zebda
zebda (üye)
Ankara / Meraklı

Dslr Alıcam Ama...

Merhaba netfotograf kullanıcıları..
ben fotograf bölümünden yeni mezun oldum..senelerdir stüdyolarda photoshop ve stüdyo işleriyle uğraşmaktayım..azimle biriktirdiğim parayla kendime "yeni" bir dslr almak istiyorum ve stock photo olayına girmek yada eve kuracağım stüdyo ortamında fotograflar çekmek istiyorum...ayıptr söylemesi 850€ gibi bir param var çok değil ama bu parayla orta derecede bir makina almak istiyorum...
hayalimdeki makina d300 ama bu paraya alabileceğimi sanmıyorum çok araştırdım yetmiyor bir türlü =))...ona alternatif ne alabilirim sizce? geçenlerde yalçınların önünden geçerken vitrinde bi 50d gördüm dokunabilirmiyim dedim =)) baya hoş bi body si var ama oda biraz pahalı geldi...kafam karıştı biraz..bu paraya bu sınıf bir makina bulabilir miyim dersiniz? yada tavsiyeleriniz?? şimdiden teşekkür ederim...

Tarih: 14 Kasım 2009, 08:28 - İp: 78.***.**2.75
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

çift lensli a300 al..

Tarih: 14 Kasım 2009, 10:27 - İp: 78.***.**4.192
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

stock işi pahalı abi, hadi fotoğraf makinesini aldın ışık lazım bir de, ayrıca her fotoğrafın da bir maaliyeti var

Tarih: 14 Kasım 2009, 11:45 - İp: 94.***.**9.39
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Stüdyocuların vazgeçilmezi CANON... onu bildim, onu öğrendim
40D alabilirsiniz belki bu paraya ama +lens alabilir misiniz bilemiyorum.
TR Garantili mi almak istiyorsunuz ? Zira TR fiyatlarıyla yurtdışı fiyatları arasında, en az orta kalite bir gövde sığıyor

Tarih: 14 Kasım 2009, 13:16 - İp: 85.***.**7.18
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

türkiye'den alacağına uçağa atla git bi avrupa ülkesine mesela londraya git foto makinesini al gel çok daha ucuza gelir.

Tarih: 14 Kasım 2009, 13:57 - İp: 94.***.**9.39
zebda
zebda (üye)
Ankara / Meraklı

ebay den bakıyorum kız arkadaşım fransa'da fransız sitelere bakıyorum ama 1400$ dan aşağı bulamadım...
evet canon stüdyoda gayet iyi nikon da bodye biraz saturation ayarı fln yapınca nikon da tatmin ediyo aama makinayı alıp dşarı çıkınca tam tersi oluyor gibi geldi bana...
ışık olayını hallettim burda kapanan bir stüdyocu abimizin evinde yatan ışıklarını kullanıcam..marka takıntım yok; elektronik eşyada ok sony ama camera olayında iş biraz değişiyo gibi daha önce bir arkadaşımın olympus unu kullanmıştım ona da ok yada leica ohhhh =) sonuçta adamlar fotograf teknolojisi üzerine yoğunlaşıyolar..yorumlarınız için sağolun..
peki sizin bildiğiniz herhangi web adresi var mı ucuz fiyata makina bakabileceğim??

Tarih: 14 Kasım 2009, 14:25 - İp: 78.***.**2.75
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iyide neden orta sınıf bir govde almak istiyorsunuz hiçbir fark yaratmayacak olmasına ragmen.???

stock fotograf cekecekseniz ne saniyede 6-7 kare ceken bir govdeye ıhtıyacınız var ne magnezyum,ne lcdnin 3 inc olması onemli ne baska bişey
alın bir 450d govde, ustunede bir tamron 17-50 hallolsun.

orta sınıf bir govdenin yapıpda giriş seviyesi bir govdenin yapamayacagı tek bir şey bile yok ortada..
onceliginiz kaliteli lens olmalı..

Tarih: 14 Kasım 2009, 17:02 - İp: 78.***.**0.111
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

O kıpkırmızı kutulu bodi alet, binikiyüzelli dolar idi akşam akşam bugün..

Tarih: 14 Kasım 2009, 21:37 - İp: 88.***.**8.133
zebda
zebda (üye)
Ankara / Meraklı

mhhh çok güzel duruyor yaaa =))
şimdi stock fotograftan sadece stüdyo ortamında portakal yada diş fırçasını anlamıyorum ben bunun içinde herşey var sokak fotograflarındanda stock fotograf çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum sadece stil llife tadında değil..gece dışarı çıkıp barlarda müzisyenleride çekerim ben...yada kışın ortasında kuğulu park yada ne biliyim bireylem gördüğümde araya dalıp fotograf çekmesinide severim..vs..vs..ama dediğim gibi önceliğim stüdyo ortamı olcak..teşekkür ederim yorumlarınız için.... son olarak ebayden pazarlık hesabıbirşeyler yapmayı planlıyorum bugün konuştuğum bir arkadaşla pazarlık yoluyla çok ucuza elektronik davul seti aldığını öğrendim deneyelim bakalım...dünyada en iyi pazarlık yaapan millet olarak 600€ ya d300 alırrsam şaşırmayın =))

Tarih: 15 Kasım 2009, 00:34 - İp: 78.***.**2.75
zebda
zebda (üye)
Ankara / Meraklı

uzun süren araştırmalarım sonunda şöyle bir şeyle karşılaştım
Canon 50D Body+28-80mm Lens
Tamron 75-300mm (Telephoto olan)
500mm Reflex Mirror lens
58mm Wide Angle Lens
58mm 2X Telephoto Lens

16GB Hafıza kartı+2 tane UV Filtresi+ T mount tripod vs.vs.

ama lenslerin hepsi tamron..çok duydum bu markayı ama akıbeti konusunda bir fikrim yok az sonra araştıracağım... hepsi total 1350$
kaçmaz mı? yoksa kaçarsa dert değil mi ? sizce?

Tarih: 15 Kasım 2009, 03:54 - İp: 78.***.**7.199
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

lenslerin yarısı zaten lens degil digerleride yaramaz.

ayrıca hala giriş seviyesi modellerin mantıklı oldugunu dusunuyorum,bahsettiginiz seylerin tamamı için yeterli zaten bu govdeler.
egerki kus fotografcılıgı (ki yine giriş seviyesi bir govde ile yapılabilir) yada spor fotografcılıgı yapmayacaksanız hiçbir eksiklik hissetmeyeceksiniz zaten..

varsa birinde olup digerinde olmayan bir ozellik birisi soylesin bizde bilelim.
elinizde boyle bir butce varsa ya butceyı arttıracaksınız,yada govde tercihinizi degiştireceksiniz,baska yolu yok.
fazladan hıcbirsey vermeyen bir govdeye fazladan para vermeyı mantıklı gormuyorum.

Tarih: 15 Kasım 2009, 04:38 - İp: 78.***.**3.66