bersoz
bersoz (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam Pasajı...

Merhaba arkadaşlar.

Yarın Hayyam pasajına gidip çanta,üç ayak vs. gibi birçok aksesuar
alacağım fakat daha önce hiç gitmedim.
Acaba ufak bir tarif ve güvenilir mağza ismi verecek kadar vakiti olan
varsa yardımlarını bekliyorum...
Mağaza ismi reklama girer diyen olursa özel mail yollayabilir.

Şimdiden teşekkürler herkes yeni yılda herşeyin en hayırlısını diliyorum...

Tarih: 2 Ocak 2009, 11:37 - İp: 212.***.**3.251
yoksul
yoksul (Objektif)
Adana / Amatör

merhaba,
tramvaydan sirkeci durağında iniyorsun,
kime sorsan gösterir, yeri çok kolay merak etme hemen bulursun...

ben Nova fotoğrafçılığı beğeniyorum,
sanırım 2. katta merdivenlerden çıkarken solda...

iyi alışverişler sana,

Tarih: 2 Ocak 2009, 11:52 - İp: 78.***.**3.102
bersoz
bersoz (üye)
İstanbul / Amatör

Saol dostum teşekkürler.

Tarih: 2 Ocak 2009, 11:54 - İp: 212.***.**3.251
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 2 Ocak 2009, 11:55 - İp: 212.***.**5.12
bersoz
bersoz (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler a.altay !

Tarih: 2 Ocak 2009, 12:06 - İp: 212.***.**3.251
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Tramvay ın Sirkeci durağında inin (ya da o durağa gidin). Tramvay yolunu, Sultanahmet yönüne doğru takip edin bu arada sağınıza bakarak gidin. Biraz ilerleyin (50 - 70m filan herhalde) zaten görürsünüz.
Bence bütün dükkanlara sorun. Ben girişin hemen altında Free Lens Vehbi Bey; 2. Katta Bozdağ Foto Resul Bey ve hemen yanında Odak Foto Mustafa Bey. Kendi tripodumu da Nova dan almıştım. Aynı ürünlerin fiyatları genelde çok değişmez ama çok aceleniz yoksa bütün dükkanlara sormakta fayda var. Zaten öyle çok da fazla dükkan yok, gezmesi keyifli olur.

#t_yaman' tarafından 02.01.2009 13:43:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ocak 2009, 12:14 - İp: 78.***.**5.148
bersoz
bersoz (üye)
İstanbul / Amatör

Size de çok teşekkürler.

Tarih: 2 Ocak 2009, 12:17 - İp: 212.***.**3.251
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

media markt a git önce fiyat al. gör seç beğen...hayyam pasajına gitmeye değer olmadığını göreceksin

Tarih: 2 Ocak 2009, 12:28 - İp: 88.***.**2.196
hpfkl
hpfkl (üye)
İstanbul / Amatör

değerli arkadaşım,

hayyam pasajı fotograf dostları icin bulunmaz bir yerdir aradığınız birçok yeni, kullanılmış malzemeyi burada bulabilirsiniz , deneyebilirsiniz çay içip sohbet edebilirsiniz.elinizdeki ekipmanları satıp yada değiştirebilirsiniz ekonomik kriz bu pasajında sonunu getirmek uzere magazalar tek tek kapanıyor 1o lira fazla verin hayyama destek olun. yoksa aç kurt gibi tepemize binen teknoloji mağazaların ın esiri olacağız ve yıllarca bize hizmet etmiş yaşayan değerlerimizi yitireceğiz.

Tarih: 2 Ocak 2009, 16:09 - İp: 85.***.**0.125
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

değerli arkadaşım,

hayyam pasajı fotograf dostları icin bulunmaz bir yerdir aradığınız birçok yeni, kullanılmış malzemeyi burada bulabilirsiniz , deneyebilirsiniz çay içip sohbet edebilirsiniz.elinizdeki ekipmanları satıp yada değiştirebilirsiniz ekonomik kriz bu pasajında sonunu getirmek uzere magazalar tek tek kapanıyor 1o lira fazla verin hayyama destek olun. yoksa aç kurt gibi tepemize binen teknoloji mağazaların ın esiri olacağız ve yıllarca bize hizmet etmiş yaşayan değerlerimizi yitireceğiz.

Selim abi selamlar;
Bu yazdıklarının altına kelimesi kelimesine imzamı koyarım, ağzına sağlık

Bersoz arkadaşım;
Hayyamım bir diğer avantajı da böyle kaliteli abilerimizle de tanışırsın, teknoloji marketlerindeki bilgisiz satıcılar tarafından kandırılmak yerine ustalardan ciddi bilgiler öğrenme fırsatları yakalarsın :-)

Tarih: 2 Ocak 2009, 16:43 - İp: 78.***.**5.148
mfdemirhan
mfdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Alışverişlerimizi Hayyam pasajı gibi yerlerden büyük eletronik eşya dükkanlarına kaydırmak sonuçta hepimize zarar verir.
Sonra nereden buluruz
Eski makinemizin aradığımız o deklanşör kablosunu, 2 el zeiss lensleri, step up adaptörleri, körüklü bellows...... kar marjı son derece düşük olan bu tür malzemeleri hiç bir büyük market satmaz, sadece bu işi severek yapan yerlerde buluruz. Kapanmamaları için onları desteklemeliyiz. Fiyatları hiç aşırı değil, zaten akıllı esnaf kazık filan atmaz, kendini batıracağını bilir.
-

Tarih: 2 Ocak 2009, 19:34 - İp: 85.***.**5.98