reftep
reftep (üye)
İstanbul / Amatör

Nıkon D200 Aldım

Arkadaslar merhaba sonunda NIKON D200 +18-200 vr lens aldim ama Canon 5D alsaydim diyorum ne dersiniz secim dogrumu sizce yorumlariniza tesekkur ederim saglicakla kalin.

Tarih: 23 Nisan 2007, 16:22 - İp: 80.***.**5.190
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 23 Nisan 2007, 23:28 - İp: 85.***.**6.250
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Her şeyi yanlış bildiğin gibi bu konuyu da yanlış biliyorsun fufuli.
Bu işin babası Nikon filan değildir. 150 senedir fotoğraf makinesi üretiliyor dünyada. mamiya,kodak,zeiss,yashica,contax...Bir araştır googlede millete sataşacağına.

Nikon dünyanın en iyi makinelerini filan yapmaz, dünyanın en iyi 35mm makinelerinden bir kısmını üreten bir firmadır.
Ha, optik dersen süperdir.

Nikon sadece fotoğraf makinesi üretmiyor zaten,onu da yanlış biliyorsun. Bir optik firması. Tıp sanayi, silah sanayi ,dürbünler, teleskoplar,fotoğraf makineleri ve gece görüş sistemleri asıl uğraş alanı.

Ha burada sataştığın 5D FF bir kamera, bırak d200 ü, nikon un FF bir kamerası yok, senin marka olarak görmediğin Sony ve Pentax daha erken çıkaracak FF kameralarını....

Tarih: 24 Nisan 2007, 00:02 - İp: 81.***.**0.70
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

fufuli ÖMERGİN arkadaşımız fotograf konusunda oldukça BİLGİLİ ve DENEYİMLİ bir arkadaşımızdır..buffalo gerekeni söylemiş..

Tarih: 24 Nisan 2007, 00:11 - İp: 88.***.**0.36
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

yok maalesef kayseride satılmıyor o yuzden mecburen alısverislerimi istanbuldan yapıyorum fakat bunun 5D ve d200 un vizorleri ile olan alakasını kavrayamadım acıkcası.. zaten yazdıgın bircok seyi kavrayamıyorum fakat bu konuda problemin bende olmadıgına eminim..

5D ye birsey yazıldıgında parladıgıma gelince kusura bakma ama altı ustu bir fotograf makinesine burada taraftarlık yapacak kadar aptal degilim .. yarın nikon bana hitap eden lens ve makine cıkarsın, daha cok keyif alacagıma inanayım bir dakika durmam nikona gecmekte.. bu durumda yazdıklarım sadece kullandıgım, inceledigim urunler hakkındaki fikirlerimdir..

birde nikonda olup benim gormedigim! seyleri yazarsan sevinirim, merak etme sahip olmasamda elimden senin gordugunden daha cok nikon modeli gecmistir (d1,d2 serileri dahil)..

gerci ekipman muhabbeti yapmak icin yanlıs insan oldugunun farkındayım ama dayanamadım iste, surekli hic bir fikrinin olmadıgı konular hakkında birseyler uydurup komik duruma dusuyorsun..

neyse uzatmanın alemi yok..

Tarih: 24 Nisan 2007, 00:16 - İp: 88.***.**0.134
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

birde fululi

Ara Güler ve Henri Cartier Bresson

Gibi dünyanın en iyi fotografçılar en baba dediğin nikon'u değil..

Leica yı kullanırlar...

Leica markasını bir araştır istersen...ürettiği lensleri..kaç liradan satıldığını...

fufluli biraz daha geliştirmeden kendini lütfen çok kesin yargılarda bulunma

Tarih: 24 Nisan 2007, 00:21 - İp: 88.***.**8.159
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Yine kavgaya tutustunuz [>:D

Tarih: 24 Nisan 2007, 00:46 - İp: 195.***.**2.74
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Ya arkadaslar,

Açıkçası ben "Fufuli" diye birinin var olmadığına inanıyorum, yani bu dünyada, bu evrende madde olarak yer işgal etmediğini düşünüyorum.

Grup üyelerinden birinin yaptığı artık tadı kaçmış bir şaka olduğu kanaatindeyim Fufuli meselesinin. Hiçbir gerçek şahsın bunca zaman böylesine israrla saçmalayamayacağını düşünüyorum.

Belki de yanılıyorum, gerçek hayatta böyle şahısların olabileceği, hatta aramızda dolaşabildikleri düşüncesi öylesine korkutucuki, bir türlü kabullenemiyorum.

Tarih: 24 Nisan 2007, 01:29 - İp: 85.***.**7.44
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

reftep arkadas d 200 un hayirli olsun... 5d de super makine fokal carpan faktoru yok ama bu d 200u daha kotu yapmaz... burda lens faktorleri giriyor devreye.. birde tercih meselesi sensor farki var... canon 35 noktadan netliyor nikon daha az ama bu tamamen tercih meseleri .... bugun leice evet bencede muhtesem makineler uretiyor tabi ona gore de bir fiyatı var...ne kadar ekmek o kadar kofte.. ayrıca bu digital teknoloji ole bir sey ki photoshop var herseyi yapabiliyosunuz... mertlik felan cok bozuldu ...o nedele makinen hayırlı ugurlu olsun arkadasım..tabi 18-200 yerine daha leziz lensler var onlardan kullansan makinenden alacagin zevk dahada artacaktir.... bilen arkadaslara sor solesinler...

Tarih: 24 Nisan 2007, 01:34 - İp: 88.***.**2.136
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

"canon 35 noktadan netliyor"

35 degil, 9 gorunen 6 gizli olmak uzere 15 noktadan af yapıyor 5D..

Tarih: 24 Nisan 2007, 01:39 - İp: 88.***.**0.134
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 24 Nisan 2007, 01:40 - İp: 85.***.**6.250