lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

800 Ytl!ye 350d?mümkün Mü?

Çok saçma gelecek size ama adamın biri bana orjinal kutusunda singapur, tayvan gibi uzak doğu ülkelerinden 800 YTL ye 350D getirebileceğini söyledi.. Hatta yanımda telefon etti birilerine? İnanmadım ama daha bilgili görgülü arkadaşlar bu konuda ne söyleyebilirler?

Tarih: 22 Şubat 2006, 21:30 - İp: yok
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Yapmayın canım, sağından solundan anlşılmazsa 1-2 fotograf çekersiniz. Mutlaka belli olur. E zaten belli olmuyorsa o zaman alın gitsin. Farkı yoksa (ki mutlaka vardır) niye illa orijinal diye uğraşacaksınız ki

Tarih: 24 Şubat 2006, 00:25 - İp: 85.***.**5.11
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

o kadar ...bir kaç araştırma daha yapcağım ve bi isteyeceğim ..bakalım nasıl bir şey gelecek elime

Tarih: 24 Şubat 2006, 17:41 - İp: 85.***.**5.124
gravit
gravit (üye)
Trabzon / Haber Fotoğrafçısı

sayın lazut61 arkadaşım

800 ytl ye alınır hatta daha ucuzada bulabilirsin. Ancak makişne ler nereden alındığı çok önemli yurtdışında şebekelre var çok ucuza elektronik malzemeler satıyorlar.Bunların çoğu çalıntı.tabii ki kendileri para vermedikleri için ne koparırsak kardır misali çok uyguna stıyorlar.Bu nedenle dikkatli olmak lazım.

Tarih: 26 Şubat 2006, 10:37 - İp: 85.***.**8.226
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Lazut61 Selamlar Üstadım,

Sana bir link buldum. Şuraya tıklarsan

Canon EOS 350D Digital Rebel XT Digital SLR Camera Kit w/ 18-55mm Lens - Black 499$

Canon PowerShot S2 IS $299.00

Nikon D70s SLR Kit w/ 18-70mm Lens $599.00

Nikon D200 SLR Body $1049.00

Canon EOS 20D Digital SLR Camera Body Only $699

Devamını getirmiyorum...

Sanırım söylediğin fiyatın altında bile 350D almak mümkün

Tarih: 28 Şubat 2006, 00:38 - İp: 85.***.**4.104
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

gorkemkgo verdiğin sitenin fiyatları çok şaşırtıcı gerçekten , parayı yatırdıktan sonra gonderiyolamış makinayı anladığım kadarıyla ve 4 gun icinde ucreti yatırılmayan makina iptal edilir denmiş , acaba yatırmadınız parayı fln demesinler
shipping bile yok ücretlerde ilginç, hatta turkiye'ye bile getiriyolar

Tarih: 28 Şubat 2006, 01:24 - İp: 88.***.**1.132
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Bu fiyatlar inanılacak gibi değil ama... Akıl çeliyor. Güvenilir mi acaba nbu siteye cidden..

Tarih: 28 Şubat 2006, 10:14 - İp: 85.***.**4.93
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili dostlar,
Verilen sitede fiatlar inanılmaz ucuz.Çin malı mı acaba bu makinalar.
Sevgili gorkemkgo alışveriş edeni tanıyormusun bu siteden. Ayrıca site ingilterede dadanagast a söyleyelim bilgi bulabilirse bize ulaştırsın.
Sevgiler.......

Tarih: 28 Şubat 2006, 13:27 - İp: 81.***.**4.220
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Valla olur bence..Ben tr'de normalde 135dolara satılan monitörü tanıdık Türkiye distribitöründen 80 dolara alabildiğime göre elektroniğin bu denli farkla satılabildiğine göre ,bi de yurt dışından geldiğinde 350d'nin o fiyata normal olacagını düşünüyorum...

#bisquit' tarafyndan 28.02.2006 14:52:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2006, 14:36 - İp: 62.***.**1.55
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Site .uk uzantılı olmasına rağmen benim baktığım tüm mallar Güney Kore'den postalanıyor. Yani İngiltere'deki tanıdıklarınız yardımcı olamazlar.

D50 Body + Nikon 18-55mm Dx + Nikon55-200mm DX lensi toplam 459$ a görünce bir fena oldum :D Hemen mail attım siteye, "gümrükte nasıl bir işlem uygulanacak? Fedex le yollanırsa sorun çıkmaz diye duymuştum doğru mu?" dedim. Kısa sürede cevap geldi; "evet 2-3 parça birşey alırsanız ve FedEx le yollanırsa gümrüğe takılmaz" dediler.
Bununla yetinmedim FedEx İstanbul bürosunu aradım. Dedim durum böyle böyle. Telefondaki bayan çok yardımcı oldu. Dediki "biz bazı eşyaları gümrükten çekebiliyoruz ama dijital foto. mak. bunlardan biri değil. Gümrük vergisi uygulanmasa bile KDV eklenecektir ve daha önemlisi sizin o makinayı çekebilmeniz için prosedür gereği bir gümrükçüyü araya sokmanız gerekiyor. Ona verilecek parayla birlikte emin olun Türkiye'dekinden daha pahalıoya mal olur" dedi.

Bunu diek FedEx çalışanından duymak beni ikna etti. Bu site sayfasını kapattım.. Ah Ah.. Çok da ucuzdu yaf..

Tarih: 28 Şubat 2006, 16:55 - İp: 85.***.**4.93
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Bmadran teşekkürler..

Az kalsın herkesin başını yakacakmışım.

Galiba Güney Kore'ye giden arkadaş aramak gerek..

Bu sitedeki fiyatlar distribütörlerin ve makinelerden alınan verginin miktarı konusunda herkese bir fikir veriyordur umarım.

Tarih: 28 Şubat 2006, 22:25 - İp: 85.***.**7.161