reftep
reftep (üye)
İstanbul / Amatör

Nıkon D200 Aldım

Arkadaslar merhaba sonunda NIKON D200 +18-200 vr lens aldim ama Canon 5D alsaydim diyorum ne dersiniz secim dogrumu sizce yorumlariniza tesekkur ederim saglicakla kalin.

Tarih: 23 Nisan 2007, 16:22 - İp: 80.***.**5.190
foto onur
foto onur (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar neden burada herkes birbirine üstünlük kurmaya çalışıyor anlamış değilim.adam bi makina almış,aldığına,alacağına pişman etmişsiniz adamı.artık makine alınmış.hayırlısı olsun güle güle kullan der geçersiniz.doleyısı ile adam konu açmış ama kesin pişman olmuştur.biten bir olayın ardından keşkeler birşey değiştirmez.bu benim fikrim.dostum sende makinanı güle güle kullan kimseninde laflarına kulak asma.çekimin bol olsun.saygılar.

Tarih: 24 Nisan 2007, 14:08 - İp: 81.***.**3.40
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

onur merhaba..
sozlerine hem katiliyorum hem de pek katilmiyorum dogrusu..
oncelikle, ustunluk taslamak falan hos seyler degil tabii ki.. ama ki bazi insanlar cikip da, olmayan ustunluklerini birilerine yutturmaya kalkarlarsa, o zaman birilerinin de cikip birseyler demesi icap eder.. burasi bir forum ve unutmayalim ki, hicbir bilgisi olmayan insanlar da gelip bilgi edindiklerini dusunebiliyorlar.. dogru bilginin verilmesi ve bulunmaya calisilmasi onemli o yuzden..
pisman etme konusuna pek katilmiyorum, cunku reftep arkadasimizin kendisi zaten aldigina -birazcik da olsa- pisman olmasi yuzunden, 5d mi alsaydim diye konu acmis burada.. evet haklisin, alinmis mal zaten, o yuzden gule gule kullan deyip gecmek dogru gibi goruluyor; ama bu ayni zamanda da bir sekilde yalan soylemek gibi olmaz mi sence?..

en buyuk konu, buradaki arkadaslarin hicbirisinin reftep arkadasimizi, reftep arkadasimizin kendisini tanimasi gibi tanimamasi.. (ne cumle oldu ama.. )
o yuzden de insanlar kendilerine dogru gelenleri soyleyeceklerdir.. herkes d200 almaz da 5d alir mesela..
neyse soylemeye calistigim, eger ki soru sorulmussa, cevap da yazmak gerekir.. tabii iyi ki aldin, en iyisini yapmissin gibi soylemek bana da pek dogru gelmiyor acikcasi.. tabii bu tamamen benim fikrim onur.. senin fikrine de saygi duyarim..

Tarih: 24 Nisan 2007, 14:29 - İp: 86.***.**0.120
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

atlas; burada kimse nikon u ezik marka olarak göstermeye çalışmıyor.
buraya yazan herkes d200'ün ne derecede mükemmel bir makine olduğunu zaten biliyor.
sorun fufuli, forumdaki her topikte aslı astarı olmayan sözler sarfetmesi.
nikon un FF makine yapmamasının nedenleri ezik olması filan değil, pazarlama stratejisi olarak buna bu sene için gerek görmemesidir sanırım.

@ilker iler
ah ilker
burada da tripod salgınını başlat
ama yavaş yavaş, 600 dolarlık tripodların gerekliliğinden bahsetme hemen, önce tripodun ne derecede önemli olduğu konusunda ikna edelim , sonra sıra nasılsa pahalı tripodların farkına gelecek

Tarih: 24 Nisan 2007, 15:26 - İp: 81.***.**7.49
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

atlas buffalo haklı....bizim d200 le ilgili sorunumuz yok...D200 muhteşem bir makina...param olsa bu gün gider gözümü kırpmadan alırım

sorun d200 sahibi ünal arkadaşımızın...azcık parasıyla kendisine makine almak isteyenleri yanlış yönlendirmesi...bu işi bilmeyen insanların içine kurt düşürmesi...bilmediği konular hakkında saçma sapan yorumlar yapması...

başka bir başlıkda bir kullanıcı 400D sini satmış 30D almış...aldığı makine çok iyi...piyasanın alınabilecek en iyi makinelerinden biri...fululi çıkmış neden 30D aldın ne farkı varki 400D den diyor...

bilse ne farkı olduğunu..demez öle ama neyse.

..spot metering mesela...al sana fark...

#dunesea' tarafından 24.04.2007 17:09:55 tarihinde düzenlendi.

#dunesea' tarafından 24.04.2007 17:11:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Nisan 2007, 15:58 - İp: 212.***.**4.63
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaslar yanlis anladiniz ben sizlerin niyetlerinizi biliyorum ...sizin markayi kotulediginizi flan soylemedim sadece bir soru sordum istese cikartabilir mi diye bilgilenmek adina

Tarih: 24 Nisan 2007, 16:21 - İp: 85.***.**6.252
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

arkadaşlar yeni tripod almak istiyorum alacğım tripod hem hafif olmalı ve hemde en az 7 kg taşıma kapasitesine sahip olmalı

Tarih: 24 Nisan 2007, 17:08 - İp: 88.***.**4.72
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon kendi sensorunu uretmiyor, Sony'den tedarik ediyor. Sony veya baska bir sensor ureticisinden makul fiyata FF sensor tedarik ederse yapar, yoksa niye yapamasin.

Sony'nin video kamera isindeki yerinden hickimsenin suphe etmiyordur herhalde. Sony video kameralari icin 40 yildir sensor uretiyor. Sony yine video kameralari icin 20-30 senedir LCD ekran da uretiyor, Nikon onu da Sony'den tedarik ediyor. Nikon islemcisini kimden tedarik ediyor bilmiyorum, ama kendisinin yapmadigini biliyorum.

Aslina bakarsaniz bugun Nikon diye satinalinan DSLRlarin en onemli birkac parcasi Sony, DSLRi DSLR yapan parcalar, yoksa gerisi SLR.

Yarin oburgun Sony TV ekraninda "Trinitron" teknolojisi ile yaptiginin bi benzerini sensor icin yapip bunu Nikon'a temin etmezse, sadece kendi kullanimina rezerve ederse Nikon'un fotograf makinasi isindeki gelecegi nice olur bilinmez. Dolayisi ile "Nikon" markasini Fufuli gibi tanrisallastirmak aptalliktan baska birsey degildir.

Bu arada, Nikon'un en buyuk isi mercek uretimi. Elektronik chiplerin baski devrelerinin yapildigi aletlerdeki milyon dolarlik mercekleri Nikon uretiyor, pazarin %32'sine sahip. Ayni iste Canon'un payi %27.

#antika' tarafından 24.04.2007 17:17:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Nisan 2007, 17:15 - İp: 81.***.**5.159
reftep
reftep (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar merhaba benim ilk SLR makinem Zenit EM modeli idi Ben yurt disindayim Nikonu aldim ama Tekrar soyluyorum crop faktoru olmadigi icin canonda aklim kaldi ama su an makineyi verip Canon 5D ve 24-105 lensle 3700$ alablirim degistirme sansim da var sanirim yarin aksama kadar firmayi bilgilendirmem gerekli eski bir analogcu olarak dijitalde iyi sonuc almak istiyorum bu nedenle sizden son yorumlarinizi istiyorum cunki surekli makine degistirmek gibi bir huyum yok en az bes sene aldigim makineyi kullanmaliyim saygilarimla

Tarih: 24 Nisan 2007, 18:10 - İp: 80.***.**5.190
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

ii olmuş almışın hayırlı ugurlu olsun mutlu resımler cek..benım 15gun once almayı dusundugum seti almışsın 18-200vr lens ıle cokta guzel olmus bence...ammaa tabıkı 5d alsaydın daha fazla soze ne hacet..10numara olurdu...olsun bundan sonrakı secımın ınsallah o olur..selamlar...

Tarih: 24 Nisan 2007, 18:30 - İp: 85.***.**4.224
quetela
quetela (üye)
Antalya / Amatör

Bence fufuli yorumlarına ve yazım hatalarına devam etsin beni çok güldürüyor.

Tarih: 24 Nisan 2007, 23:02 - İp: 88.***.**1.242