fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A700 Yeni Dslr

Sony'nin yarın detaylarını açıklayacağı makinenin ilk fotografları..
http://www.photographyblog.com/index.php/weblog/index/

Galiba balon değil.

Tarih: 5 Eylül 2007, 19:15 - İp: 85.***.**6.225
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Adnan, ;

-Pardon izalasyonlu lens kimde var? Bir türlü çıkmayan star serisi haricinde.

-Pentax makineleri bekleyen bir sony-minolta kullanıcı olduğunu sanmıyorum. Alsalar a100 yerine k10d alırlardı.

-Bu makinaya baktığımda 2004 model 7D yi görüyorum.
El insaf diyorum Adnan , sadece bunu diyorum.

Yeni lensler çok iyi 16-105 i bekliyorum.
Bunu kim demişse zırvalamış, sadece 3 lens var zaten, 55-200 ve 18-250 zaten piyasada tamron markasıyla satılan objektiflerin aynısı.

16:9 formatını kim kullanır 2mp.lik kayıpla 10mp.lik fotoğraf verecek.
Menü-fine, L, HD. Seçeneklerinden Fineyi seçersen kullanmazsın Adnan . Bir makinede HD özelliği olmasını nasıl eksi olarak görebiliyorsun? Kullanmazsın olur biter.

Pentax 6 mp.lik K100D süper e bile 9 tane cross sensör koyarken A700 gibi bir makinada 2 tane sensör olurmu.
Onlar pentax abi, her şeyi yapar onlar. Adnan bu cross sensör olayına neden takıldın anlamadım .

Titreşim önlemede 2.5-4 stop deniyor.2.5 mi 4 mü.A100 de 3 stop deniyordu ama ancak 2 stop çalışıyor
Valla a100 kullanıcılarına sormak lazım, 2 stop çalıştığını nasıl hesaplamışlar adnan? a100 de 3.5 stop diyordu sony, demekki a700 de 1,5 stop olacak.

6 Aydır Sonyden advanced pro bir makina beklerken karşıma advanced amateur bir makina çıktı.En iyisi 40D almak
Adnan, bu makine 6 ay önce advantec amatör diye duyruldu zaten.

Sony PMA da gösterdiği makinadan epey özellik kırpmış.12 mp.lik Pentax da bunun gibi çıkarsa D300 almak tek yol.
Aksine , PMA da amatör makinede penta vizör yoktu, lcd 2,5'' ti.

Satışta 40D ve D300 ün çok gerisinde kalır.
Bunu SOny nin Ceosu dahil herkes biliyor zaten. Ne yani, d300 den fazla satmasını beklemiyoruz umarım.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:00 - İp: 81.***.**7.49
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

hakan Allah söyletiyo seni.
inşallah diyelim ama şu an zor gözüküyor.
zira pazarbey yaygara yapıyorsa da ben de sessiz sedasız yeni bir eve geçmek üzereyim.
Ve akıl almaz masraflar çıkıyor şu aralar.
Şİmdi ben şöyle düşünüyorum:
a-700 çıkınca muhtemelen a-100 sahipleri fiyatı biraz düşsün diye bekleyecektir. Bu durumda a-700 öncelikle ilk defa DSLR almak isteyenler satın alırlar.
Oysa netfotograf gibi sitelerde bedavaya marka reklamı yapan ve artık kullandığı makinenin ustası olmuş bir dolu kullanıcı var. Bunlar ise sonradan makine alacaklar için iyi bir referans oluyorlar. Örneğin ben makineyi, hbaykal, ocaklilar ve muratsen'in referansı ile aldım neredeyse.
ne bir sony reklamı ne birşey?
yahi bu konuda netfotograf ibi siteler milyonlarca dolarlık reklamlardan çok iş yapıyorlar bence.
İyi ammaa!
Bu kez eski kullanıcıların zaten makinesi var ve hiçbiri a-700 ilk çıktığında en pahalı fiyatıyla almayacaktır. Oysa benim gibi kullanıcılar da sony reklamları veya dpraview incelemelerinden önce hbaykal'ın ocaklilar'ın yorumlarına bakmak isteyecektir. (ah muratsen sen de olsan ne iyi olurdu, kayboldun artık)
Yine buffalo'nun teknik bakış açısına, lens değerlendirmelerine de bakmayı mutlaka isterim .Oysa belki de bunların hiçbirisi hemen almayacakla bu makineyi.
Ve hep beraber oturup başkalarının (genellikle zengin lavuklar veya şişe testçileri) çektiği fotoğraflar üzerinde sabahlara kadar gevezelik edeceğiz.

Ben sony Türkiye ithalatçısı olsam hemen bir makineyi hbaykal'a bir başkasını ocaklilar'a yine bir üçüncüsünü buffalo'ya hemen ulaştırır ve Türkiye'ye bomba gibi girerdim. Hatta bir tane de pazarbey'e hadiye ederdim en kral iki üç lensle birlikte.
Ondan sonra da görürdüm bakalım 40D mi çok satıyor yoksa a-700 mü?

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:03 - İp: 85.***.**0.155
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Turgay kalsın makine Makine aldı reklam yapıyor derler sonra
Valla gidip bir a700 alıp forumlardan elimi ayağımı çekecem , dün 70-300 aldım bir tane, a700 ü incelemekten lensi inceleyemedim
3-4 foto çektim koydum bir kenara,

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:10 - İp: 81.***.**7.49
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Hakan yazılar daha öncede dediğim gibi dpreviewden alıntı.
Buraya aktarma sebebim aynı konular üzerinde yoğunlaşmış olduğunu göstermek içindi.

KM ile ilgili olan yazıların çoğu Sony forumundan alınma.
Anladığım kadarı ile de KM kullanıcılarının yazıları.

40D ve D300 kıyaslama ve fiyat yazılarının da çoğu Canon ve Nikon forumlarından alınma.

Haklı gerekçelerde öne sürülmüş haksız olanlarda.

Cross sensör konusu bir takıntı değil.Makinaların fokus performanslarını etkileyen önemli bir unsur.
Takıntı olsaydı 40D ve D300 e 9-15 tane sensör konulmazdı.
Onlarda bir iki tane koyar geçerlerdi.
Pro seviyedeki makinalara 30-40 tane konulmazdı değilmi.
Çünkü maliyeti etkileyen bir unsur.

Benim sabahtan beri okuduğum yazılardan çıkarttığım özet.
A700 ün gerekli heyecanı yaratmadığı şeklinde.
İnsanlar hah işte özellikleri ile ,fiyatı ile alacağımız bir makina çıktı diyemiyorlar.En olumlu yazıları yazanlar bile satır aralarında bu niye böyle,bu niye yok , gibi bir soruyu sormuş.

Ama sonuçta hayırlı olsun ,yeni makina iyidir,son kullanıcının önünde ne kadar çok seçenek varsa onun lehinedir.
Çeşitlilik rekabet getirir,fiyatları düşürür.

Ben şimdi D300,40D ve A700 ün fotoğraf kalite ve ıso kıyaslamalarını merak ediyorum.
Bakalım bu 12mp.lik Cmoslar nasıl bir iş çıkartacak.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:16 - İp: 88.***.**0.255
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Eleştiriler az bile olmuş Sony çok ayıp etmiş doğrusu
Nasıl bir makina bu yaa

-MP3 çaları yok
-hani kablosuz internet bağlantısı? GPRS falan?
-O kadar güzel ekran yapmışsın, insan bi DVD player koyar birader.
-en azından play station olsaymış, uzun gezilerde canımız sıkılmazdı.
-Bir düğmeye basınca altından tripod çıksa fena mı olurdu yani..
-Suchi bile yapamıyormuş zaten.. ne biçim japon bu?
-Hem üzerinde Canon - Nikon da yazmamışlar..
-çok eksiği var makinanın çook, bu eksikleri tamamlamadan ben bunu almam arkadaş,
hayallerimi yıktın Sony

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:22 - İp: 212.***.**7.181
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

canmahmut Sony fiyatı düşük tutsaydı sanırım bu eleştirlerin hiç birini almazdı.
Konu dönüp dolaşıp fiyata takılacak.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:24 - İp: 88.***.**0.255
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Turgay bey su an gordugum kadariyla sizin piller pek ise yaramicak. Yeni makinede a100 pili kullanilamiyormus, ama a700 pili a100de kullanilabiliyormus..

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:30 - İp: 137.***.**8.43
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

arkadaşlar iki adet çapraz algaç yok. bir adet var ama ikisi içiçe girmiş (double- duble)

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:35 - İp: 193.***.**2.10
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

http://www.sony.jp/products/Consumer/dslr/products/body/DSLR-A700/sample.html

İlk örnek fotolar.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:38 - İp: 81.***.**7.49
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Adnan aslında şirketlerin Türkiye politikalarını da göz önüne alısak D300'ün yarısına yakın bir fiyatla çıkarsa alıcısı çok olur.
Aynı başarılı CMOS algaç, aynı başarılı LCD ekran ve artı olarak da 4 stopa geliştirilen AS'yi de eklersek mantıklı bir seçenek olabilir.

Şekli pek tutlmadı ama bana da ele çok iyi oturumuş gibi geldi. Gribi byağı derin. Bence hoş. Ancak çift tekerli olsaydı daha iyi olurmuş.

Tarih: 6 Eylül 2007, 14:40 - İp: 193.***.**2.10