mimarbey
mimarbey (Objektif)
Ankara / Amatör

Elektronik Eşya Sigortası

Selamlar...

Yurtdışından bir fotoğraf makinası getirtiyorum.Fakat uluslararası garantisi yokBen de olası problemlere karşı makinamı sigortalatmak istiyorum.Böyle bir imkan var mı?Bu konu hakkında bilgi sahibi olup da paylaşanlara teşekkürlerimle...

Saygılar..

Tarih: 20 Kasım 2007, 02:09 - İp: 88.***.**6.129
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mimarbey,
Bütün fotograf makinelerinin uluslar arası garantisi vardır.
Uluslar arası garantiden başka bir de kıta garantisi vardır.Örneğin Ben Panasonic fotograf makineleri ve Videokameralarının yetkili servisi olarak İngiltere hariç Avrupanın hangi ülkesinden alırsanız alın bu markanın ürünlerine süresi ve kapsamı dahilinde ücretsiz hizmet veriyorum.
Uluslar arası garantide ise durum :
ürünün merkez adresine mail ile durumu bildirdiğinizde sizi o ülke temsiciliğine veya distributör firmaya yönkendiriyorlar Ör:Canon...www.canon.com.tr

Şimdi gelelim soruya.:Sizin dediğinizi yapan sigotrta şirketleri var örneğin makineniz arızalandığında iş kaybınızı da sigortalayabiliyorsunuz Bu birazda yaptığınız iş ve Makinenizin marka ve modeline de bağlı....
Sizin makinenizin marka ve modeli nedir?

Tarih: 20 Kasım 2007, 16:49 - İp: 85.***.**4.247
mimarbey
mimarbey (Objektif)
Ankara / Amatör

Sayın burkay;

Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum.Ben makinayı henüz almadım.Önümüzdeki haftaya geliyor.Amatör olarak uğraşacağım ama biraz pimpirikliyimdir.Makinayı nikon d80,d40x ya da canon eos 400d olarak düşünüyorum.param yeterse ilk tercih d80 bakalım...
Şimdi ürün Dubai'den gelecek.Benim dediğiniz şekilde garanti kapsamından faydalanmam için ne gerekiyor?

Tarih: 22 Kasım 2007, 01:59 - İp: 88.***.**1.165
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

aldıgın yerde garanti geçer.tr'de ücret karsılıgı yaptırırsın nikonu..

pentax 1 yıl garanti veriyormuş dısardan gelen foto makinelerine.

murat abinin dediğine göre panasonic de veriyormuş.bu arada murat abi niye ingilterede bu kısıtlama var.ablam orada ondan panasonic getirttiremeyeceğiz sanırım

Tarih: 22 Kasım 2007, 02:18 - İp: 85.***.**3.218
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Konu eski ama güncelleyelim bari..

Tarih: 27 Ekim 2009, 22:56 - İp: 88.***.**7.70
  • 1