ınferno
ınferno (üye)
Ankara / Meraklı

Canon Çinde Body Üretiyor Mu?

Arkadaşlar canonun çinde body üretimi varmı? Duyunca
çok şaşırdım.Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum...

Tarih: 10 Ekim 2007, 23:57 - İp: 88.***.**0.175
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Üretebilir gayet normal...
Güzel bi üretim stratejisi insan emeği ucuz oraya kur bi fabrika adam çalışsın AR&GE çalışmaları Canon tarafından yapıldığı sürece bi sorun yok, sanmayınki çinde hep adi ve taklit ürünler üretiliyor, malezyadada intel işlemciler üretiliyor sizce malezyada teknoloji çokmu ilerde?

Tarih: 11 Ekim 2007, 02:37 - İp: 88.***.**7.160
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Pek çok firma iş gücü ucuzluğu ve vergi avantajları nedeniyle bazı ürünlerini Çin, Malezya, Tayvan, singapur, Filipinler gibi ülkelerde yapıyorlar. canon-nikon-sony vs. farketmiyor....

Özellikle elektronik sektöründe çok rastlanan bir durum.

Tarih: 11 Ekim 2007, 11:11 - İp: 212.***.**7.181
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

DSLR kategorideki ürünler,IXUS serisi ve camcorderlar hepsi Japon üretimidir.

Yalnızca A serisi kompakt modellerde çin ve malezya üretimi bulunuyor.

Ayrıca Canon artık tüm fabrikalarını Japonyaya topluyor buda patronumun bizzat ağzından öğrendiğim bir bilgi.

Kısacası piyasayı fiyattan vuracakları makinaları firmalar ucuza maledebilmek adına çin ve malezya gibi ülkeleri seçiyor.Çünkü İşçilik oralarda ucuz.

Tarih: 12 Ekim 2007, 14:28 - İp: 88.***.**2.46
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

canon dünyada en iyi objektif, ışık ayarlarını yapan ve mekanik tertibatı en sağlam makinalar üretir.eksi 40 derecede montajlanan bu makineler ısı farklarında bile kusursuz çalışır.maçlarda bile uzaktan telelere bir bakınız lütfen arkadaşlar. canon çine kadar düşmez.geçenlerde çinliler, jantsa jant fabrikasının jant bijon deliklerini açan presin fotoğrafını gizlice çekmeye çalışırken yakalanmış ve fabrikadan kovuldular.onlar görerek ya da fotoyla kopyalıyorlar.canon japonyadan başkasıyla el sıkışmaz.sigma objektiflerin yüzde 99 u kopya.foto arkadaşlara oyle firmalar türedi ki çinden kopyalanan nicon makinaları esasmış gibi birçok meslektaşıma kakalamışlar.renkler mavi grenli bazen netlikte hata yapıyor sizden ricam made ın japan ya da germany marka ve makine inadına ağır olanın üzerinde durun.çinliler plastiğe yatırımda öncü bu nedenle maliyet az buradan hemen çakarsınız.sevgiler saygılar.

Tarih: 12 Ekim 2007, 21:14 - İp: 88.***.**3.118
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

made in germany yazan canon mu ?? koç2513417 ben yanlış anladım sanırım değil mi ?

birde bu kopya lens nasıl bir şey olaki... anlatırmısın biraz lütfen.

canonlar eksi kırk derecede montajlanıyor bilgisini ilk senden duydum..bunları açarak anlatırmısın ??? nerdedir bu montaj yeri mesela ??? hangi ülkededir..canon un orda fabrikası mı vardır.

yine başka bir soru da, en sağlam makinaları canon'un ürettiği kanısına nasıl vardın ? elinde istatiksel bir bilgi mi var ? Yoksa senin kendi görüşün mü ?

Tamam canon çok iyi bir markadır,fotoğrafçılık piyasasının en ağır toplarındandır, haşa laf sölemek bana düşmez ama -40 lar felam anlamadım ki ???

dediğim gibi, belkide ben bilmiyorum. Açıklarsan çok sevineceğim

Tarih: 12 Ekim 2007, 21:49 - İp: 85.***.**8.93
buzkara
buzkara (üye)
İstanbul / Amatör

koç2513417 çinliler madem sahtesini taklitini yapıyorlar bu işin niye üzerlerine made in china yazıyorlar deli mi bunlar

Bu işin çini japonu almanı olmaz. Maliyet nerde daha azsa yatırımcı ordadır. Ha Çin ha Afrika'nın en ücra köşesi. Ve Canon gibi bir firma bir malı Çinde de üretse Japonyada da üretse kalitesi farketmez.

benim a100 çok hafif bu arada, çin malı olmasın sakın

Tarih: 12 Ekim 2007, 22:02 - İp: 85.***.**0.205
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

1 milyoncu da D300 gördüm çin malı olabilir mi sizce ?

Tarih: 12 Ekim 2007, 22:10 - İp: 144.***.**0.154
e0s
e0s (üye)

"Canon gibi bir firma bir malı Çinde de üretse Japonyada da üretse kalitesi farketmez"

Üzülerek söylemeliyim ki,demoda kullanmamız için verilmiş A520 modelleri vardı bundan 2 sene önce elimizde şirketten bir arkadaşla.

Ondaki JAPON bendeki MALEZYA idi.

Fark varmıydı aynı ayarlarda aynı ortamda çekilen fotograflarda hiç fark yoktu.Ama işçilik kalitesi anında belli oluyordu.

Malzemede değişiklik yok ancak ahçılar farklı olunca bu dış kalitesine yansıyor.

IXUS modellerini neden Japonyada üretiyor.Çünkü o makinayı satacağı fiyata üretimi japonyada kurtarıyor.Yatırımcının ucuz maliyetli ülkelere gittiği bir gerçek katılıyorum ancak işçilik zayıf olduğuda gerçektir.Buda makinanın dış yapısına etki ediyor.

Tarih: 12 Ekim 2007, 22:43 - İp: 88.***.**2.46
buzkara
buzkara (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili eOs eğer gerçekten dediğin gibiyse Canon için kötü bir durum. Çünkü gerek kompakt piyasasında gerekse dslr piyasasında büyük rekabet var. ilerleyen zamanlarda bu daha da artacak. En ucuz maliyetle en kaliteli üretimi yapan kazanacak gibi. Japonya'da üretim yapıp Sony, Kodak, Panasonic gibi firmalarla fiyat rekabetine girmesi zor olur açıkcası.

Tarih: 12 Ekim 2007, 23:56 - İp: 85.***.**0.205
e0s
e0s (üye)

Bence bu konuda CANON avantajlı SONY W serisi DVD kameralarının bir çoğu çin malı.

Canon un sadece A serisi ürünlerinde çin yada malezya malı görürsünüz.

"Ayrıca Canon artık tüm fabrikalarını Japonyaya topluyor buda patronumun bizzat ağzından öğrendiğim bir bilgi"

Bunu yukarıda belirtmiştim bu CANON adına avantaj olacaktır.

koç2513417 nin dediklerine şu şekilde katılıyorum çok zor hava koşullarında dahi ürünlerimizin çalışması dayanıklılığını gösteriyor.Bir çok profosyonelin tercih sebebidir.Ayrıca mekaniği en güçlü olan firmada gerçekten Canon denebilir.SONY kasetli video kameralarında mekaniği CANON dan almaktadır.Zamanında lens bile aldı ya neyse o kadar girmim derine.

Tarih: 13 Ekim 2007, 00:30 - İp: 88.***.**2.46