gregorsamsa
gregorsamsa (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 & Hayyam

henüz hiçbir şekilde dslr makina kullanmış değilim, yinede 2 yıldır garip bir heves var. şartlarımı zorlayarak nikon d7000 almaya karar verdim. araştırdığım kadarıyla d7000 fiyat/performans bakımından gayet tatmin edici bir makine ama ilk serilerde var olan sorunlarıda biliyorum. sorum şu ki hayyamdan almak beni çok ürkütmezken büyük teknoloji marketlerde bile sorunlu çıkabilen bi makineyi hayyamdan almak ne kadar güvenilir? açıkçası hayyamı gidip görmekle birlikte güvenirlik bakımından alışveriş etmedikçe fikir edinmek zor. sırf bu sebepten yine hayyamdan ama bu sefer 60d almayıda (ki çokta içime sinmiyor haksızmıyım bilemiyorum) bi ihtimal olarak değerlendirmeye başladım. endişem gereksizmi eğer yardımcı olacak biri olursa ne mutlu..

Tarih: 14 Kasım 2012, 14:25 - İp: 78.***.**1.106
barmyworm89
barmyworm89 (üye)
İstanbul / Amatör

Elektronik ürünler tamamen şans bakmışsın bozuk ürün çıkmış yinede şansın açık olsun ben mesela galaxy serisi telefon aldım telefon zaman zaman açılıp kapılıyor dedigim gibi tamamen şans işi...

Tarih: 14 Kasım 2012, 15:09 - İp: 85.***.**9.1
gregorsamsa
gregorsamsa (üye)
İstanbul / Amatör

muhakkak hayyamdan alışveriş yapan birileri vardır forumda diye sormuştum, d7000 kullanan birilerini arıyordum birde açıkçası. bizzat iletişim kurabileceğim biri olmayınca..

Tarih: 14 Kasım 2012, 15:21 - İp: 78.***.**1.106
sezgincetin
sezgincetin (üye)
İstanbul / Amatör

iyi günler ben 2 hafta önce hayyamdan 5d mark 2 aldım şuan bir sorun çıkmadı umarımda çıkmaz barmyworm89 arkadşın dediği gibi şans işi şansınız açık olsun

Tarih: 14 Kasım 2012, 16:02 - İp: 92.***.**3.72
gregorsamsa
gregorsamsa (üye)
İstanbul / Amatör

sezgin bey hangi firmadan aldınız peki? birde d7000'i önermisiniz?

Tarih: 14 Kasım 2012, 17:53 - İp: 78.***.**1.106
sezgincetin
sezgincetin (üye)
İstanbul / Amatör

1.katta micro fotografçılıktan aldım Nikon d7000 Kullanmadım onun için üzülerek birşey diyemiceğim d7000 hakkında o makineyi kullananlar daha detaylı bir bilgi verebilir ilk dlsr için d7000 sizi uzun bir süre götürür sadece bunu diyebilirim

sevgiler saygılar..

Tarih: 14 Kasım 2012, 18:47 - İp: 92.***.**3.72
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 i ister hayyam'dan, ister teknoloji marketlerden ister ABD den al. D7000 in bizzat kendisi sorunlu.
DSLR ye başlangıç için bu makinayı seçmeni anlamış değilim. Nikon'un giriş seviyesi makinaları dururken orta seviye ve pahalı makinayı seçmen ne derece mantıklı ve doğru bir karar?

Tarih: 14 Kasım 2012, 18:56 - İp: 176.***.**5.91
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

D7000 nin sorunlarını bildiğin halde alma kararı verdiysen hayırlı olsun.
3 gün sonra foruma dönüp yandım anam dersen, alacağın cevap,
kendin ettin, kendin buldun olur.

Forumdaki konuları okumadıysan, okumanı tavsiye ederim. Yok okuduysan, o konuların bir çok yerinde sorunların ilk seri, son serisinin olmadığını bilmen lazımdı.

#turk' tarafından 14.11.2012 20:33:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2012, 20:30 - İp: 78.***.**1.95
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

a77 al derim madem bütçen var

Tarih: 14 Kasım 2012, 21:10 - İp: 176.***.**3.0
gregorsamsa
gregorsamsa (üye)
İstanbul / Amatör

sayın ercan43 iyi bir fotoğraf makinesine heves edeli nerdeyse iki yıl oldu, ve fotoğraf makinesini sadece konu komşuyu çekmek için değil, hobi olarak olsada ciddi anlamda öğremnmek istiyorum.bu yüzden bi kaç ay sonra değiştirmek isteyeceğim bir makine olsun istemiyorum. hak verirsinizki bir şeye heves edinince aşağısı tatmin etmiyor ne yaparsanız. yoksa haklı olduğunuzun farkındayım. bu arada paramda öyle savuracak kadar çok değil tabi

sayın turk ben bi kaç aydır uzun uzun makineleri bi gözden geçirdim, forumlarıda uzun uzun okudum. evet hatalar var ama genellikle ilk seride olduğu söyleniyor, ve şayet sorunsuz bir tanesine denk gelinirse çok güzel bi makine olduğu genel kanı gibi. ben elime aldığımdada 60d örneğin bana oyuncak gibi gelmişti, oysa d7000 iyi hissettiriyordu. ama dediğiniz kadar iyi bir makine bulma imkanım çok düşükse (ki hayyamda bu ihtimal dahada düşüyordur belki bilmiyorum) 60d de karar kılarım elmahkum. ama d7000 den daha kötü bir makine aldığım hissi kalıcı olacak gibi. sizce gerçekten uzakmı durmalıyım?

Tarih: 14 Kasım 2012, 22:05 - İp: 88.***.**1.239
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

D7000 ile çekipte 60D ile çekemeyeceğiniz bir fotoğraf türü söylermisiniz. Hala ilk seriler sorunlu diyorsun. Forumda makinasının değeri düşmesin diye veya ben yandım herkes yansın diye yeni serilerde sorun yok diyenlerin lafıyla son 15-20 gün içinde D7000 alan iki üyenin şikayetlerini okumadınızmı. Makina çıkalı neredeyse 3 sene oluyor, ama son 3 hafta içinde D7000 alan 2 kişinin makinaları arızalı çıktı. Bunların 3 yıldır tezgahlarda beklemiş ilk seri makinalardan olma ihtimali sizce nedir. Hayyam gibi bir yerde bir makina 3 yıl tezgahta beklermi ?

Ben geçen hafta 5D Mark III aldım. Aynı fiyata 36mp. lik D800 de aynı dükkanda vardı. D800 fazla 36mp. ve üzerinde flaşı olmasına rağmen, 22mp.lik ve üzerinde flaşı olmayan Mark III ü tercih etmemin tek sebebi, o kadar para verdikten sonra makinada ufak dahi olsa sorun olmasından çekindim.

Çünkü daha iki hafta önce bir arkadaşım sıfır aldığı D800 ü iki sefer değiştirmek zorunda kaldı.

Sen o kadar para ver, sonra sorunlu bir makinayı yıllarca kullanacağım diye debelen dur.
Daha alınırken sorunları olan bir makina, sahibine nasıl yıllarca hizmet verecek.
Bu demek değil ki Mark III hiç bozulmayacak. En azından alırken sağlam olduğunu bilmem bana yeter.

Tarih: 14 Kasım 2012, 23:50 - İp: 78.***.**1.95