pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

"k100dsuper" İzlenim Ve Paylaşımları

Arkadaşlar pentax K100D'nin geliştirilmiş versiyonu olan K100D SUPER için tüm paylaşım ve izlenimlerinizi bu topic altında toplayalım.

Makinaya sahip arkadaslar mümkün mertebe fotograflarını bizlerle paylaşırsa çok yararlı olacaktır.

#stahl' tarafından 01.11.2007 13:10:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Kasım 2007, 11:07 - İp: 85.***.**3.31
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

trabzonspr

fotograflar süper. mekan açısından cok zengin bir yerde oldugun için çok şanslısın
devamını bekliyoruz

Tarih: 4 Aralık 2007, 22:14 - İp: 85.***.**9.131
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

trabzonspr fotoğraflar çok güzel.Aynı mekandan şöyle geniş açıda ormanda farklı renkler falan yakalıyabilirsin.
Yeni fotoğraflarını bekliyoruz.

stahl W30 incelemesinin acelesi yok.Bu aralar yeni çıkan makinalardan dolayı inceleme bölümünde belli bir yoğunluk olacak.Öncelikle şu dslr incelemelerini tamamlıyalım,kompaklara sonra gireriz.

Tarih: 4 Aralık 2007, 22:15 - İp: 88.***.**1.86
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

Adnan, çok hızlı gireceksiniz sanırım ortama
Ben DSLR alıiverişini hazirana bıraktım, o zamana kadar seçenek konusunda daha zengin olacağımızı düşünüyorum, herkes yeni serisini öne sürüyor bir bir

Tarih: 4 Aralık 2007, 23:31 - İp: 88.***.**7.167
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

AS
tmm abi öyle yapalım. tolga da zaten w30 la cekilmiş su altı fotografları var. hemde harika fotograflar. zaten sende görmüşsün. diger topice yüklemiş.

bu arada ben fotograf yüklemeye devam ediyorum. pazar günü cektiklerimden biri.

Tarih: 5 Aralık 2007, 00:47 - İp: 85.***.**2.101
trabzonspr
trabzonspr (üye)
Trabzon / Amatör

teşekkürler stahl ve as. 18-55lens ve acemiliğimle yapabildiklerim ancak bu kadar. artık ilerleyen zamanlarda inşallah daha güzel neticele ralabilirm. şimdi burada kar var ve yaprak çekme mevsimi geçti. okuldaki öğrencilerdende yakalamaya çalışacağım pozlar. yeni bir lens düşünüyorum. özellikle 200 veya 300mm lik lens alıp hem makro hem de tele işimi görsün istiyorum. bakalım f,iyatlarına ve modeline göre kararımı veremedim henüz. belki yardımınız dokunur...

Tarih: 5 Aralık 2007, 13:05 - İp: 212.***.**2.165
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

trabzonspr

aynen devam et, kar fotografları cok güzel olur, dediğim gibi mekansal olarak harika bir yerdesin

objektif ihtiyacına gelince aklıma ilk sigma 70-300 geldi.
yani hem makroda hemde telede gayet mantıklı bi lens.
özellikle iyi ışıkta mükemmel sonuclar veriyor. hani yavaş bir lens oldugu söylensede k10d deki calısma performansını arkadasımdan cok iyi biliyorum, ki kaldıki bizim K100D SUPER 'in focus hızıda K10D ile aynı oldu. o konuda rahatsızlık duyucagını sanmıyorum.
birde bizim makinaların bir avantajı gövdeden sarsıntı önleme sistemi olması, nerden baksan en az 2 stop kazandırırki 300mm de az ışıkta falan acayip etkili oluyor SR.
bu arada ben pentaxın 2008 başında cıkaracagı bir lensi duydum SMC 55-300 DA (f4/5.6 olacak sanırım) yani aralık olarak mükemmel. ki uygun fiyatla çıkaracagı muhtemel.
yani benim gibi kısıtlı bütçeli biri için 18-55 kit lensin ardından 55-300 aralıgına sahip böyle bir lens harika olur.

bir önceki eklediğim fotografın %100 crop lu halidir.

Tarih: 5 Aralık 2007, 14:01 - İp: 85.***.**5.140
trabzonspr
trabzonspr (üye)
Trabzon / Amatör

Teşekkürler stahl. ben de senin gibi düşünüyordum ama 10-20 mm almayı düşünüyorum. henüz geniş açı mı yoksa tele mi ona karar veremdim. manzara çekme ihtimalim büyü kolduğu için 10-20 ideal olackatır. bütçemi hernekadar sarsacak olsa da. ama bana portre de lazım okul için.. bendeki 18-55mm lensi satabilsem farklı lenslere göz dikeceğim ama satabilir miyim bilmiyorum.

Pentax Normal SMCP-FA 50mm f/1.4 Autofocus Lens ve
SMCP-DA 50-200mm f/4-5.6 ED Autofocus Lens almayı düşünüyorum. bu ikisinin toplam fiyatı 10-20mm ile aynı fiyata geliyor. bir de 16-45mm var tabiki aklımı karıştıran. ne yapacağımı bilmiyorum. kaldım ortada...

Tarih: 6 Aralık 2007, 18:54 - İp: 78.***.**5.33
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

stahl;

Tebrikler. Fotoğrafın üst banda çıkmış.

Tarih: 7 Aralık 2007, 12:09 - İp: 213.***.**5.242
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

tşkler bitpire
bende diyorum neden bu kadar fazla yorum yapılmaya başlandı bende daha yeni farkına vardım

Tarih: 7 Aralık 2007, 12:38 - İp: 85.***.**9.89
kuklaci
kuklaci (üye)
İstanbul / Amatör

tebrikler stahl.
Önceki eklediğin galata kulesi çekimleriyle ilgili bir kaç sorum olacak.Bazı kareler oldukça karanlık gibi görünüyor.Burada enstantene hızını azaltmayı veya iso yu en üst seviyeye çıkarmayı denedin mi? yoksa bikaç pratik fotosu muydu bunlar??

Tarih: 8 Aralık 2007, 16:36 - İp: 212.***.**4.211