cinarugur78
cinarugur78 (üye)
Ankara / Amatör

Canon Eos-550d Mi? Nikon D90 Mı?

merhaba arkadaşlar ben bu iki makine arasında kaldım.forum sitelerini baya bir inceledim canon ve nikon savaşına dönmüş durumda olay.benim ihtiyacım şu aslında, slr makinemle hem harika kareleri fotoğraflarken hemde makinemle full hd videolar çekmek istiyorum.bu iki makinede bu özelliği taşıyor ama sanırım canon bir adım önde ve yeni bir makine, haliyle teknoloji olarakta önde olduğu kaçınılmaz.kafamı karıştıran durum bu.aslına bakarsanız bende canon-nikon savaşı içindeyim.hangisi daha iyi diye düşünmüyorum değil.canonun yeni bir makine olması 30fps lik full hd bir video özelliği olması canonu,fiyatının 18-105 lensle birlikte uygun olmasıyla nikonu bana daha yakın kılıyor.ama siz üstadlarında fikrini almadan yapamayacağım için bu konuyu tekrar oluyor belki ama yine açıyorum.yorumlarınıza şimdiden çok teşekkür ediyorum.saygılarımla...

Tarih: 2 Haziran 2010, 21:20 - İp: 188.***.**0.100
yigiterdem
yigiterdem (üye)
Manisa / Amatör

nikon d90 da türkçe dil seçeneğide yok. Bu olumsuz bir durum mu sizin açınızdan.

Tarih: 22 Kasım 2011, 22:45 - İp: 95.***.**4.5
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Değil. İngilizce biliyorum.

Tarih: 23 Kasım 2011, 09:26 - İp: 213.***.**5.242
50mm
50mm (üye)
İstanbul / Amatör

Şahsen D7000 kullanıyorum. Canon bi kere denedim daha da denemem bile. Nikon rahatlığı,kalitesi,işçiliği, ve geniş lens seçeneği vb. pek çok şey ile canon dan öndeydi ve önde olacaktır. Nezamana kadar önde olur bilinmez. Fakat bu gidişle 1.sıradan düşebilecek gibi görünmüyor.
Kısacası şahsen d90 tavsiye ederim ..

Tarih: 26 Kasım 2011, 10:57 - İp: 88.***.**4.216