banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Sıra Bende:hangi Dslr Olmalı

Merhaba birbirinden değerli arkadaşlarım.Çook uzun zamandır forumun takipçisiyim,değerli bilgilerinizle fotoğraf merakım amatörlüğe geçme yolunda(hala emekliyorum o ayrı)Sitemizde ki bilgiler doğrultusunda düşündüğüm DSLR makine sayısını 3'e indirdim
1-Canon 400D elime aldım hafif ve güzel sevdim(Melih Özbek hocanın kulakları çınlasın."Elinize alın bakın sevecekmisiniz"der.)
2-Nikon d80
3-Pentax k10d hepsini 17-70 lens ile düşünüyorum.
Amacım:Manzara,makro ve(belki portre)çekmek.
Tek düşüncem:Makinem küçük ve hafif olsun,tek lensle idare edeyim.Diğer özellikleri saymama gerek yok çünki model sayımı 5ten 3 e indirdim zaten
Fiat derseniz2000ytl yi aşamam ya da aşmayı düşünmüyorum.Bu aşamaya kadar dadanagast ile sitesinde tartıştık Umarım fdiker ve flassv gönül koymaz Şimdiden yorum yapacak herkese teşekkür ederim.

Tarih: 24 Kasım 2006, 00:24 - İp: 88.***.**8.128
ahmet79
ahmet79 (üye)
Antalya / Amatör

alev hanım bence arkadaşlarında [gantry ve adnan abi] bahsettiği gibi pentax k 10 d yi listenizden çıkarmayın.mffoto pentaxda fazla lens ve malzeme çeşidi yok demişsiniz ben bu konuda size katılmıyorum pentaxında kendine has bir çok lens seçenekleri vardır.en az diğer firmalar kadar..yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.neden herkes hemen pentaxı çıkarmak istiyorlar tavsiye isteyen arkadaşların listelerinden.zaten wlev hanım hafif olsun tek lens bana yeter demiş ki ilerde yetmesede bir sürü lens seçeneği var önünde..bence bizim neyi tavsiye etmek istediğimizden önce karşıdaki kişinin nasıl bir makine aradığını iyi anlamak gerekir.alev hanım size kolay gelsin,galerinize göz attım ve resimleriniz çok iyiler..gönlünüz hangi makineden yanaysa onu almanız temennisiyle hoşçakalın..

Tarih: 24 Kasım 2006, 21:57 - İp: 85.***.**0.177
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba gantry.2 senedir kurs araştırıyorum ADÜ.de verildiğini de duymuştum ama çok önceymiş evet.İlginize teşekkür ederim yinelenecek olursa haber verirseniz memnun olurum.Pentax k10d fiatını 920 dolar diye biliyorum sanırım burada arkadaşlar yazmıştı.Kısmet.selamlar.

Merhaba bitpire.Teveccühünüz.Nezaketiniz için teşekkür ederim.Açmış olduğunuz topiğinizi de takip ediyorum.Selamlar.

bisquit gene haklısın.selamlar.

Merhaba kees pentax'ı listeden çıkarmış değilim doğrusunuz,kıymetli thalassa sizde fotoğrafçı gözü var demişti ilgili ve çok meraklıyım ama teknik çok zayıf hala öğrenmeye gayret ediyorum.fotoğraflarıma zaman ayırıp bakmış olmanıza da sevindim.Umarım gönlüme göre bir dslr ben de bulurum.İlginize teşekkürler.selamlar.

Tarih: 24 Kasım 2006, 23:09 - İp: 88.***.**8.128
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

öyle deme o zaman haksız oluyorum

Tarih: 25 Kasım 2006, 12:07 - İp: 88.***.**6.162
ahmet79
ahmet79 (üye)
Antalya / Amatör

alev hanım rica ederim,iyi çalışmalar..

Tarih: 25 Kasım 2006, 16:24 - İp: 85.***.**2.174
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fatih abi aslinda hakli; pentax'in aksesuarlari canon veya nikon kadar yaygin degil..(dikkat, yaygin degil diyorum, yok demiyorum arkadaslar.. ) (ayrica fatih abi hep haklidir, kulak vermek lazim soylediklerine..)
...
alev bence de ikiye indir seceneklerini.. 400d'yi zaten begendin.. bir de d80'i incele.. bakalim nasil bulacaksin..
..ama k10d'de 4 stopluk titresim onleme avantaji var.. (su da var ki bazi fotograflarini gordum k10d'nin, fotograflarin IQ'lari hic de yuksek degildi.. yani 400d veya d80 kadar iyi degildi..)
bythom sitesinde soylendigine gore, d80 daha iyi 400d'den IQ konusunda.. ve hepimiz biliyoruz ki, veya bence diyeyim karisiklik cikmasin , d80 daha iyi bir makine 400d'ye gore.. ama iste 400d'nin de artilari var d80'e gore.. bu da yadsinamaz..

alev, gercekten bir an once bir dukkana gidip d80'i de dene ve kararini ver sonrasinda.. cok da onemli degil birinde cok az farklilik olmasi falan.. zaten kaliteli bir de lens alacaksin..

400d'nin fiyat avantajini da unutmamak gerekiyor.. d80 daha iyi ama 400d de daha ucuz..

su bythom'un yazisini bulayim, neredeydi acaba..

Tarih: 27 Kasım 2006, 04:51 - İp: 86.***.**0.120
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

The D80 does a bit better IQ than the XTi, IMHO. The XTi suffers slightly in high ISO performance compared to the D80 in shadow detail, color fidelity, and in tonal ramp integrity in my testing (tonal ramp gets blocked up, and contrast altered).

aynen boyle demis thom..

Tarih: 27 Kasım 2006, 04:52 - İp: 86.***.**0.120
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada burkaya bu tip konularda hic katilmam ama, fuji s3pro da olabilir aslinda.. ("Örneğin Fuji s Pro serisinden 2-3-4 gibi...".. burkay, s2pro mu kaldi artik.. s4 de yok zaten.. yoksa var mi bizden mi sakliyorsun?..
sd14'un fiyati zaten d200 kadar olacak diye biliyorum ben, o yuzden alev'in butcesinin sinirlarinda degil..)
fuji fiyati su anda neredeyse d80 kadar ucuz ve kesinlikle degecek bir kamera..
bir baska makine de aslinda 30d.. su anda canon'un cashback promosyonu var 100 pound'luk.. yani 30d'nin ucreti avrupada su anda neredeyse d80 fiyatina geliyor..
valla ne diyeyim alev.. biliyorum olayi daha da karmasiklastiriyorum ama bilmen iyi olur diye soyluyorum...

....
ama bir dakika.. sen buyuk kamera istemiyorsun kesinlikle.. gazeteci gorunmek istemiyorsun.. o halde... s3pro'yu safdisi ediyoruz..
30d de buyuk tabii ki 400d'ye gore, ama tam olmasi gereken buyuklukte dogrusu..
k10d de buyukce bir kamera alev..

alev, ben son oyumu soyle kullaniyorum.. bu son kararimdir..
alabiliyorsan ilk tercihimi, yerinde olsaydim, 30d'den yana kullanirdim.. alamayacaksan d80.. ucuncu de 400d..

Tarih: 27 Kasım 2006, 05:04 - İp: 86.***.**0.120
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

İlker sen bilirsin,30D'nin artık yenisinin çıkma vakti gelmedi mi??

Bu arada 30D ile K10D yaklaşık aynı boyutlarda.30D daha yüksekiK10D ise daha genişçe...

Tarih: 27 Kasım 2006, 16:08 - İp: 85.***.**3.177
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba Burcu yazdıklarını dikkate alacağım ilgine teşekkür ederim.

Valla İlker ben Burkay bey S14 demişti fotoğrafına rastlayamadım sanırım bakmasını bilemedim.Ama madem büyükmüş düşünemem + zaten bütçeyi zor kopardık
bu hafta içinde gidip d80 ve k10d yi nasip olursa görebileceğimi umuyorum.
Kıvanç'ı dinlersem çıkan sonuç: k10d .genişlik iyi olur ama yükseklik kullanım zorluğu yaratabilir.teşekkürler osmanlı
Dedik ya en sonunda görelim.İlgilenen arkadaşlara hasseten çok teşekkür ederim.Selamlar.

Tarih: 28 Kasım 2006, 00:12 - İp: 88.***.**8.235
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Osmanlı İzmir de d80,k10d yi nerelerde daha kolay görebilirim .Adres verebilirmisin.Perşembeye kadar.

#banvit82' tarafından 28.11.2006 00:19:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Kasım 2006, 00:14 - İp: 88.***.**8.235