reftep
reftep (üye)
İstanbul / Amatör

Nıkon D200 Aldım

Arkadaslar merhaba sonunda NIKON D200 +18-200 vr lens aldim ama Canon 5D alsaydim diyorum ne dersiniz secim dogrumu sizce yorumlariniza tesekkur ederim saglicakla kalin.

Tarih: 23 Nisan 2007, 16:22 - İp: 80.***.**5.190
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bende fufuli fanıyım..

Tarih: 25 Nisan 2007, 14:29 - İp: 88.***.**6.241
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 25 Nisan 2007, 22:59 - İp: 88.***.**1.253
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Sanırım şöyle yazsanız daha iyi olacak, bir göz atarsanız aradaki farkı görebilirsiniz:
Okuma kolaylığı bakımından, noktalama işaretleri ve cümle yapıları düzgün olunca konuya katılmak isteyenler artacak ve asıl konuda paylaşım yararlı olacaktır.

[öncelikle selam arkadaşlar yine ben geldim bir kaç gün yoktum sağolun yorumlarınızı okudum gayet güzel sözler ve konular sarf etmişsiniz önemli olan kırıcı olmamanız dır bence önemli ola da bu dur gerisi önemlideyil teknik detaylara girmek istemiyorum bazı gerçek ve doğruları inatla kabülanmek istemeyişiniz beni üzüyorsünüz sorunu anladim galıba bır çoğunuz da nıkon sonromu var nıkon ismini duyunca anında parlayı veriyorsunuz biraz daha esnek olmaya çaba gösterseniz bende ayni esneklikte davransam iyi olmazmı diye düşünüyorum saygılar ünal]

Öncelikle selam arkadaşlar. Yine ben geldim, birkaç gün yoktum, sağ olun.
Yorumlarınızı okudum, gayet güzel sözler (ve konular) sarf etmişsiniz. Önemli olan kırıcı olmamanızdır, bence önemli olan da budur, gerisi önemli değil. Teknik detaylara girmek istemiyorum. Bazı gerçek ve doğruları inatla kabullenmek istemeyişinizle beni üzüyorsunuz.
Sorunu anladım, galiba birçoğunuzda nıkon sendromu var. Nıkon ismini duyunca anında parlayıveriyorsunuz. Biraz daha esnek olmaya çaba gösterseniz, ben de ayni esneklikte davransam iyi olmaz mı diye düşünüyorum.
Saygılar, Ünal

#merson' tarafından 25.04.2007 23:39:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Nisan 2007, 23:35 - İp: 88.***.**7.215
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

""""atlas buffalo haklı....bizim d200 le ilgili sorunumuz yok...D200 muhteşem bir makina...param olsa bu gün gider gözümü kırpmadan alırım"""""

fululi sen bu yazdığımı sanırım okumadın...gözünden kaçmış...nikona karşı herhangi bir antipatim yok...

sorun senin diğer markalara karşı olan tutumun...

Tarih: 26 Nisan 2007, 00:38 - İp: 88.***.**3.154
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

arkadaslar gercekten fufuli arkadasimiza fazla yuklenmeyelim..
fufuli, kimsede nikon sendromu yok.. bazi insanlar nikon seviyor, bazilari canon, bazilari da pentax diyor iste.. ama bu goruslerin hicbiri o savunulan markayi en iyisi yapmaz.. cunku hepsinin zaaflari var.. ama onemli olan bizlerin ellerindeyken, yapabileceklerimiz olcusunde hayat bulmalari..
...
reftep, 5d ile 24-105'den cok daha iyi sonuclar alirsin, buna emin ol.. evet d200 ile 18-200 gayet guzel bir ikili ama kalite istiyorsan, 5d ve L lensi, cok daha iyi..
senin durumunu da anlayabiliyorum.. ben de yurtdisinda yasiyorum.. canon cok buyuk indirimler yapti ve d200 ile kiyaslayinca; neredeyse d200+17-55 parasina 5d+24-105 alinabiliyor.. bence vakit kaybetme ve alma sansin varken al 5d'yi..
....

hakan tabii yavas yavas tripod konularina girmek gerekiyor.. hemen gitzo dersek, bu ne ya der millet..
suheyl, hocam sen hala 7 kilo falan diyorsun, bak olmuyor ama.. sana 18 kilo tasiyanindan lazim.. bak serdar, tripodun ustune cikip perdeleri takiyormus evde..
tripod aldin mi her bir ise yaramali tabii ki..

Tarih: 26 Nisan 2007, 13:34 - İp: 86.***.**0.120
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

5d yerine ff r1 var sony yapıyor sensör devi

Tarih: 26 Nisan 2007, 14:35 - İp: 85.***.**9.121
reftep
reftep (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar sizlere sordugum sorumun polemik yaratmasina uzuldum.Yorumlariniz icin tesekkur ederim.
Ilker arkadsim bende senin gibi dusunup nikon le 5D yi degistirdim kismetse cumartesi gunu elimde olacak,neticede herzaman makine alinmiyor.
Saygilarimla Refik Kiziltepe

Tarih: 26 Nisan 2007, 16:59 - İp: 80.***.**5.190
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

mimarca r1 slr like sınıfında bir makina...

DSLR değil yani...

Tarih: 26 Nisan 2007, 17:03 - İp: 212.***.**4.63
komazec
komazec (üye)
Kocaeli / Amatör

@DADANAGAST

Canon yurtdisinda indirime gitti demissin , benim yakin bir arkadasim Londra'da calisiyor uygun birsey bulabilirsem siparis verebilirim ancak DSLR fiyatlariyla ilgili Ingiliz bir web sitesi biliyorsan yazabilir misin buradaki macrofoto gibi siteler...

Saygilarimla

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:25 - İp: 88.***.**3.245
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

#murat-d80' tarafından 06.01.2008 01:22:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Nisan 2007, 16:49 - İp: 85.***.**7.34