banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Sıra Bende:hangi Dslr Olmalı

Merhaba birbirinden değerli arkadaşlarım.Çook uzun zamandır forumun takipçisiyim,değerli bilgilerinizle fotoğraf merakım amatörlüğe geçme yolunda(hala emekliyorum o ayrı)Sitemizde ki bilgiler doğrultusunda düşündüğüm DSLR makine sayısını 3'e indirdim
1-Canon 400D elime aldım hafif ve güzel sevdim(Melih Özbek hocanın kulakları çınlasın."Elinize alın bakın sevecekmisiniz"der.)
2-Nikon d80
3-Pentax k10d hepsini 17-70 lens ile düşünüyorum.
Amacım:Manzara,makro ve(belki portre)çekmek.
Tek düşüncem:Makinem küçük ve hafif olsun,tek lensle idare edeyim.Diğer özellikleri saymama gerek yok çünki model sayımı 5ten 3 e indirdim zaten
Fiat derseniz2000ytl yi aşamam ya da aşmayı düşünmüyorum.Bu aşamaya kadar dadanagast ile sitesinde tartıştık Umarım fdiker ve flassv gönül koymaz Şimdiden yorum yapacak herkese teşekkür ederim.

Tarih: 24 Kasım 2006, 00:24 - İp: 88.***.**8.128
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Banvit hanım dadanagastın dediklerini kaale almayınız. O rakip sitenin bu sitenin adamlarının aklını karıştırmak için tuttuğu, işi bu olan eleman.Daha dadanagastı dinleyipte makina alabilen olmadı. En iyi durumda olan psikolojik tedavi görüyor.Kötüleri söylemek bile istemem.
BEnce alıp kurtulmak isterseniz nikon d200 ve 18-200 vr objektif alın başka hiçbir şeye ve düşünmeye gerek kalmaz.
Kimse bu ikiliye kötüde diyemez. Süper bir makinanız ve olağanüstü kullanışlı bir objektifiniz olmuş olur.
Yurt dışınada gidiyorsunuz ordan 2000 euroya mal edebilirsiniz.

Tarih: 30 Kasım 2006, 23:03 - İp: 85.***.**3.1
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

orhan sagol iyiyim..
orhan bak ben de bir site actim, imzamda yaziyor, oraya da gel..
...
orhan, superb ile excellent inan ayni seyler.. birbirlerine gore artilari yok.. tabii ben de oyle bildigimden soyluyorum.. (dur bir esime sorayim bakayim ne diyecek.. .....evet ayni anlamdalar..)
..

pazarbey ben kotu derim, d200 ile 18-200'e.. cunku basit karar verilmesini istemem.. bence d200 alan adam, kendine bir 17-55 bir de 70-200 almali.. veya artik biraz daha ucuz olsun deniyorsa da tamron 17-50 ile sigma 70-200..
alev, sen beni dinle bak.. en iyisi canon 5d al kendine..

Tarih: 30 Kasım 2006, 23:33 - İp: 86.***.**0.120
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Ben uykusuz geceler sonunda seçimi 2'ye indirmiştim. Ve sonunda Nikon D80 galip gelmişti. Ve inanın bir an bile tereddüt etmedim.(Diğer seçenek Canon 400 D idi)

Neden D80 aldım:

- Canon Türkiye distribütörü Erkayalar2ın yüksek fiyat politikası
- D80'in ergonomisi (Ele harika oturuyor ve düğmeler öyle yerleştirilmişki. Daha iyisi olamaz bence) Canon 400D bence biraz fazla küçük. Büyük bir lens takınca, lens makinadan büyük kalıyor ve makina oyuncak gibi kalırken, denge de bozuluyor.
-D80'in harika view finder'ı
-D80'in spot-meter özelliği

D80'i mutlaka elinize alın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu arada spotta İstanbul'dan 1000 USD civarına bulmak mümkün d80'i.

Tarih: 1 Aralık 2006, 00:08 - İp: 88.***.**0.126
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

dada ben üye olalı çok oldu oraya, kaçırır mıyım hiç? ama ilk zamanlarda üye olmuştum. geçenlerde bir gireyim dedim böyle bir üye kaydı yok dediniz. bende tekrar üye oldum. uğrarım arasıra da oraya.

senin eşin ingilizce biliyor değil mi?

şaka şaka.. doğrudur o zaman, hiç iddia etmem valla.. ama ben öyle anlamaya devam edebilir miymişim birde onu sor. mutlu oluyorum da

alev abla sende al artık şu d80'i.. ben viewfinder'ı unutmuşum..herkes bu viewfinderın üzerinde duruyor bu d80 de.. vardır bir bildikleri bak.

Tarih: 1 Aralık 2006, 09:38 - İp: 88.***.**6.157
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba Orhan konunun tekrar görüşebilmemize vesile olmasına sevindim.hoşgeldin ve de baya dolu mesajla geldinÖnce çok teşekkür ederim .
Perşembe günü İzmir e gidip d80 i görmeliyim dedim ama maalesef 2.ci grup parti de gelmiş ama satılmış ve bitmişş.Sayın Yalçınlar foto sağolsun ilgi gösterdi ama D80 i görücüye çıkaramadılar
Ben de orada ne var ne yok hepsine baktım.400D zaten ilk sırada idi,sonra sony A100 çok güzel di!ama objektifi takılınca 18-70 den ziyade 75-300 olanı sanırım,aman aman kendimi gazeteci zannettim ve tutacak kısma elim iyi yerleşmedi amiyane tabir cuk oturmadı.EH D80 i de nasıldır siz söyleyin dediğimde 400D yi beğendiyseniz o nu da beğenirsiniz dediler(ben teknik üstünlüklerini arkadaşlarımdan öğrendim o kısmı geçiniz demiştim)

Tarih: 1 Aralık 2006, 20:33 - İp: 88.***.**1.149
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

uzun olunca devam
Applemac zaten D80 istersem body olarak getireceklermiş.400D ise sadece body satmıyorlarmış.Bu gidişat D80 de olabilir.Link'e baktım tekrar teşekkür ederim.Selam ve sevgiler.

Tarih: 1 Aralık 2006, 20:40 - İp: 88.***.**1.149
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba pazarbey.=Banvit hanım dadanagastın dediklerini kaale almayınız. O rakip sitenin bu sitenin adamlarının aklını karıştırmak için tuttuğu, işi bu olan eleman.Daha dadanagastı dinleyipte makina alabilen olmadı. En iyi durumda olan psikolojik tedavi görüyor.Kötüleri söylemek bile istemem.=
Demişsin Kem ,küm şeyyy 200Dve dadanagast'ın söylediği d5 vs bunlar hep büyük body'ler bedava verseniz almaaammm.Daha ellerimin ameliyat izleri geçmedi (bakınız carpal tünel sendromu) Selamlar

Merhaba caganen:Bu kadar methiyeye karşılık;400D biraz daha küçük demeni ben okumamış olayım Bakınız.yazı 1 küçük body tercihim dermişim. Şaka tabiiki bir kez D80 i de görmeliyim.İlginize çok teşekkür ederim.İstanbul spotta 17-70 lens ile son fiatı araştırmanız mümkün olurmu eğer imkanlar dahilinde ise.sevinirim.selam ve saygılar.

#banvit82' tarafından 01.12.2006 20:57:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Aralık 2006, 20:55 - İp: 88.***.**1.149
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dada ben üye olalı çok oldu oraya, kaçırır mıyım hiç? ama ilk zamanlarda üye olmuştum. geçenlerde bir gireyim dedim böyle bir üye kaydı yok dediniz. bende tekrar üye oldum. uğrarım arasıra da oraya. senin eşin ingilizce biliyor değil mi? şaka şaka.. doğrudur o zaman, hiç iddia etmem valla.. ama ben öyle anlamaya devam edebilir miymişim birde onu sor. mutlu oluyorum da

evet orhan bir parca biliyor ingilizceyi..
tamam soyledim, kabul etti, istedigin gibi dusunebilir missin..

orhan, eski forumu kaldirdik hocam, o yuzden tekrar kayit yapmak zorundasin..

Tarih: 3 Aralık 2006, 23:17 - İp: 86.***.**0.120
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba Arkadaşlarım,uzun ve yoğun araştırma ve el uyumu çalışmalarımdan ve sizlerden öğrendiklerimin sonucunda 400D body+ EFS 17-85 mm f/4-5.6 IS USM +SanDisk ultra II 2GB kart ve yedek pil aldım.Yardımlarını ve bilgilerini esirgemeyen özelden de yetişen herkese teşekkür ederim.Dileğim herkezin gönlüne göre bir DSLR sahibi olması.
Makinamla tanışma aşamasındayım sizler gibi güzel fotoğraf çekmeyi umuyorum.Selam,sevgi ve saygılar .

Tarih: 11 Ocak 2007, 23:26 - İp: 88.***.**1.34
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Güle güle kullanın...
Her gün bir kaç arkadaşın dslr alması çok keyifli...
Darısı başımıza... [>:D

Tarih: 11 Ocak 2007, 23:29 - İp: 85.***.**6.248