gonulce
gonulce (üye)
Bursa / Amatör

Doğum Fotoğrafçılığı...

merhaba ben doğum fotoğrafçılığına hazırlanıyorum,hedefim yakınlarımın doğumlarını kareleyip ,somut örnekler elde ettikten sonra yeni müşterilerle yoluma devam etmek ancak,son günlerde mikne arayışımda kafamı karıştıran hususlar oldu ,ben en başından beri nikon d90 nın benim işimi göreceğini düşünürken araştırma yaptıkça kafam karıştı, 75-300/2,8 lensmi? yokse 18*55 lensmi,18*105 lensmi bbenim işimi kolaylaştırır ama tabii şunu biliyorum diyafram başlanfıcım 2,8 olmalı ,ama objektifli bodylerde mesela 18*55/18*105 lerde hep diyafram 3*5 oluyor ,bu yüzden tıkanıp kalıyorum,öyle bir makine ve lens olmalıki hem kısıtlı bütçeme uygun olmalı hem beni ilk etapta önümü açmalı,bugün itibariyle bu arada şu soruyuda sordum kendime canon eos 7dye 3,650 tlmi yoksa nikon d90a 2,600mü?

Tarih: 19 Nisan 2012, 18:00 - İp: 176.***.**0.183
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Ben doğum fotoğrafçılığına hiçbirşey bilmeden girenler için şu tabiri kullanmak istiyorum:

Araba kullanmayı bilmiyorsunuz ama NASCAR yarışlarına katılıyorsunuz. Bu kadar komik bir durum

Çok fazla tecrübe gerektiren ve birsürü teknik detayı olan bu işe birşey bilmeden girmek kötü sonuçlar doğurur. Sonundaki hüsranın o cesareti yerle bir edeceği gerçeğini de bence unutmayalım derim. Buna Düğün Fotoğrafçılığını da şiddetle dahil ediyorum.

Tarih: 16 Temmuz 2014, 12:09 - İp: 78.***.**4.143