drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Pentax K20d

http://www.dpreview.com/news/0801/08012312pentaxk20dhandson.asp

Tarih: 24 Ocak 2008, 00:21 - İp: 193.***.**2.10
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Ha şöyle yaa
Adnan ve Hakan kardeşlerime de bu yakışırdı. Yemişim sanyo'yu, cananı, mintaksı (bak şimdi de ben kızdırıcam ) , mühim olan bize bişiy olmasın...

Tarih: 27 Ocak 2008, 18:45 - İp: 193.***.**2.10
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Tamer selam.

Şuan da K20D için basın bültenlerindeki bilgiden başka detaylı hiç bir doyurucu bilgi yok.

Bu konuda bende Hüsnü beyin sitesinde bana sorulan sorulara doyurucu cevap veremedim.
O yüzden Pentax Türkiye ye Japonya ya iletilmek üzere 10 kadar soru sordum.
Pentax Japonya da kendilerine gelen sorulardan ve verilen cevaplardan oluşan 3 dosyayı ingilizce ve japonca olmak üzere bana gönderdi.
Bu dosyadaki soruların ve cevapların için benim de sorduğum soruların cevapları vardı.Bende kendilerine teşekkür edip özellikle benim sorduğum soruların cevaplarını zor da olsa tercüme edip oraya yazdım.
K20D hakkında bilgilendirme eksikliğini gidermek için umarım BURAYA yazdığım bilgilerin faydası olur.
Yoksa amacımız kimseyi kırmak yada üzmek değil.

Mesala yeni çıkan II kodlu kit lensin çıkartılma sebebi ilginç.Demekki bu makinada kullanılabilecek en kötü lens bu.Önceki 18-55 kitleri bu makinayla kullanmak doğru değilmiş.

Kit lens, sensör, A/D konvertör gibi detay bilgiler hakkında ilk bilgileri BURADAN (forum sayfalarında) alabilirsiniz.Hüsnü beyle en kısa zamanda görüşüp oradaki bilgileri burayada yazmak için ok. isteyeceğim.

#as' tarafından 27.01.2008 20:19:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ocak 2008, 20:07 - İp: 88.***.**6.167
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 27 Ocak 2008, 22:33 - İp: 78.***.**6.88
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

REnkler diyoruz kimse dinlemiyor galiba. k20d renklerinde bir gariplik gördüm. Nasıl renkler gördüğümü biraz sonra photoshopla çekecegim bir fotografla anlatmaya çalışıcam

K20d çok güzel makina. Güzelliği ise fiyatları düşürmesi. k20d belki yine kimse almayacak ama onun fiyatı sayesinde bircok kişi canon ve nikon gibi makinaları satın alabilecek. Bu yüzden daima arkasındayım. Kesinlikle laf soylettirmem.

Tarih: 28 Ocak 2008, 11:34 - İp: 212.***.**9.195
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

şu atalar gevezeymiş mevezeymiş ama iyi laflar söylemiş..

doğmamış bebede don durmaz demişler

Tarih: 28 Ocak 2008, 12:13 - İp: 88.***.**3.189
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Rokomet doğmamış emme ultrason diye birşey var gali. Hatta rahmin içine girip endoskopi ile video bile çekiyolar.Bu yüzden atalarımız kendi teknolojik seviyelerinde konuşmuş. Geçti o devirler.
Kontras senin ne işin var gene buralarda.

Tarih: 28 Ocak 2008, 12:34 - İp: 88.***.**4.159
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

avukatmısın jinekologmusun yoksa mucbir sebepmisin nesin ben anlamadım.

benim ingilizcem iyi değildir.. ama türkçeminde seninki kadar yalapşap olmadığı kesin

bi bak bakalım pızırbıy, şu k20D de
olympus e3 gibi sudan çamurdan etkilenmeme hadisesi varmı..
kafaya koydum.. böyle yağmur altında yada sıçrayan sudan zerre etkilenmeyen bi makine alcam.. ancak böylesi kurtarır beni

Tarih: 28 Ocak 2008, 13:02 - İp: 88.***.**3.189
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

pentax çıktıgında fiyatı 40d'den pahalı olcak sanırım.daha dogrusu su anda ikisi de aynı fiyatta satılıyo görünüyo,fakat nisan civarında pentax satısa cıktıgında 40d'nin fiyat düşmüş olabilir büyük ihtimal..

aynı fiyat dogrultusunda olsa bile k20d ve 40d diye forumlar açıldıgında pentaxın mutlak surette teknik özelliklerinin fazllalıgının yanı sıra fiyat konusunda da avantajlı olması gerekir gibime geliyor. en azından k10d'de böyle alıştırdılar bizi

#bisquit' tarafından 28.01.2008 13:22:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ocak 2008, 13:09 - İp: 88.***.**6.210
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İngilizce yok.Türkçe ise yalap şap.(Kütayaca bi tabir)
Rokomet benim gx10 u sana satayım.Sudan etilenmiyo. Bizzat denedim geçmedi su. SEnin makinayıda alırım üstüne. Fiyatından düşeriz.BEn zamzonu 3000 liraya aldım. 1250 liraya senin makinayı sayarız. Tamammı. [>:D :D

Tarih: 28 Ocak 2008, 17:46 - İp: 88.***.**4.159
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Adnan yaw birde ajitasyon yapmasan

yine demişsin canon nikon yapar, pentax yapamaz öle mi ? diye bişiler...

anlamıyorum...bak işte hatanız burda...

3 gün sona başlayacaksınız yine, ahaha salak canoncular zalak nikoncular versinler tonlarca para o makinalara bizimkide aynısını yapıyor diye....esas diğer markaları yerden yere vuranlar sizler oluyorsunuz...ama farkında değilsiniz...

Tarih: 28 Ocak 2008, 22:15 - İp: 88.***.**5.6