histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

Bahtsız Pentax =)

arkadaşlar bu pentaxın kötü kaderindenmidir insanların gözünde hep arka planda kalıyor birine pentax aldığımı söylüyorum adam burun kıvırıo.. kalkmış biri dioki d3'müş d300'müş 40d'miş illa nikon canon ...tamam bunlarda harika makinalar da paralarıda harika =)) pentax'ı niye arka plana atma çabasındaki insanlar ya da niye öyle görmek istiyorlar..bence pentax fullframe bi makina çıkardıktan sonra her türlü nikonla canon kafa kafayada çarpışabilicek bir makina...yanlışmıyım??

Tarih: 15 Eylül 2007, 03:18 - İp: 88.***.**2.208
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Arkadaşlar,
Pentax'ın bahtsızlığı lens konusunda bence. geçen sene çok fazla uğraştım almak için hatta 17-70 ile almak üzere aras fotoya gittim. ayrıntıları o zaman yazmıştım.

Günlük lens almak isteseniz (biraz geniş+ orta tele) sigma 17-70 veya 16-45 dışında seçeneğiniz yok (bildiğim kadarıyla tamron 17-50 de çıkmıyor bu bayonetle)

Tele isteseniz 50-200 veya sigma 70-300 dışında hiç şansınız yok.

bel bağlanan star lensler de uçuk fiyata ama her gün iyi olmadığına ait yazılar var, özellikle 16-50'nin.

lens işini çözmeden K10D gibi süper makinaya yazık ettiler. (Onu da çokk iyi RAW ama kötü JPEG ile ürettiler ya- benim gibi tembeller için kötü)

kusura bakmayın ama benim içimden gelenler bunlar.

lens konusunda hala canon'un eline su dökebilen yok. Nikon dahil.

Tarih: 25 Eylül 2007, 22:18 - İp: 193.***.**2.10
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Tamer abi nasılsın, özledim seninle sohbet etmeyi. Bence sen 40D al abi boşver Sony'i Pentax'ı. Ben şuan alacak olsam 40D'yi beklerdim.

Tarih: 26 Eylül 2007, 03:26 - İp: 88.***.**8.62
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sağol Sinan, iyiyim. Bu aralar çok yoğunum. Akademik dönem başladı toplantılar dersler yazılar vs. Çok yazışamadık. Ben de özlüyorum buradaki sohbeti.
Sinan son çıkanlar içinde içime en çok sinen Nikon D300 oldu. Aslında ne kadar özelliğine ihtiyacım olacak şüpheli ama (Antika güzel yazar bu konuda).
Hatta dün Yalçınlardan 148X12 taksitle D80kit almak üzereydim. Hatta siparişin son sayfasına geldim. Dada bekle pişman olusun dedi. Bekliyoruz hala bakalım.
18-200VR
105VR alıp seti tamamlamayı planlıyorum

Tarih: 26 Eylül 2007, 13:42 - İp: 193.***.**2.10
dilek0661
dilek0661 (üye)
Ankara / Amatör

bende bir pentax kullanıcısıyım 1 ay oldu makinamı alalı k100d süper modeli ama,ve çok memnunum yazdığınız olumsuz eleştirilere maruz kaldım ama çektiğim fotoları görünce herkes duumur oldu tabiri caizse hiç pişman olmadım kaliteyi ucuz fiuata almışken niye pişman olalım ki birde ilrede objektif aldımmı tamma iştee daha ne osun dimi ama

Tarih: 1 Ekim 2007, 15:23 - İp: 193.***.**8.218
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Dilek konu başlığı zaten Pentax ın makinaları hakkında açılmamış.

Pentax ın 2002 yılına kadar ürettiği 110 civarı objektifi bulunuyordu.Bunların üzerine özellikle dijital makinalar için çıkarttığı 20 ye yakın objektifi bulunuyor.Ama Türkiyede bu 130 a yakın objektifin ikinci el piyasası çok dar.Yurt dışındaki kullanıcılar için böyle bir sıkıntı bulunmuyor.

Petax ın son çıkan modelleri K100D, K100DSüper ve K10D sayesinde bu ikinci el optik sıkıntısıda kısa bir süre sonra çözülecektir.

Pentax ın 2002 yılına kadarki objektif stoğu.

#as' tarafından 01.10.2007 15:45:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ekim 2007, 15:44 - İp: 88.***.**9.222
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

vay maşallah bee as en kısa sürede çzöülmesini istiyorum 0'lar el yakıo hafiften dilek0661 bendede k100d var bende çok memnunum o süper fotolar illa aşmış makinalar ile çekilmesi gerekmiomuş hatta pentaxın internetti galerisindeki pentax 67 fotolarına ciddi kitlendim

Tarih: 1 Ekim 2007, 17:32 - İp: 88.***.**9.78
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

As Pentax lens çeşitliliği için yazdıkların doğrudur muhakkak.Ama neden Türkiye de satılan lens çeşidi çok yok.?Bu Türkiye distrübitörleri bu internet topiklerindeki eleştirileri,talebleri görmüyorlarmı.Ve kimlerde bulabiliriz pentax lensleri ben bilmiyorum.İnternet satış sitelerinde bile çok az var,yurtdışı sitelerinde bol miktarda var.
Pentax ın ençok eleştirilen konusu bu lens çeşitliliği değil mi?Niye bu markayı satanlar bu konuda bir şey yapmıyor.
Nikonun falan çok çeşidi var ama sanki pentax a göre çok pahalı,ama buna rağmen o markalr avantaj gibi gösteriyor.

Tarih: 1 Ekim 2007, 19:37 - İp: 85.***.**4.169
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

as (adnan abi) bu lenleri buraya koyuyorsun ama seni pistlerde görmek isterim

durum hiç öyle deyil sirkecide...
sony pentax olympus lens yok bu makinelere daha beklemek lazım...

bu arada k10d yi inceledim geçenlerde çok harika bir body var fiyat perf. tepede... çok beğendim.

Tarih: 2 Ekim 2007, 09:11 - İp: 85.***.**4.219
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Erhan yazdığım mesajımda da söyledim.Pentax da ikinci el objektif çok ama Türkiyede bunları bulmak zor.Yurt dışında istemediğin kadar bol.
1-2 yıla kalmaz buradada çeşit artacaktır.
K10D yi kullandığında beğeneceğini tahmin ediyordum.

Kadir pentax ın Türkiyedeki dslr satışı K100D, K100DSüper ve K10D ciddi rakamalara ulaştı.Bu makinaların çıkışıda son bir yıla denk geliyor.Pentax ın önceki modelleri ist serisi bu makinalar kadar satılmamıştı.
Bir markanın satışları ile ikinci el yaygınlığı ile birbirine bağlıdır.
Pentax ın ithalatçısı şimdi yurt dışında bol olan ikinci el objektif getirtecek hali yok.İthalatçı ancak yeni optikler getirtir.Bunlarda satılıp kullanıldıkça ikinci el piyasasını oluşturur.Bunlar zamanla olacak.
Bizim şuan ikinci el diye aldığımız objektiflerin çoğu filmli pentaxlardan kalmalar.Dijitallerin ikinci ellerinide yeni objektifler,yeni makinalar çıktıkça göreceğiz.

Tarih: 2 Ekim 2007, 13:48 - İp: 88.***.**4.142
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

As,ikinci el objektiflerden tabiki bahsetmiyorum.Ben neden birinci el fazla getirilmediğinden,getirilse bile nerelerde satıldığını bilmiyorum.internette baktım bir aydınlar fotoda gördüm.Çok kullanılabilinecek lensler neden getirmezler.

Tarih: 2 Ekim 2007, 20:27 - İp: 85.***.**4.160