as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Pentax K10 D Fotoğrafları.

Merhaba arkadaşlar.

Örnek Pentax K10D fotoğrafları

#as' tarafından 25.12.2007 20:41:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Şubat 2007, 21:30 - İp: 85.***.**1.72
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

#bitpire' tarafından 03.02.2007 23:25:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2007, 23:18 - İp: 86.***.**1.6
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben uc yıldır duzeltmeye calısıyorum o egriyi ama imkanı yok...bizim 7 yıllıklar var okulda onlarda duzeltememiş hayat kusmusler su makina bi gelseydide lensi baska zamana kalsaydı
ozamanda forumda yokmu eğri oturup dogru dusunen bi satıcı diye konu acarız

Tarih: 3 Şubat 2007, 23:24 - İp: 88.***.**7.58
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hımmm anladım. Allah devlete zeval vermesin.

Tarih: 3 Şubat 2007, 23:28 - İp: 85.***.**1.106
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

arkadaşlar şu eğri olayında yardımcı olabilirim size. Bizim burda sanayide bi usta var. elinden kaporta falan kurtulmaz. ona bi gösterelim şu eğriyi? ne dersiniz?

Tarih: 4 Şubat 2007, 01:38 - İp: 88.***.**8.200
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

selam.öncelikle k10d nin buffer hızına değineyim.AS ın makinasına uyduruk bir sd kartı takıp 10mp de raw formatında hiç tıkanmadan 25 fotoğraf cektim.hiç tıkanmadan demekle elini denklanşörden kaldırmadan ardarda sd kartının yazım hızını görmek için test amaçlı çekimi kast ediyorum.ilk yavaşlama da cekimi durdurdum ve sonuc 25 fotoğraf karesi.bunun orta hızdaki bir sd karttaki sayısı 33 idi.adnan abinin müsaid olduğu bir gün bandeki 133x yazma hızındaki sd kartla test edip sayıyı sizinle paylaşırım.bu sayılar makinanın tanıtımında ilk gözüme çarpan ddr2 ön belleğin işini çok iyi yaptığını acıklıyor.yazma hızı iyi bir kartla koşan bir çitanın tek tek adımlarını çekmeniz mümkün olabilecektir.buda dslr bir makinanın video çekimi yapabilmesi gibi birşey.
ayrıca foküs hızına hiç birşey denemez.çok çoK az ışık alan bir masa altına kılavuz ışık olmadan çok hızlı netleme yapabiliyor k 10D.
BUNU HÜSNÜ BEYDE DOĞRULAMIŞTI.
ayrıca HÜSNÜ beyden gelen fotoğrafların tam boyutlarını da gördüm size burada küçültmeden oluşan kayıplar var desem bana inanmazsınız ama test içinde yayınlanınca bana hak vereceksiniz.

Tarih: 4 Şubat 2007, 12:11 - İp: 88.***.**7.116
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bitpire aslında konuyu çok dağıttık önceden dediğim gibi.
Adnan abi kusura bakma.
Sekant açıklaman faydalı oldu.En yakın zamanda 133x SD'nin kıyaslamasını bekliyoruz.

ARKADAŞLAR;Dün vermeyi unuttuğum linki veriyorum affınıza sığınarak

http://www.youtube.com/watch?v=ACUnPfVuBZg&mode=related&search=

Bu adreste Nikon D80'in üzerinde denenen farklı SDHC kart performansları var.
Aslında linki sadece K10D forumuna koymayı düşünüyordum,burasını gereksiz yere işgal etmesin diye,ancak dün yazdığım yoruma ekleyeceğim dediğim için koymak zorunda hissettim.

Tarih: 4 Şubat 2007, 12:22 - İp: 85.***.**7.104
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

bu dpreview a HÜSNÜ beyin fotoğrafları bizim sitedenmi yüklendi merak ettimde?boyutlar aynıda.

Tarih: 4 Şubat 2007, 12:38 - İp: 88.***.**7.116
as
as (Üye)

serkant farketmez sonuçta bizim sitenin de linki verilmiş.

Arkadaşlar fotoğraflara devam edelim'mi yoksa kalanları sergide'mi görmek istersiniz.

Tarih: 4 Şubat 2007, 13:26 - İp: 88.***.**8.185
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Adnan abi sergi İzmirde'de olacak mı??

Eğer sadece İstanbulda olacaksa,buraya elinde ne kadar fotoğraf varsa yüklemeni rica ediyorum.

Sergi tarihlerini açıklarmısın?

Tarih: 4 Şubat 2007, 14:07 - İp: 85.***.**7.104
as
as (Üye)

Kıvanç Hüsnü arkadaşım bir daha Afrika turu yapacak.Sergi ondan sonra olacağı için tarihi henüz belli değil.

Tarih: 4 Şubat 2007, 15:42 - İp: 88.***.**8.185