eray.altun
eray.altun (üye)
İstanbul / Amatör

İlk Makinemi Aldım, Canon 400d

Uzun forum takipleri neticesinde bugün ilk makinem Canon Eos 400D'yi aldım. Nereden alma konusunda da kararsızdım. Yalçınlar veya Hayyam'dan alacaktım. Birkaç Yalçınlar mağazasıyla görüştüğümde çok da makine sayma heveslisi olmadıkları kanısına vardım. Bu sabah ilk defa Hayyam'a gittim. Forumlarda da ismine rastladığım Babataş Fotoğrafçılık'a gitti. Tam esnaflar gerçekten. Makineyi kit lensle almamı. Fotoğraf çektikçe ihtiyacımı anlayıp ondan sonra lens almamı tavsiye etti. Yani daha fazla satmak için uğraşmadı. Makineyi almaya karar verince demo yaptılar.
Makine+Kit lens+filtre+1gb kart + çanta 1650 ytl
ödeme şekli:1000 ytl nakit + 100 ytl kredi kartındaki hediye puan + 550 ytl/2 taksit
Biraz öğrenince çektiğim fotoğrafları yollayıp ustalarda yorum rica edeceğim

Tarih: 28 Şubat 2007, 15:36 - İp: 81.***.**3.148
drmeus
drmeus (üye)
Ankara / Amatör

yaw cok ucuza almıssın ben de canon d400 alacagım ama ankaradan alacagım ankarada nerden alsam kı

Tarih: 28 Şubat 2007, 15:55 - İp: 88.***.**3.241
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Güle güle kullanın...
Keyfini sürün makinanızın...

Tarih: 28 Şubat 2007, 15:57 - İp: 85.***.**8.61
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bana kalırsa piyasadaki en iyi giriş makinelerinden birni almışsınız. Güle güle, keyifle kullanın. kit lensle başlamakta çok doğru tercih. Canon kit lensi iyi bir lens değil, ama acemiliğiniz atmanıza, ve ne tür fotograflardan hoşlandığınızı anlamanıza yardım edecek, ve çok ucuz fiyatıyla buna değen bir lens.
Hayırlı olsun.

Tarih: 28 Şubat 2007, 18:51 - İp: 88.***.**6.150
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

polemik yaratmak için değil ama bana kalırsa da piyasa daki en kötü giriş seviyesi makineyi almışsınız sebebi ise : aynı sınıfta plastik kalitesi en kötü ve ergonomisi sorunlu body - İs yok - en kötü kit lens - spot metering yok...

Fakat fiyat gayet uygun, tek tesellisi bu olabilir...

Tarih: 28 Şubat 2007, 18:57 - İp: 85.***.**8.38
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

muratsen sana katılmıyorum giris seviyesi makinelerin aslında hepsi aynı bence yaklasımın cok soğuk olmus sanki her fotoğrafında spot ölcüm cok ğerekli lütfen ya. .böyle yapıpta arkadasın hevesini kırmayın bence. sevgili eray ben baya arastırdım ve Canonla yoluma devam edecegim icin 400D ile ise basladım. onceden fz5 kullanıyordum. Arkadasların K100D veya sony Alpha ile yaptıkları şeylerin aynısını ve fotoğraf kalitesi olarakta daha fazlasını 400d ile yapabileceksin. Makinenin boyutları seni rahatsız ederse bir tane grip alırsın altına gayette ele oturur. Fotoğrafta onemli olan fotoğrafın kalitesi ise göze en yakın renkleri cmos sensör kullanan Canon la elde edebilirsin arkadasların söylediklerine takılma 400d en kötü giris seviyesi makine olsaydı Dünya satıs grafiklerinin en üstünde olmazdı lütfen yaaa bu polemiklere gerek yok herkes makinesiyle mütlüdür bozmaya gerek yok süper bir makine almıssın hayırlı olsun yarın öbürgün kaliteli bir lens taktın mı gorürüz o zaman görüntü kalitesini. O zaman diyeceksinki way be bir Canon varmış birde diğerleri o zaman bende böyle derim ama arkadaslar. lafi uzatıyorum ama dikkat et eray forumlarda hiç üzerinde tartısılan modeller arasında göremezsin 400d yi zaten hersey ortada, icin rahat olsun

Tarih: 28 Şubat 2007, 19:16 - İp: 88.***.**9.63
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili muratsen,
yazdıklarınla imzan arasındaki tezatlık çok enteresan. bir karar verin hangisine inanalım.

Tarih: 28 Şubat 2007, 19:23 - İp: 141.***.**6.239
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

istediğine inan...
"400D en başarılı giriş seviyesi makinelerden biridir" denmiş, bende buna katılmadığım için fikrimi belirttim. neden öyle olduğunu da açıkladım.

Spot ölçüm iyi bir şeydir. gereksiz diyen "auto" mod kullanıcısıdır.

Canon 350D'nin üstüne ne getirmiş 2 mpden başka da övelim, el üstünde tutalım... aynı çamur lensi bile utanmadan veriyorlar hala... ama bu işin suçlusu kim oda çok belli

#muratsen' tarafından 28.02.2007 19:45:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2007, 19:39 - İp: 85.***.**9.219
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Fevri davranışım için hepinizden özür dilerim. Elbette hayırlı olsun, Güle güle kullansın arkadaşımız...

Aldım demekle bitmez, Fotoları görelim beyler

Tarih: 28 Şubat 2007, 20:08 - İp: 85.***.**9.219
volkans
volkans (üye)
İstanbul / Meraklı

slm eray.bende dslr makına almayı dusunuyorum ve 400d almaya karar verdım.yaptıgım arastırmalarda canon 400d encok begenılen makına oldugunu gordum.amatorunden profosyonelıne herkesın soyledıgıde canon ve nıkon markalarıydı.bunlar ıcınde canon onplana cıkıyordu.bahsettıgın hayyam pasajındakı dukkanıda bılıyorum.bugun ordaydım.keyıflıbır sohbet yaptık ayak ustu.sener bey'dı yanlıs hatırlamıyorsam.gayet esnaf bırısı.fazladan bırsey satmak yerıne ıhtıyacı belırlemek taraflısı.400d hakkında soyledıklerı gayet olumlu ve kesınlıkle tavsıyesı bu yonde.ayrıca canon 400d herkesın ortak fıkrı.dıger markalar onun alternatıfı.yanı benım sırkecı pıyasası,hayyam pasajı ve forumlardan ızlenımım bu.
kıt lense elestırıler var.fakat bu kıtlenslerın genelınde boyle.400d hayırlı olsun gule gule kullan.benımde tercıhım 400d olacak.hatta bende hayyam pasajından almayı dusunuyorum.hayırlı ugurlu olsun.cektıklerını paylasırsın bızımle...

#volkans' tarafından 28.02.2007 23:27:57 tarihinde düzenlendi.

#volkans' tarafından 28.02.2007 23:30:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2007, 23:26 - İp: 88.***.**8.126
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar her makina güzeldir canon nikon pentax olympus....hanginizi beğendiyseniz onu alın....eray.altun hayırlı olsun inşallah uzun uzun kullanırsın makinanı inşallah

Tarih: 28 Şubat 2007, 23:35 - İp: 88.***.**6.125