eray.altun
eray.altun (üye)
İstanbul / Amatör

İlk Makinemi Aldım, Canon 400d

Uzun forum takipleri neticesinde bugün ilk makinem Canon Eos 400D'yi aldım. Nereden alma konusunda da kararsızdım. Yalçınlar veya Hayyam'dan alacaktım. Birkaç Yalçınlar mağazasıyla görüştüğümde çok da makine sayma heveslisi olmadıkları kanısına vardım. Bu sabah ilk defa Hayyam'a gittim. Forumlarda da ismine rastladığım Babataş Fotoğrafçılık'a gitti. Tam esnaflar gerçekten. Makineyi kit lensle almamı. Fotoğraf çektikçe ihtiyacımı anlayıp ondan sonra lens almamı tavsiye etti. Yani daha fazla satmak için uğraşmadı. Makineyi almaya karar verince demo yaptılar.
Makine+Kit lens+filtre+1gb kart + çanta 1650 ytl
ödeme şekli:1000 ytl nakit + 100 ytl kredi kartındaki hediye puan + 550 ytl/2 taksit
Biraz öğrenince çektiğim fotoğrafları yollayıp ustalarda yorum rica edeceğim

Tarih: 28 Şubat 2007, 15:36 - İp: 81.***.**3.148
eray.altun
eray.altun (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese iyi dilekleri ve değerli yorumları için teşekkür ederim. Muratsen, evet fotoğraf dünyasına yeni adım atan ve ilk makinesini almış biri için biraz fevri yaklaşmışsın ama olsun,neticede şahsi fikrini belirtmişsin, saygı duyarım. Daha çok yeniyim ve paylaşmaya değecek fotoğraflar çekebildiğimde paylaşacağım.

Tarih: 1 Mart 2007, 00:33 - İp: 88.***.**3.72
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

muratsen auto modu gösteririm ben sana

Tarih: 1 Mart 2007, 09:08 - İp: 88.***.**9.63
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

teknik bilgiden sıkıldık biraz fotoğraf görsek fena olmayacak hani.
ap ayrı bir dünya yaratıldı bu forumlarda ya... biraz fotoğraf çekinde görelim.
yorum yazanların çoğuna bakıyorum doğru düzgün fotoğrafları yok...

Tarih: 1 Mart 2007, 13:17 - İp: 88.***.**8.33
eray.altun
eray.altun (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar dün akşam evde kurcalarken sarı ışıklı ortamda fotoğraflar çok sarı çıkıyor. tungsten ayarında olmasına rağmen böyle. muhakkak yanlış bişeyler yapıyorum. sşzce neyi tanlış yapıyorumdur ve nasıl düzeltmeliyim?
bir örnek eklemek istedim ama beceremedim.

Tarih: 1 Mart 2007, 14:29 - İp: 81.***.**3.148
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

walla hocam bilmiyosun galiba cok fena fotograf gönderirim saka bi yana dogru söylüyorsünüz forumcular ve galericiler var diyorum ben forumdakiler pek foto yüklemiyor bende dahil Hadi beni bosverelim ben cekemiyorum zaten foto, cünkü spot olcüm yokmuş benim 400d de deklanşöre basıyosun makine patlıyo son cekimden sonra iki üç parcasını bülamadım Canonun bide plastik ya body parrrramparca görmeniz lazım, anlıcan malesef fotoğraftan cok makinelerin teknik detaylarıyla ugraşıyoruz ve markalarla yani baksanıza adam tripoda koymus makineyi spot ölcüm kendisi cekiyor fotoğrafı makineye bile dokünmaya gerek yok kizmak yok latife bunlar ayrıca muratsen fotolarına baktım gerçekten diyecek bisey yok cok hoş buldum hocam ellerine saglık

Tarih: 1 Mart 2007, 14:54 - İp: 88.***.**9.63
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

r1 bence giriş seviyesi en iyi dslr

Tarih: 1 Mart 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.124
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Sağol Tolga

Tarih: 1 Mart 2007, 15:42 - İp: 85.***.**9.52
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Güle güle kullan eray.altun

Tarih: 1 Mart 2007, 16:36 - İp: 213.***.**6.250
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

hayırlı olsun arkadaşım
fiyatına göre çok iyi bir tercih olmuş
canon 350d kullanıcısı tamron nikli arkadaşımızın olağanüstü çalışmalarına bir bakmanızı isterim kaldıki canon 400d daha gelişmiş bir makina
zaman içerisinde ihtiyaçlarınıza göre kaliteli lenslerle harika işler çıkarabilirsiniz
selam ve saygılarımla

Tarih: 1 Mart 2007, 17:01 - İp: 88.***.**8.163
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

sn: eray altun bende bursadayım hatta senın hakkında da konustuk babataş ta bursadan bır arkadas gelıp 400d almak ıstıyor dedıler bende verın tlf bende gorsun veya beraber bıle gelırım demıstım ama sen hızlı davrandın 400d kararı bence cok dogru olmus..bende uzun arastırmalar sonucu ona karar verdım.banada ılk sefer kıt lens verıldı ama dun gene gıttım 70-200mm beyaz lens aldık cooook baba oldu walla hem uzaktan kumanda sını da aldım acayip ufak ınce şirin bişey herzaman 2 veya 10sn gecıkmelı cekecek halin yokya kararını sen ver ıstedıgın zaman cek hahahahah...uv fıltre bırde polarıze koyduuum süppeer olduF 111 modelı cantada aldım oda cok cepli ve kullanışlı onuda tavsıye ederım..msn den haberleşebiliriz..herkese ve bursalı fot ark selamlar

Tarih: 2 Mart 2007, 15:00 - İp: 88.***.**1.168