ınferno
ınferno (üye)
Ankara / Meraklı

Canon Çinde Body Üretiyor Mu?

Arkadaşlar canonun çinde body üretimi varmı? Duyunca
çok şaşırdım.Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum...

Tarih: 10 Ekim 2007, 23:57 - İp: 88.***.**0.175
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Canon un dandik değil ucuz lensi var.Bu alanda ürün alacak herkes zengin değil.Bu sitede kaç kişi zeiss kullanıyor söyleyebilirmisiniz.

Adaptör ile kullanılan zeiss lenslere gelince çekilmiş fotograflarda gördüm öyle çokta aman aman değil yani.Zeiss ın ismini yankıladığınız kadar fotograflarına baktığınızda da o kadar devasa farklılıklar görebiliyormusunuz.ben görmüorum Nikon yada Canon un aynı kategorideki lensi ile aynı sonuçlalrıda almak mümkün.

Eğer ki zeiss lens almaya paranız varsa L serisi de alabilirsiniz demektir bu.Zeiss ve Leica nın kalitesini konuşmak bile saçmalık.Ancak zamanında CANON 50mm F:0.95 lens için kaç kişi leica bayonet zorladı parçaladı.

Tarih: 14 Ekim 2007, 17:14 - İp: 88.***.**9.198
ınferno
ınferno (üye)
Ankara / Meraklı

Vayy be ugramayalı topik baya cevap almıs.Konuyu açtıktan sonra bayram ıcın köye gitmiştim yeni geldım daha verdiğiniz değerli bilgiler için herkese teşekkurler
Ayrıca herkesın bayramını kutluyorum [>:D

Tarih: 14 Ekim 2007, 18:51 - İp: 85.***.**5.224
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

e0s a ilk defa katılıyorum... bir konuda haklı

canon da nikon da zeiss ve leica lenslerin kalitesini yakaladılar

şu an bana nikon 105 vr nin kalitesinde leica lensi kaça alacağımı kim söleyebilir acaba...

3 kat mı 4 kat mı

eskiden leica ların bir ağırlığı vardı...ama sağolsun caponlar bu konuda almanlar ile kafa kafa ya yarışıyorlar şu an...hemde yarı fiyatına belkide daha da ucuzuna

Tarih: 14 Ekim 2007, 22:27 - İp: 88.***.**6.167
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

erdem sence 50mm f1 gibi bir lensi var mı canon un
her şey mtf değil ki. kontrast, renkler filan bambaşkaymış gibi gelir bana lecialarda. zeissler ise 3 boyutlu gibi ....

Tarih: 14 Ekim 2007, 22:35 - İp: 88.***.**2.231
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

duyanda ikinizi lens uzmanı sanacak valla. Yakalamışmış.Nerden biliyonuz.

Tarih: 14 Ekim 2007, 22:37 - İp: 88.***.**3.11
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

kikiki

Tarih: 14 Ekim 2007, 22:38 - İp: 88.***.**2.231
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

canonun 85mm 1.2 ile zeissin 85mm 1.4 lensleri arasındaki fiyat farkını biliyormusunuz.canonun kaliteli lensleri zeissten daha pahallı

Tarih: 14 Ekim 2007, 22:39 - İp: 85.***.**6.166
e0s
e0s (üye)

50mm F:1.0 L serisi olarak var.

50mm F/1.0 olanın resmi küçük ama idare et artık buffalo.

Buda çok eski f:0.95 olan lensi canonun.

#e0s' tarafından 16.10.2007 23:53:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ekim 2007, 01:27 - İp: 88.***.**9.198
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

eos kimsenin canon lenslerin kalitesi konusunda kuşkusu yokki...yani kim inkar edebilir canon u.
ama işte pek çoklarına da farklı gelir lecia ve zeissler.
hız,mtf,keskinlik filan değil de özellikle kontrast ve renkleriyle...ama aşırı pahalılar, 3500 dolar mıydı neydi lecia 50mm f1

Tarih: 15 Ekim 2007, 01:34 - İp: 88.***.**2.231
e0s
e0s (üye)

"erdem sence 50mm f1 gibi bir lensi var mı canon un "

Ben senin bu söylemine karşılık koydum o resimleri.Canon kalitesinden şüpheniz vardır diye değil.Ayrıca olsada beni ilgilendirmez.

Ama allah aşkına gidip M42 felan filan adaptör kullancam manuel focus olacak makinam zeiss lenslemi uğraşacağım canon da.Zeiss kullancam diede SONY yada orta format alacak değilim.Aslında olay digital olduktan sonra öle çok büyük farklar yok.

Daha düne kadar ışık sistemlerinde broncolor un üstüne yoktu,bir çok kişiye göre halada öyle.Ama yanılmıyorsam son 2 senedir profoto amerikada en ışık seçiliyor.Broncolor belki analog sistemde en doğru ışığı verdiği için en iyisi idi.Ama işin içine digital girince işler değişti.Yani senin deminde dediğin gibi canon un lenslerinin kalitesinden şüphemiz yok,benimde aynen öyle ne zeiss nede leica nın kalitesinden şüphem yok.

Türkiye piyasasında ki hakimiyet; sıfır satıştada,ikinci el satıştada servis ağındada, pastanın büyük bir payı CANON ve NIKON olarak paylaşılmakta.

işin fantazi kısmını baktığında bende voigtlender ı da çok seviyorum.Her sirkeciye gittiğimde aydınların vitrinindeki minicik optiklere bakmadan geçemiyorum, kaliteleride ayrı.

Tarih: 15 Ekim 2007, 01:57 - İp: 88.***.**9.198