histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

Bahtsız Pentax =)

arkadaşlar bu pentaxın kötü kaderindenmidir insanların gözünde hep arka planda kalıyor birine pentax aldığımı söylüyorum adam burun kıvırıo.. kalkmış biri dioki d3'müş d300'müş 40d'miş illa nikon canon ...tamam bunlarda harika makinalar da paralarıda harika =)) pentax'ı niye arka plana atma çabasındaki insanlar ya da niye öyle görmek istiyorlar..bence pentax fullframe bi makina çıkardıktan sonra her türlü nikonla canon kafa kafayada çarpışabilicek bir makina...yanlışmıyım??

Tarih: 15 Eylül 2007, 03:18 - İp: 88.***.**2.208
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Pentaxın kötü kaderinden değil insanlarımızın yapısından. Ana sebep bu, yıllardır (sony pentax piyasaya girene kadar) canon ve nikon insanların kanını emdiler ,1i 3e hatta 5e sattılar.Sony ve pentax piyasaya girdiğinden beri ne kadar fiyat düşüşü olmuş diye bir baksalar ,o bile canon ve nikoncuların sony ve pentaxa allah razı olsun demelerini gerektirir.Bundan sadece 2 sene önce biri çıkıp nikon d300 die bir makina yapacak şu şu şu özelliklerde olacak ve abd de 1800 usd ye satılacak dese direkt bakırköye postalarlardı adamı Ayrıca bir diğer neden de birçok insanın lensler ve yaptıkları sistem yatırımı nedeniyle zaten makina değiştirmesinin nerede ise imkansız olması.
Velhasılı kelam Pentax kötü bir marka olduğundan değil çoğunluğun karşısında kaldığından böyle arka plana atılmaya çalışılıyor.
Ben rahatlıkla diğer markaların makinalarına güzel hatta çok güzel bile diyebiliyorum ama birçok canon ve nikoncu bunu asla diyemez.Nedenini de herkes biliyor.

Tarih: 15 Eylül 2007, 03:42 - İp: 88.***.**9.160
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

ödediğiniz parayla elde ettiğiniz kalite pentax ta en yüksek seviyede kullanıcı lehinedir.yani makul bir para ödeyip kaliteli görüntü alacaksınız demektir,bizler de bazı arkadaşlarımızla aydında bu markada karar kıldık ve iyi de etmişiz ...bazı şeyler bu makineyi kullanmadan anlaşılmıyor (bu arada pentax ın bu yılki bütün ödülleri aldığını da biliyoruz)

#fotoasli' tarafından 15.09.2007 11:22:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2007, 11:03 - İp: 88.***.**0.252
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

evet ya ödüller fln süper yani çok gururlandım bende=)) iyiki almışım diyorum anladımki o süper fotoları çekmek için süper makinalara gerek yokmuş bunu k100d bana güzel bi şekilde gösterdi

Tarih: 15 Eylül 2007, 11:43 - İp: 88.***.**2.208
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

o süper fotoları çekmek için süper makinalara gerek yokmuş bunu k100d bana güzel bi şekilde gösterdi

Iste bunu anlayabildiysen,bu yolda emin adimlarla ilerlersin ve cok guzel fotograflar cekersin.Yalniz soylemeden yapamayacagim,o guzel fotograflar icin elinde bir tanede olsa iyi bir objektif olmali,o kadar da onemli degil ama olursa iyi olur.

Tarih: 15 Eylül 2007, 14:29 - İp: 88.***.**1.63
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bence bahtsız diye düşünme,insanların markaları nelerine göre ,hangi kriterlere göre popüler yapması kavramı ilginçtir..her sektör için geçerli bir kavram diyebilirim.
ben tercihimi fiyat/performans kriterine göre yaptım,bütçeme göre alacağım en iyi makine.hatta k100d bile alsam ,ektradan objektif de alsaydım süper olurdu.
nikon ve canon un popülerliğine bakma ,sony marka stratejisi her zaman o markaları geçer.bence ister kaliteli ürün çıkarsın ,ister çıkarmasın.sony bir kaç sene sonra en çok satılan dslr olacağına inanıyorum.ama önemli değil benim için.
neyse markaları boşverelim,biz güzel makinemizle güzel kareler yakalamaya devam edelim.

#kad-ir' tarafından 15.09.2007 18:57:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2007, 15:05 - İp: 88.***.**0.132
puspus
puspus (üye)
İstanbul / Amatör

markacı olmamak lazım. Makinenin artılarıyla beraber kullanıcının mahareti de önemli, herkes eline makineyi almadan yorum yapıyor, ne o mintax mı gibilerinden.bende ilk aldıgım zamanlar yagırgamıştım ama zamanla herşey yerine oturunca ne kadar iyi bir seçim yaptıgımı anlıyorum. varsın nikondu canondu burun kıvıranlar olsun.

Tarih: 15 Eylül 2007, 17:59 - İp: 85.***.**1.101
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

cancaner
aynen dediğin gibi emin adımlarla ilerlemek en güzeli.Bakalm ilerleyen zamanlarda insanların kafasında yerleşmiş olan düşünceler değişicekmi?? ama şunuda bilorumki bilinçli insanlarda varmış be

Tarih: 15 Eylül 2007, 21:29 - İp: 88.***.**2.208
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

diğer markaların övündüğü bu objektif olayını da pek anlamıyorum.bence pentax da yeterince alternatif mevcut,hem pentax ın kendi ürettiği yeni nesil objektifler,hem forumda arkadaşlar anlatıyor eski analog slr lensleri,hem de sigma gibi markaların lensleri.bu kadar lens alternatifi yetmiyor mu.bir dslr sahibi en fazla kaç tane lens e sahip olmalıdır ki.bunu sorun ediyor insanlar.

#kad-ir' tarafından 16.09.2007 10:18:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2007, 22:25 - İp: 88.***.**1.43
ecekirge
ecekirge (üye)
İstanbul / Amatör

...ben fotoğrafa Pentax MZ 7 analog makinem ile iki yıl kadar önce başladım, bana neden digital makine almadığımı, neden pentax aldığımı soruyordu bu işlerden biraz anlayanlar,
ama işi bilenler Pentax'ın ne kadar kaliteli olduğunu söylediler hep, ben de çok memnundum.
Pentax firma olarak Nikon ve Canon kadar reklam yapmıyor Türkiye'de. O nedenle de çok tanınmıyor. Yurtdışında ise çok daha iyi biliniyor.Fakat k10D ile kendi reklamını çok iyi yaptı.
efendim fazla uzatmayayım, sonunda k10D ile ben de digital fotoğraf olayına giriş yaptım,
iki haftadır k10D makinem ile haşır neşir oluyorum,
çok memnunum, kullanımı harika,
özellikle iki tane hareketli butonu olması, biri ile diyafram, digeri ile enstantane ayarını aynı anda yapabilmek çok harika.

not:Dünyada sadece 5000 tane üretilmiş Pentax k10D Grand Prix 2007 makineden Türkiye'de iki tane var,
birisi bende....
))

Tarih: 24 Eylül 2007, 09:42 - İp: 217.***.**3.20
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Marka zaten bilindiği kadar biliyor Tamer Yılmaz'da bile var 645 , yeni orta formatı çıkarsa onua eklerler

Grandpirixlerin diğeride orhan bükey'de tahminim :D

iki tekerlerketen biri AV,TV modda iso olarak atanabilmekte

iyi günlerde kullanın hayırlı olsun.

Tarih: 24 Eylül 2007, 09:54 - İp: 88.***.**3.36