.

Bence en acayip durumda olan makine 40D, diğerlerinde toz ve nem izolasyonu varken, ve izolasyonlu lens sıkıntısı varken, Canon'da 17-40L ve 70-200L gibi ulaşılması nisbeten kolay, izolasyonlu iyi optikler varken, 40D de yarım yamalak (sadece toza dayanıklı ne demek ? anlayan beri gelsin) izolasyon olmasını hiç anlayamıyorum.

Her halikarda bu turun galibi Nikon oldu.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:50 - İp: 85.***.**6.225
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Hüseyin o çiçeklerin içinde yatan hatun , valla bayıldım o fotoğrafa, kesinlikle deli bir şey 135mm, 70-200g ve 16-80 kullanmışlar.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:51 - İp: 81.***.**7.49
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Fatih Abi, Nikon bence duyuruyu yaptığı gün almıştı maçı
Ben 2 sene diyorum, en az iki sene kimse geçemeyecek d300 ü.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:54 - İp: 81.***.**7.49
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bende su anda o fotografı indiriyordum pc ye .. pardon mac'e

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:55 - İp: 212.***.**9.194
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

mac mi aldın?

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:56 - İp: 81.***.**7.49
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

BURADA Eos5 ve A-100 ile çözünürlük açısından kıyaslaması var...

Tarih: 6 Eylül 2007, 15:12 - İp: 212.***.**7.181
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

Adama illa zeiss aldırcaklar kardesim . Fotograflar harika
neydi 40d nin tanitim fotolari oyle

Tarih: 6 Eylül 2007, 15:31 - İp: 85.***.**4.98