netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Pentax Ve Fotoğraf Dostluğu...

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak ürün incelemesini yaptığımız Pentax K10D incelemesi Türkçe ve İngilizce olarak kullanıma açılmıştır.

Pentax ın Türkiye temsilcisi Bükey fotoğrafçılığa bu incelemenin gerçekleşmesi için gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

AS (Adnan) arkadaşımızın yaklaşık iki aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme hakkında görüş ve düşüncelerinizi bu forumdan paylaşabilirsiniz.

İncelemeyi hazırlayan AS (Adnan) ve Dadanagast (İlker) arkadaşımıza galeri bölümüne kendi çektikleri fotoğrafları gönderen ime (İlhan),amati (Ahmet) ve Hüsnü bey' (Hüsnü Atasoy) arkadaşlarımızın yanı sıra incelememizin İngilizce çevirisini yapan cfiliz (Cem) arkadaşlarımıza ,verdikleri destek ve katkıdan dolayı sitemiz adına teşekkür ederiz.

Pentax K10D ürün inceleme sayfasına BURAYA TIKLAYARAK da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 09:23 - İp: 88.***.**3.85
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Sinan, sensor buyuklugunu baz alacak olursak canikoncu FF cilerin fiyati üst seviye Nikocan (bu da fena olmadı) FF makinalara yakın olan Pentax 645 DA ya hemen gecmeleri lazım. Ne de olsa daha cok detay vereceği kesin.

Selahattin abi şimdidem hayırlı olsun. Zeiss güzel bir seçim ama biraz da pahalı. Uygun bir fiyattan bulabiliyorsanız özelden benide bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Tarih: 13 Ekim 2010, 14:54 - İp: 193.***.**5.60
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Sinancım fon girmeden, fon çıkışı yok. Hele K20D'yi satalım ondan sonra hayırlı olur inşallah. Eldekini satamazsam şimdilik düşünmüyorum. K20D'de aslan gibi makine. Durduk yerde bütçede büyük bir gedik açmaya gerek yok.

Sevgili Kaptan, ben tüm alışverişimi BH'tan yapıyorum. Fiyat biraz yüksek ama hiç değilse gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliyorum. Arkadaşlar ABD'ye gittiğinde alımı yapıp adreslerine göndertiyorum (fazla ağırlık olmamasına dikkat ederek) onlara da kolay oluyor. Getiriyorlar sağ olsunlar. Başka satıcılara ve de ikinci el satıcılara pek güvenmiyorum. Selamlar.

Tarih: 14 Ekim 2010, 09:13 - İp: 212.***.**4.137
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Erol, biliyorsun 645 Efsane bir makina canikoncu olsun, laykacı olsun hiçbirisi buna itiraz etmiyor... aksine şapka çıkartıyor... 645DA ise henüz mechül bir makina çok baktım çekilmiş fotoğraflarına ama henüz makinanın limitleri ile çekilmiş bir kare göremedim... ama çok dehşet bir makina olduğunu düşünüyorum halen...
fiyat olarak da bakarsak 645 DA için 10.000 USD + Lens ile ortalama 20.000 USD harcamak lazım... FF den geçiş için biraz maliyetli bir durum... 5dmkII ile 8.000 USD max prime lardan oluşan bir set yapabilirsin... zaten k5 ile 5dmkII arasında body fiyat farkı var... zeiss yada VL den bir set yapmak için aynı fonu ayırmak gerekecek... ama alacağın sonuç %100 FF lehine olacak... ben burada markadan ziyade FF keyfinin tarafındayım... marka olarak ise halen bir pentaxian olarak görüyorum kendimi...

Selahattin abicim sen kafada bitirmişsin olayı sonbaharda kısmet olmassa ilkbaharda mutlaka k5 ile bir aşk yaşanır

Tarih: 14 Ekim 2010, 13:36 - İp: 212.***.**7.243
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Sinan, acıklamaların için teşekkürler. Bende kesinlikle FF in üstünlüğünü tartışmıyorum. Sadece FF e gecmek için çok acelem yok. O nedenle Pentax FFi cıkardığı zaman geçerim. Belki 2 jenerasyon FF makineyi bile bekleyebilirim. Genelde ilk makinede olan eksiklikler 2.de giderilmiş oluyor. Bu arada VL 125 için adaptor beklediğini yazmışsın. Sanırım bu bir Canon icin Pentax lens adaptoru olacak. Eğer oyle ise bendeki VL nin SL II jenerasyonunu birde senin FF de test edebiliriz diye düşünüyorum.

Tarih: 15 Ekim 2010, 17:19 - İp: 193.***.**5.60
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

BW HDR sigma cavtat

VL40 karadağ-perast

VL40 dubrovnik

Tarih: 15 Ekim 2010, 17:45 - İp: 193.***.**5.60
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Kaptan aynı kafada gidiyoruz. İkinci nesil FF makineyi bekliyeceğiz anlaşılan. Bu arada VL lensleri incelediğimde 20mm ve 40mm için 'supports meetereng' ifadesi yer alırken 58 mm özelliklerinde bu ifade yer almıyor. Bu ne anlama geliyor. 58mm de diyafram okuyamıyor muyuz?

Tarih: 15 Ekim 2010, 18:41 - İp: 85.***.**4.155
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Selahattin abi, hepsinde okuyabiliyoruz o onuda hiçbir farlılıkları yok.

Tarih: 15 Ekim 2010, 21:09 - İp: 85.***.**8.108
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

BH'taki bilgilere göre söylemiştim. Demek sorun yok. Yalnız BH'ta VL yok. Adorama'da da 20mm aynı fiyat ama 40 mm ve 58 mm 80 Dolar daha pahalı. Bir de VL ve Zeiss'in Pentax için üretimi durduracağını duydum. Sen çok iyi yaptın lens parkını tamamladın. Benim arkadaş Kasım'da gidiyor o zamana kadar BH stokları besler inşallah.

Tarih: 15 Ekim 2010, 21:55 - İp: 85.***.**4.155
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

abi, özelden mesaj attım.

Tarih: 15 Ekim 2010, 23:24 - İp: 85.***.**8.108
adr
adr (üye)
Bursa / Amatör

PENTAX K-5 resmi tam kare portre fotoğraf örnekleri >>

SMC PENTAX-DA* 200mm f/2.8 ED [IF] SDM

http://www.pentax.jp/japan/imaging/digital/slr/k-5/image/ex_02.jpg