gburaks
gburaks (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm Finepix S5800 Elektronik Vizör

Merhaba arkadaşlar

Amatör olarak fotoğrafcılıkla ilgileniyorum ve başlangıç için max 500 liraya bi makina almayı düşünüyorum. Netten araştırmalarımda FujiFilm FinePix S5800 modelini gördüm. Benim için önemli olan fotoğraf çekerken kareyi vizörden görmem. Bu makinada öyle sanırım ama vizörü optik değil elektronikmiş. Bu sıkıntı yaratır mı acaba? ve bu makinenin mesela canon d40 ile arasındaki en bariz fark nedir? Ona göre bir karar verip olmazsa ayırdığım parayı arttırmayı düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 21 Nisan 2009, 22:33 - İp: 193.***.**7.96
prokizya
prokizya (üye)
Ankara / Amatör

Canon 40D mi demek istenizin sanırım.

Eğer öyle ise, Canon D-SLR sistem bir makinedir.

Fuji S5800 ise Kompakt sınıf ile D-SLR sistem arasında kalan D-SLR-like denebilecek sınıftadır.En büyük özellikleri Canon da Objektif değiştirilebilirken, Fujide bu imkansızdır.
Bende şuan bir Fuji S5800 sahibiyim ve memnunum. Yeni başlıyorsanız sizinde ihtiyaçlarınızı gayet iyi bir şekilde yerine getirecektir. Eğer D-SLR bir sistem düşünüyorsanız o zaman 2. el bir Canon EOS350D, Nikon D40 veya Pentax K100D Süper alabilirsiniz. Bu yazdıklarım içinde Pentax K100D süper modeli diğerlerine göre avantajları ile daha iyi bir seçenek olabilir.

#Prokizya' tarafından 26.04.2009 19:17:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2009, 19:13 - İp: 88.***.**3.93
  • 1