ınferno
ınferno (üye)
Ankara / Meraklı

Canon Çinde Body Üretiyor Mu?

Arkadaşlar canonun çinde body üretimi varmı? Duyunca
çok şaşırdım.Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum...

Tarih: 10 Ekim 2007, 23:57 - İp: 88.***.**0.175
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

duyanda ikinizi lens uzmanı sanacak valla. Yakalamışmış.Nerden biliyonuz.

biliyom ulam...hesap mı verecem sana ?? konuşurum konuşmam...

kıskanmasana sen başka topiclerde konuşuyoruz diye gelmiyoruz senin açtığın başlığa diye böle yapıyorsun di mi ??

Tarih: 15 Ekim 2007, 08:12 - İp: 195.***.**6.229
ınferno
ınferno (üye)
Ankara / Meraklı

Biliyorsunuz bodyler musterıye gelene kadar bırcok testten
gecıyo bu testlerın body nın uretılen yere gore degısme olasılıgı varmı.Yanı cınde uretılenle japonyada uretılen body arasında bır fark olabılırmı fıyasada cınde uretılen bodylerın fıyatlarının dıgerlerıne gore bıraz daha ucuz oldugunu duydum bana cok sacma geldı ama

Tarih: 15 Ekim 2007, 11:37 - İp: 85.***.**5.224
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bir malın Çin'de üretilmesi kötü olduğu anlamına gelmez ki. Amerikan Buck firması 100 yıldır bıçak üreten bir firma ve Amerika'daki fabrikasını kapatıp Çin'de fabrika açtılar ve üretimlerini orada devam ettiriyorlar ve kalitelerinde bir değişiklik yok. Yaklaşık 8 - 9 ay kadar önce Buck marka bir çakı aldım Çin malı ama 45 $ ve 5 yıl garanti belgesi var. Bu zaman zarfında körelmedi bile.

Tarih: 15 Ekim 2007, 14:16 - İp: 85.***.**0.156
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Konu dallandı budaklandı..

CANON un çin üretimi body si yok.sadece A serisi fotograf makinaları çin üretimi.

Tarih: 15 Ekim 2007, 14:41 - İp: 88.***.**9.198
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

CANON ALMANDIR.ALMANLARIN TASARISI HER ZAMAN SAĞLAMDIR VE UZUN YILLAR HİZMET DER.ALMANLAR NAZİ KARAKTERİNE YATKINDIR. BU NEDENLE TASARILARINDA HEP TEK OLMAK VE SAĞLAM OLMAK İSTERLER. CANON -40 TA MONTAJLANIR. BU HER HAVA ŞARTINDA MÜKEMMEL DEMEKTİR. CANON OBJEKTİFLER GECE ÇEKİMLERİNDE BİLE HATA VERMEZ.ÇİN KOPYALASA BİLE CANON KULLANANLAR ASLA ALDATILAMAZ.HEMEN ÇAKARLAR.BEN ELİME ALINCA İLK NİKONUN SAHTESİNİ BİLE ANINDA ÇAKTIM.BEYLER ÇİN FALAN AMA BENCE İÇİMİZDEKİ ŞEYTAN ÇİN. ARKADAŞLARIMIZI BU İLLETE TUZAK KURANLARI BU SİTEDE REZİL ETCEM. O FOTO ARKADAŞLARIM NE ZORLUKLARLA ALIYOR O MAKİNALARI BİLİYORUM.HELE FİYATLARDA DALAVERE YAPANLARI TEŞHİR ETCEM.SAHTE NİKONLAR TURİST OLARAK GELENLERLE PAZAR ARATILARAK SATILDIĞINI TESPİT ETTİM.HATTA 3 TANESİ KARI KOCAYDI.BİRR BİRER ZNGİN MEKANLARI TARAYIP PAZARLIYORLAR.1750YTLYE MAKİNA 300 DOLARA VERCEK İNANIN. SEN KAÇA SATARSAN SAT DİYOR BANA.VE KAPIDA KEDİM VARDI ETİNE BİLE GÖZ KOYDU BAKARKEN İTOĞLU.

Tarih: 15 Ekim 2007, 23:19 - İp: 88.***.**2.66
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

Bu forumda en çok sevdiğim şeylerden biri marka fanatikliğinin olmaması ve güzel bir bilgi paylaşaımıydı. Yalnız raaya satıcılar ve forun etik kurallarını bilmeyip insanlara yalan yanlış bilgiler verenler girince ister istemez insanın sinirleri bozuluyor.

Çinde üretmiyor ama Tayvanda üretiyor, hoş nerede üretirse üretsin bir sorun olacağını hiç zannetmiyorum (Canon'un neyi nerede ürettiğinin tam listesini merak eden varsaCanon Fact book adresinden hangi parçayı nerede üretiyormuş, neymiş ne değilmiş görebilirsiniz.

Özellikle forumda yazı yazma kurallarından bir haber birilerinin tamamen cehaletle yazı yazması da ayrı bir çirkinlik.

Acnon hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler için Canon'un çok güzel bir sitesi var isteyenler bakabilir

Canon

Tarih: 16 Ekim 2007, 00:43 - İp: 88.***.**7.216
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Sayın ''koç25..''; ''Canon Almandır..'' diyorsun...bunu espri olarak söyledin de o ince espriyi ben mi anlayamadım, yoksa bu söylediğinde ciddi misin?Eğer ciddiysen kınamıyorum ama söylecek de bi söz bulamıyorum.burda söyledin, bari başka yerde bunu söyleme adama gülerler wallaha..doğma büyüme Japon ürünü Canon'u Alman yapıverdin ya biranda.Helal olsun...

Tarih: 16 Ekim 2007, 01:02 - İp: 88.***.**5.94
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

arada böyle gülmek iyi oluyor,sağolasın koç2513417

Tarih: 16 Ekim 2007, 08:07 - İp: 195.***.**6.229
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Pentax da parçaları Japonyada üretiyor Filipinlerde montajı yapılıyor. Kit lens de Vietnamda monte ediliyor.Ama ne malzeme, ne de işçilik kalitesi olarak hiçbir eksik göremedim ben. Kafanıza takmayın bu konuları. 60 lı yıllarda Texas Insturments hesap makinesi Casio nun 4 katı fiyata satılıyordu. Buna rağmen mühendisler kalitesiz diye Casio tercih etmiyorlardı. Birde şimdiki duruma bakın. Japonlar da çalışarak geliştirdiler bu kaliteyi, yoksa coğrafi bir etki yok.

Tarih: 16 Ekim 2007, 18:04 - İp: 88.***.**7.38
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

gülün siz gülün bende almanyada doğan canonun resimleri bile geldi.japonyada elektronik parçaları var. buna dikkat edin. ama tasarı ve sağlamlık canonda. japon vurulu olanlar mükemmel zaten.ikisi kardeş gibi.zaten her yere yayıldı.

Tarih: 16 Ekim 2007, 19:17 - İp: 88.***.**2.66